Na čem pracuju: únor 2019

Plánovaná operace žlučníku, pro mě zatím největší zásah do organismu, dopadla dobře. Jsem živá, zdravá a žravá – po pěti měsících askeze si vychutnávám jídlo a pilně rehabilituju. To mi zabírá většinu času i sil, takže příliš netvořím. Ale už se zlepšuju, plánuju a stojím na startu nových možností.

Padesátý šestý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v únoru?

Ležela. Na začátku měsíce jsem ještě byla na posledním mrazivém pobytu na domečku, potom jsme dva dny tvořili nádherný černý celostěnový tadelakt ve 400 let staré sýpce v Sokolnicích a hned ráno poté jsem nastoupila do nemocnice na operaci. Z brněnské úrazovky mám jen pozitivní zkušenosti, přesto to bylo náročné a bolavé (jedna injekce od bolesti za druhou plus neskutečně nafouknuté břicho od laparoskopie).

Čtvrtý den už mě pustili domů, ale ještě asi 5 dnů jsem došla jen na záchod a zpět, nedokázala jsem ani sednout a otevřít počítač. Jedenáctý den mi vytáhli stehy a od té doby se snažím chodit každý den aspoň 3 km po lese a rozcvičovat se pomocí čchi-kung. Vstávám kolem deváté, nasnídám se, jdu na procházku s mamkou a jejím psem, hledám první podléšťky, pak už je oběd, pak odpočinek a najednou je večer. Zvládnu pár stránek korektur, čchi-kung, večeři a už je zase čas jít spát… Ani na filmy se skoro nestíhám koukat.

Ale jsem v klidu. Hlavní věc je teď vrátit se do kondice. Všechno ostatní, co jsem zvládla, je tak trochu navíc.

1) korektury: korektury pro časopis Roots

2) co jsem četla: Jonathan Strange a mistr Norrell od Susanny Clarke (už mi zbývá jen poslední čtvrtina)

Co jsem poslouchala: většinou chill/chillestep/psydub/psybient mixy (Samaya – Fusion Alchemist), občas i české písničky (Majerovy brzdové tabulky, David Stypka, Aneta Langerová) a nový objev: Black Hill & Silent Island – album Tales of the Night Forest – úžasná náladovka..

Co jsem viděla: hned v prvním týdnu po operaci jsem na mobilu (protože jsem nedokázala sedět u počítače) sledovala sérii Jonathan Strange a mistr Norrell (podle knihy, 5/5, fakt jsem z toho nadšená, atmosféra, zápletka, herci, systém magie, přátelství…), potom Červenou želvu (3/5, krásné, ale nudné), 12 let v řetězech (3,5/5, ta půlka navíc je za Cumberbatche a Pitta) a Boj sněžného pluhu s mafií – čekala jsem černý humor, dostala jsem nádherně lidský příběh (5/5).

3) co jsem psala: pracovně pouze jeden článek do Rootsu (nimba).

Těsně před operací jsem napsala celých 6 kapitol své knihy (pracovní název “Mistr”), zbývá jich dopsat 9 z 56 – jdeme do finále!

4) domeček a hlína: pouze jeden krátký pobyt, moc jsem tam toho neudělala. O práci na krásně černě mramorovaném tadelaktu jsem psala už v úvodu.

5) učení a projekty: na novém webu Dějiny literatury jsem dokončila uspořádání menu a rubrik a vložila první dva články (předdynastický Egypt a Stará říše).

Zúčastnila jsem se konference Hliněné sdílení v Brně. Pokračovala jsem v učení angličtiny a srbštiny na Memrise.

Dokončila jsem online kurz o starém Egyptě na Coursera/University of Pennsylvania. Mimo prvního týdne mě kurz příliš nebavil, většinu jsem už znala, provázející profesor David P. Silverman mě nenadchl, poslední 3 kvízy jsem nastřílela od boku… Ale mám to celé.

6) zdraví: předoperační vyšetření + zároveň preventivní prohlídka (zase se mi zhoršil zrak 🙁 ) + jsem se nechala dotlačit k tomu, že mi píchli tetanovku (6 dnů před operací = zbytečná zátěž navíc, rameno bolelo další 3 týdny a tělo nestíhalo), plánovaná operace a rehabilitace. Tento měsíc se skoro celý motal kolem toho, aby mi bylo zase líp. A už je!

Ještě před operací jsem začala cvičit čchi-kung, sestavu 8 brokátů. Po operaci jsem se pomocí toho dostávala ze ztuhlosti a pomáhala si od bolesti zad, které mě při tom ležení chytly. Baví mě to a skvěle to účinkuje, už jsem to naučila i Lenku, pořídila si k tomu knihu (do té doby jsem cvičila jen podle videí na Youtube) a určitě hodlám pokračovat.

7) NÁVYKY: pokračuju v práci s návyky v aplikaci Habitica. Kvůli pooperačnímu režimu jsem ale nemohla dělat dost věcí, proto jsem chtěla počítání zastavit – jenomže zastavit jdou pouze návyky, ne úkoly ani sledování produktivní práce na počítači – takže jsem několikrát chcípla 🙁

I) vstávat kolem osmé: po operaci jsem se každý den probudila v 6:30, protože přestal účinkovat lék od bolesti… Stejně jsem ale půlku února strávila v posteli. Počítá se to?

II) číst si každý den kousek knihy: mistr Norell to jistí

III) cvičit, chodit nebo jiná fyzická aktivita: dva dny práce, po operaci jsem počítala každou i malou procházku nebo protahování pomocí čchi-kung, celkově tedy dobré.

IV) uklízet/dělat pořádek ve věcech: toto strašně zanedbávám

V) zařídit jednu věc + napsat 1 meil: i tady prokrastinuju

VI) každý večer si naplánovat další den podle priorit: když to neudělám, tak další den nevím, do čeho se pustit. Takže se to snažím dělat.

VII) napsat 250/350/500 slov: prvních 10 únorových dnů jsem psala až 800 slov denně a napsala celkem 6 kapitol knihy. Po operaci jsem nepsala skoro vůbec nebo max. 250. Ráda bych to zase zvedla a co nejdřív dopsala knihu.

VIII) angličtina + srbština (každý den na Memrise): mimo pár dnů těsně po operaci se docela držím

IX) soustředěná práce / focus (hlídá rozšíření Habiticy pro Chrome + Pomodoro): moc mi to nešlo ani předtím a teď už vůbec 🙁

Jaký bude březen?

Uzdravovací.

1) korektury: korektury pro časopis Roots

2) co budu číst: dočtu Jonathan Strange a mistr Norrell a pak budu číst A zavaž si tkaničky od Romana Szpuka

3) co budu psát: články o bylinkách, o staré egyptské literatuře a knihu (Mistr)

4) domeček + hlína: zatím se stále uzdravuju, v plánu je jen jarní úklid domečku a první letošní finální omítka u D. K.

5) učení a projekty: budu pokračovat v učení angličtiny, zálohovat a upravovat fotky, chci kreslit, zprovoznit web Dějiny literatury a hlavně chci zapracovat na získání stavebního povolení. A odevzdat daňové přiznání.

6) zdraví a pohyb: budu pokračovat ve snaze opět získat svoji dřívější kondici – chodit, cvičit čchi-kung, trochu už i pracovat a koncem měsíce možná i běhat nebo jezdit na kole.

Z první vycházky po operaci
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *