Knižní výzva 2017

reading-in-the-forrest-2017Stejně jako poslední tři roky, i letos vyhlašuji svou vlastní knižní výzvu. Je jiná než ty, které kolují po různých serverech a blozích a mně osobně dávají smysl maximálně tak z poloviny. Vymyslela jsem si ji tak, aby vyhovovala mně osobně a abych si díky ní přečetla knihy, které si skutečně chci přečíst. A nevynechala přitom žádnou oblast, která mě zajímá.

Chci číst knihy, které mě pobaví i posunou směrem dopředu. Dramata i hrdinské příběhy, knihy osobního rozvoje i knihy o bylinkách, známé světové autory i moje české oblíbence. Objevovat nové obzory a nepouštět ty „staré dobré“…

Knižní výzva 2017

I) Chci přečíst/dočíst 3 knižní série:

1) Ursula K. Le Guin – hainský cyklus (zatím jsem přečetla Rocannonův svět a Levá ruka tmy):

2) Cormac McCarthy – hraniční trilogie (přečetla jsem 1. díl):

3)
– mám rozečteného také Sandmana (Neil Gaiman), Zeměmoří od Ursuly Le Guin a nově chci zkusit Černokněžníka (Juraj Červenák), Příběhy Alvina tvůrce (O. S. Card) nebo Temnou věž (S. King).

II) Přečíst 10 knižních klasik – těch knih, které když neznáte, jako byste měli mezeru ve vzdělání – nebo těch, které obdržely nějakou větší cenu.

1) 

2) 

3)

4)

5)

6)

7)

8)

9)

10)

– letos bych se chtěla začíst do klasiků, o kterých jsme se učili v hodinách literatury. A samozřejmě o nich také něco napsat.

III) Najít, vidět a pak napsat o pěti filmech, které jsou podle knižní předlohy nebo mají něco společného s literaturou.

1)

2)

3)

4)

5)

IV) Přečíst 5 knih, které vyšly od ledna 2016 nebo teprve vyjdou.

1) Jan Novák: Zátopek (2016)

2)

3)

4)

5)

V) Přečíst 10 knih od českých (československých) autorů:

1) Jan Novák: Zátopek

2) 

3)

4)

5)

6)

7)

8) 

9)

10)

VI) Přečíst 5 knih světové beletrie – knih, které sice nedostaly žádné vyznamenání, ještě se nestihly stát klasikou, ale které stojí za to. Letos bych se ráda zaměřila na knihy napsané v Asii nebo Africe.

1) Arto Paasilinna: Šťastný muž

2)

3)

4)

5)

VII) Přečíst 3 knihy primární četby – knih praxe – duchovní, filozofické, ekologické, populárně vědecké (hlavně o vesmíru a Zemi) atd. Číst knihy napsané dalajlámou, ne zprostředkované někým jiným „o dalajlámovi“.

1) David Abram: Procitnutí do živé země

2)

3)

 

VIII) Chtěla bych si přečíst 3 knihy o tom, jak funguje dnešní svět (tedy přesněji dnešní společnost, politika, ekonomika atd.). Životopisné, dokumentární, rozhovory, svědectví, názory, rozbory etc.

1)

2)

3)

IX) Přečíst 3 knihy, které se označují jako „knihy osobního rozvoje“, „motivační literatura“ atd.

1)  Haruki Murakami: O čem mluvím, když mluvím o běhání (motivace k běhání)

2)

3)

X) Chtěla bych číst (nebo spíš studovat) i odbornou (sekundární) literaturu, hlavně z oblasti religionistiky, historie (nejvíc z pravěku, Kelti a Slovani) a literatury:

1)

2)

3)

XI) Také nějaké knihy o (starých) řemeslech, zemědělství a stavbách mám v plánu – i když víc než číst chci tohle studovat přímo v terénu…

1)

2)

XII) …a určitě mě čeká i nějaká kniha o přírodě a bylinkách

1)

2)

XIII) A nakonec si také prostuduju nějakou příručku o tom, jak psát, jak dělat marketing nebo vytvářet web:

1)

2)

XIV) Letos bych chtěla přečíst 3 knihy v angličtině. 

1) Rumiko Takahaši: Inuyasha 1

2)

3)

 

Celkem bych chtěla přečíst opět 52 knih – každý týden jednu.

A taky sepsat 20 recenzí a přivítat na tomto blogu 80 000 návštěvníků.

Snad tu mám všechno.

Co máte v plánu pro letošní rok vy?

G090021

Image copyright: NightFlame666

(tento článek si přečetlo 75 čtenářů, v tuto chvíli se na něj dívá 1 z vás)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jsou tu 2 komentáře. Přidáš další?

  1. Anna napsal:

    Hmm, tak to je zajímavá výzva, nicméně se obávám že s knihami od 7 do 13 bych měla značné potíže (no upřímně, já mám problém plnit jakékoliv výzvy, takže se raději do žádných ani nevrhám…)! 😀 Nicméně skvělá výzva, moc se mi líbí, přeji hodně úspěchů s jejím plněním!

    • Lenny Kavalirova napsal:

      Však za VII-XIII by sis dosadila to, co zajímá tebe. Já se snažím pokrýt svoje zájmy, aby se dostalo na všechny. Proto je ta výzva soukromá (ovšem nebráním se, kdyby se podle ní někdo inspiroval… 😉 Díky, minulý rok mi to moc nevyšlo, snad se mi to letos podaří líp.