Na čem pracuju: říjen 2017

ukaž co dělášZatímco v září jsem bourala, v říjnu jsem stavěla. Mimo stavění jsem dělala korekturu sci-fi knihy, psala články, sledovala Valčík s Bašírem, jedla houbový guláš a kreslila tuší. Všechno je dobré, jen já jsem unavená…

Čtyřicátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v říjnu?

1) korektury/ editace: Rovnost + dokončení korektury sci-fi knihy

2) psaní: další články pro časopis Roots (o mydlici lékařské, fenyklu a pokračování seriálu o přírodních stavbách). Navíc mě jedna facebooková diskuse donutila sepsat názor na povolební situaci.

3) co jsem četla: nevím proč, ale tento měsíc jsem přeskakovala od jedné knihy ke druhé. Kousek třetího dílu Temné věže od Stephena Kinga, kousek 1984 od Orwella, začátek knihy Masa a moc a opět začátek knihy A walk in the woods od Billa Brysona. Všechny mají něco do sebe, nejvíc jsem si užívala četbu Kinga. Mimo toho jsem přečetla knihu o přírodních stavebních materiálech od profesora Chybíka.

Filmy: viděla jsem jen 2 a oba byly za 5/5: animovaný film o válce v Libanonu Valčík s Bašírem a film Bena Stillera Walter Mitty a jeho tajný život o proměně nesmělého a neakčního chlapíka.

4) domeček: konečně jsem přešla od bourání k budování. Komín je dostavěný (dokonce přečkal vichřici), ještě dvířka, prostup stropem a redukci, jenže kominík trval i na omítnutí v interiéru, tak jsem omítala. Dokoupila jsem redukci, kouřové roury a kotvení. Domeček je jakž takž zazimovaný. Vyrobila jsem si železobetonový překlad na výklenek. Jinak jsem toho moc nestihla, je tam zima (stále netopíme) a já začínám být ze všeho unavená (nemluvím teď o únavě z práce, ale z toho, jak se pořád vracím na nedělní směnu do Brna, koordinuju pomocníky a svoji práci na volné noze a budoucí stěhování a do toho řeším požadavky kominíka).

5) hlína: poslední víkend v měsíci jsem pomáhala s hliněnou omítkou v domě, kde jsem se před pár lety tuto práci učila. Tentokrát pouze dokončení hrubé omítky, kterou jsem nakonec vyhladila tak, že zůstane jako finální.

5) inktober: v říjnu proběhla celosvětová kreslící akce nazvaná inktober. Ze všech 31 témat jsem stihla jen 4, i když kresba inkoustem je celkem rychlovka. Později napíšu samostatný článek.

6) nasbírali jsme pár košíků hub (bedle, hříbky a václavky). Jinak jsem se do přírody skoro vůbec nedostala, už mi začíná chybět (ještě že máme aspoň to zarostlé pole a cestu od vlaku).

Co mám v plánu na listopad?

Zabydlet se v domečku, i když to tam v této chvíli je totálně neobyvatelné. Sbalit a odstěhovat se. Ztratit „jistoty“ a získat svobodu. Úplně změnit svůj život. Protože už mě unavovalo dělat některé věci jen napůl.

1) korektury/ editace: poslední měsíc v Rovnosti a pak už jen domluvené editace knih

2) co budu psát: další články pro Roots. Chystám i nějaké rozhovory, nechte se překvapit.

V listopadu probíhá akce Nanowrimo (National Novel Writing Month). Cílem je napsat 50 000 slov. Bude to asi nejvypjatější měsíc za posledních 5 let, ale třeba právě díky tomu budu mít spoustu inspirace a chuti psát. Pokud ano, budu se snažit, i kdyby to mělo být jen 50 000 znaků. Potřebuju se zase začít hýbat, i v psaní.

3) co budu číst: třetí díl Temné věže od Kinga a snad dočtu i něco z těch rozečtených

4) domeček: na konci měsíce už v něm budu bydlet, takže mě tam čeká spousta práce. Chci zprovoznit komín a vanovou baterii, udělat jeden důležitý výklenek a vyklidit místnosti, abych do nich mohla nastěhovat skříně z Brna. A pokud budu mít dost sil, tak ještě udělat novou podlahu v předsíni.

5) stěhování: roztřídit, sbalit a převézt věci a nábytek (některé věci rozdat nebo prodat), vymalovat a předat byt

6) navštívit konferenci Hliněné sdílení a třeba ještě jednu večerní akci v Brně (dokud tam jsem)

7) drawember: podobná akce jako inktober, jen se tentokrát kreslí pastelkama. Pokud budu mít čas aspoň zase na 4 kresby, budu moc ráda.

 

houby říjen

letošní úroda hub

zatímco Ondřej stavěl komín, jeho děti nám ozdobily branku…

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>