Výběr článků za květen 2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERAČtu skutečně VELKOU spoustu zajímavých článků (nebo alespoň když mám na to čas), ať už na internetu nebo i v časopisech, jenomže už za pár dnů je vždycky nemůžu najít a zapomenu, kde jsem co četla.

Jednoho dne jsem tedy nejzajímavější články, místo toho abych je všechny zapomněla, poskládala do jednoho článku, abych se k nim mohla později vracet (až bude toho času zase víc) a spolu se mnou i vy, moji čtenáři. Snad vás inspirují! A pokud narazíte na nějaký zajímavý a napíšete sem odkaz, můžeme se inspirovat vzájemně…

Literatura a čtenářství

Redakce (HOST): Zygmunt Miłoszewski: „Spisovatelé jsou tu od toho, aby národu nastavovali zrcadlo, a ne mu lezli do zadku“ (rozhovor)

Zuzana Hloušková (FantasyPlanet): Překladatel musí zajít tak daleko, aby si byl jistý, co chtěl autor říct, tvrdí Viktor Janiš (rozhovor)

Michaela Losekoot (Martinus.cz): Jaroslav Rudiš: V Čechách se za úspěch stydíme, všechno je to tu takové přinasrané (rozhovor)

Ondřej Netík (blog Vypravěčství): Krysí pohádka (1. kapitola zveřejněné povídky)

Psaní a blogování

Michal Krčmář (blog): Martin Tomčík: Bez kvalitního odpočinku nenapíšete ani lorem ipsum (rozhovor s copywriterem)

Michal Krčmář (blog/Objevit.cz): Daniel Dočekal: Většinou píšu okamžitě, jakmile objevím téma (rozhovor s žurnalistou)

Michal Krčmář (Objevit.cz): Zuzana Gašparovičová: Blogovaním sa dá uživiť, ale v našich končinách (zatiaľ) nie (rozhovor s blogerkou)

Otto Bohuš (Ottocopy): „Jsem copywriter. Řeším problémy. Můžu dál?“ (jak pracuje copywriter)

Osobní rozvoj a podnikání

Michaela Losekoot (blog Růžová panda): 15 tipů, jak dobýt Instagram

Tomáš Erlich (blog): Jak napsat dobrou nabídku spolupráce

Petr Ludwig (GrowJob): Myslíte zabrzděně, nebo růstově?

Michal Krčmář (Objevit.cz): Eliška Vyhnánková: Cítím se být konzultantkou v tom pravém slova smyslu 1/3 (rozhovor s FB konzultantkou)

Permakultura

Marek Kvapil (PotravinovéZahrady): Kadeřavost broskvoní: 7 nezaručených tipů, jak se jí (ne)bránit bez chemie

Ondřej Netík (Duše domu): Barevné členění místností

Tichý koutek

Jak na tom byl v květnu tento blog? Opět vás přišlo víc než minulý měsíc – 620 unikátních návštěv a poprvé celkem přes 2000 návštěv, což je neskutečných 69 lidí denně. Jste skvělí a já si vaší přízně moc vážím!

Nejčtenější články byly Teaser Tuesday 1 o Sandmanovi a medailonek Paula Verlaina. Z květnových článků vás nejvíc zaujalo Top 10 knih mého dětství. A slovo, které jste u mě nejčastěji hledali, bylo “Keltové”.

Načteno mám teď hodně, bohužel trochu pokulhává psaní. V plánu na nejbližší dny jsou recenze na Služebníka, na Nadaci a na Keltiku. Nadaci už mám opět skoro přečtenou, docela mě mrzí, že zatím podle této klasiky nikdo nenatočil film (tedy vím, že už 5 let se mluví o tom, že to natočí Roland Emmerich, ale zatím to má status Development Unknown). Ještě mnohem víc mě to mrzí u Keltiky, ale na to, že Holdstocka nikdo raději nepřevádí vůbec nikam, natož do filmu, jsem si už zvykla.

Chystám i další článek o Keltech a samozřejmě také pokračování článků o laureátech Nobelovy ceny za literaturu a dalších Top 10. Taky je načase zrekapitulovat plnění plánu Knižní výzvy 2014 a přidat se k některému letnímu read-a-thonu nebo tagu. No a nejvíc se těším na celý měsíc autorského čtení, ze kterých opět připravím pár reportáží.

Na co se těšíte vy?

Zdraví předprázdninová Lenny

 

 

 

 Image copyright: Lenny

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *