Literární listopad – Brno

autumn_reading_by_cr1ms0n13-d3006q4Naposledy se tolik zajímavých akcí s literární (i jinak zajímavou) tematikou udehrávalo v Brně myslím v červenci. Festiválky, letní srazy a měsíc literárního čtení mi nenechaly snad ani jeden večer volný. Teď je listopad – a já mám opět zaplněný diář. Kterou brněnskou akci byste si neměli nechat ujít?

1) Erik Axl Sund (6. listopadu, 16:30)

První akce a hned známé jméno. I když jde o pseudonym – švédská dvojice Jerker Eriksson (1974) a Håkan Axlander Sundquist (1965) jsou spoluautoři drsného psychologického krimithrilleru Vraní dívka. Jejich autogramiáda začíná už za chvíli v knihkupectví Dobrovský (Joštova 6).

2) Slam poetry (6. listopadu, 19:00)

Pokud vám to nebude stačit, stavte se dnes večer v Místogalerii na Skleněné louce, kde se bude konat regionální kolo Slam poetry. Moderovat ho bude Martin Reiner, čerstvý držitel ceny Josefa Škvoreckého za román Básník/ román o Ivanu Blatném.

3) Svatomartinský šuplík (11. listopadu, 19:00)

Komorní akce pro autory, kteří píšou do šuplíku a čtou jen jednou za měsíc. Tentokrát bude číst hlavně Oldřich Damborský a poté ostatní – jestli už budu zdravá, tak možná i já… Akce se koná na Leitnerce a součástí bude košt svatomartinského vína.

4) Hostinec 10 (13. listopadu, 19:00)

Scénický občasník revue HOST, tentokrát na téma literatura a novinařina ve věku internetu. Hosty budou sociolog, novinář a filosof, takže to tentokrát bude asi trochu teoretičtější. Nejvíc se těším na Petra Vášu, který obstará hudební doprovod. Akce se jako vždy koná v Místogalerii na Skleněnce.

5) … protektorky sen (29. listopadu, 19:00)

Avantgarde party, undergroundový večírek, surrealistické dírka do nory, avantgardní cosi cokoli… Možná přijde i kouzelník… ale skoro určitě tam bude folkový Král Doubek, Johnny Násilník/ Lennie Heroin, Jana Orlová, Marie Čmelíková, a – z čehož mám největší radost – Petra Strá. To vše na sklepní scéně Skleněné louky.

6) Jiří Kuběna (30. listopadu, 19:00)

Velký básník z bájné generace šestatřicátníků, vyznamenaný medailí Za zásluhy. Jeho sofistikovaná a symbolická poezie je průsečíkem homoerotické a duchovní, katolické literatury. Vystoupí v rámci cyklu o kardinálu Špidlíkovi v Místogalerii na Skleněnce.

Image copyright: cr1ms0n13 by Deviantart

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

2 replies to “Literární listopad – Brno”

  1. Lyra says:

    Jako naschvál to vychází tak, že zrovna ty dvě akce, které by mě zajímaly (Svatomartinský šuplík a Hostinec 10), se mi kryjí s něčím jiným, takže je nestihnu. Každopádně to vypadá, že v listopadu nebude v Brně o zábavu nouze. Doufám, že pak aspoň poreferuješ, jak vše proběhlo a jaké to bylo. 🙂

    1. Lenny says:Author

      Hostinec tentokrát taky nedávám, i kdybych už byla zdravá, tak budu pracovat. Jinak se nejvíc těším na underground (29. 11.) a určitě budu referovat co to půjde 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *