Pohádkový Teaser Tuesday

teaser tueasdayPravidla meme:

  • Vezmi knihu, kterou momentálně čteš
  • Sdílej 2 věty z náhodně vybrané stránky
  • Vyvaruj se spoilerů!
  • Sdílej také název a autora knihy, aby si mohli ostatní TT účastníci tuto knihu přidat na své To Read Listy, pokud se jim podle ukázky zalíbí
  • Teaser Tuesday začal pořádat blog Should Be Reading

Mám čtecí krizi. Už druhý týden se válím v posteli, akorát že místo příjemné chřipky mám nepříjemný zánět zvukovodu, takže jsem pěkných pár dnů byla střídavě paralyzovaná bolestí a léky na bolest… Všechno, co tu bylo, už mám přečtené. Hříšky bílé lišky i Achilleovu píseň. Ještě jsem tu měla Temný obraz, ale na ten se nedokážu soustředit, tak si přehrávám na střídačku seriály Pán času a Sherlock Holmes a do toho ještě Vikings a čtu jen prckovi na dobrou noc. Ale nebojte, už zítra si dojdu pro další díly Sandmana. Bude líp.

A z čeho tedy bude dnešní teaser? Hádejte!

 

0e271akolCelá společnost na dubu, k níž přibyli ještě drozdi, mlynaříci, brhlíci, uhelníčkové a jiní ptáčkové, i zvířátka pod dubem, všichni ostříži provolávali slávu, pískali, křičeli, ječeli – jak kdo uměl. Ježek Pichlák stál pořád s otevřeným rypáčkem, až mu Ušák řekl: „Zavřete rypáček, nebo vám do něho nafouká a nastydnete.“ Pak jej teprve sklapl.

 

Tak co, znáte a pamatujete?

 

Josef Zeman: Dobrodružství veverky Zrzečky, Albatros: Praha, 1977, str. 32

 

Kdo nezná, měl by si knížku přečíst. Nebo alespoň prohlídnout, jsou v ní totiž mile nádherné ilustrace Karla Svolinského.

 

Jakou knížku, když jste byli malí, před spaním četli vám?
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *