Global Chill Out/Etnica

Před rokem jsem byla poprvé na festivalu Global Chill Out v Malé Austrálii blízko brněnské Riviéry. Můj první festival, kde hrálo něco jiného než folk. Do dvaceti jsem jezdila na Prázdniny v Telči, Žalmanův Kyjov… Bavilo mě to a asi bych se tam bavila i teď, ale cestou se mi rozšířily obzory, protože teď mě baví i world music a různé elektroniky – ambient, chillout, trance… Shivatrance.

Loňský festival Global Chill Out/Ekologikum byl skvělý. Poprvé se konal na místě, kterému se říká Malá Austrálie. Na místě, který jsme nejdřív společně odbordelili, uklidili, posekali, pohrabali, postavili a vydekorovali.

Psychotrance obrazy, pavučiny, sochy, lucerničky. Jedna stage, čajovna, workshopy a eko-přednášky, stánky s fakt dobrým/zdravým jídlem, chůze po žhavým uhlí, ohnivé performance i tribal. Dokonce velmi kvalitní dětský koutek. Ivan Jašek, Fady, Lenka a všichni ostatní, pohodoví, usměvaví, ochotní. Chtěla jsem to zažít znovu.

Po roce se mi to splní. Global Chill Out na stejném místě, jen s jiným podtitulem: Etnica. Staré i nové obřady, rituály, umění, domácí kuchyně, permakultura, hliněné domy, bio dobrůtky, tantrické tance, etnické nástroje, šamanské bubnování.

“Hudebníci, umělci, svobodně tvořící jednotlivci i malá sdružení – všichni vědomí lidé se zde mohou bavit, sdílet sebe, své originální příběhy, produkty či možnosti spolupráce a spolutvorby. Vedle nabitého hudebního programu vás čekají doprovodné akce vizuální a taneční performance, alikvotní zpěvy, fireshow, jóga, kurzy didjeridoo, meditace, výroba keramiky, čajové rituály, a další možnosti her a soutěží.”

Zvu všechny podobně naladěné lidi. Přijďte, nebudete litovat.

Kdy? od pátku do neděle 4. – 6. července 2014

Kam? do kempu Malá Austrálie, zastávka Bauerova, Brno

Web: http://www.chill-out.cz

Video sestřih z minulého ročníku:

httpv://www.youtube.com/watch?v=-0A8lrEPC1E

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *