Na čem pracuju (1.-16. června)

ukaž co dělášOdhaluju knihu, na které pracuju (a jsem z toho i z ní nadšená). Odhaluju plán na výlet, který pro vás chci uspořádat (a mám z toho radost). A odhaluju délku své pracovní doby (…). Prostě takové letní odhalené “na čem pracuju”.

Dvanáctý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za dva týdny píšu o tom, na čem jsem posledních 14 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala?

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + nově pracuju na knize… tramtadadá (velké odhalení)… která vyjde v nakladatelství Peoplecomm a kterou napsal profesor Ján Košturiak. Zatím jsem ve fázi drobnějších úprav, ověřování faktů a shromažďování podnětů, na kterých budu společně s autorem ještě pracovat. Jsem z toho všeho naprosto nadšená a určitě o tom ještě napíšu podrobněji.

2) co čtu: dočetla jsem Pálenku, začala jsem číst Vílí kruhy, prolítla jsem Práci na dálku a Svobodu v práci (z nakladatelství Peoplecomm, abych viděla, jak to bude jednou vypadat) a nakonec jsem se začetla do knihy Po zarostlých stezkách od Knuta Hamsuna.

3) psaní: recenze Pálenky, další 2 nobelisti, jinak jsem stihla jen 2 články na Jiný proud: povídání s Petrem Matzigem a článek o letním slunovratu

4) weby: nebyl čas (a nebude)

5) uspořádat „důležité papíry“ (účty, smlouvy) – tak jsem začala a mám hotové papíry z roku 2011. Potřebuju pokračovat dál.

6) neplánovaná akce: skoro celý den ztracený kvůli dělníkům, kteří obsadili koupelnu v našem minibytě (i když slibovali 10 minut, bylo z toho 6 hodin!), další odpoledne ztracené úklidem po nich. A další 2 dny, kdy tu pro změnu pod námi drnčeli sbíječkou do panelů. Ale nejhorší už je snad za mnou.

7) příjemná akce: povídání s Petrem Matzigem na Modré výšině

8) zrají nám jahody, chodíme je trhat, zavařujeme marmelády, mixujeme smoothie

Inspirace

Ján Košturiak: Inovace v menších firmách (kapitola z knihy, na které pracuju)

Michelle Losekoot: Proč by firmy (ne)měly spolupracovat s blogery

Aleš Drobek: Jak podniká překladatel knih (YouTube video)

Daniel Gamrot: O sebeorganizace (video + užitečné tipy)

Patrick Zandl: Editor v redakci je nedoceněná věc

Do čeho se chci pustit:

Pokud máte pocit, že toho dělám hodně, tak příští 3 týdny toho budu dělat ještě o dost víc.

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + chci dokončit drobné a faktografické opravy knihy Jána Košturiaka a nachystat si podklady na setkání s autorem.

2) co budu čístVílí kruhy, Po zarostlých stezkách. Potom potřebuju pročíst a vrátit knihu 555 památek lidové architektury ČR a ráda bych se dostala i ke knize o práci knižního redaktora a knize To vám byl divný svět od Milana Zeleného a Jána Košturiaka. A možná ještě nějakou oddechovku na cesty, uvidíme.

3) psaní: recenze Svatyně a Vílích kruhů a aspoň 1 článek na Jiný proud

4) uspořádat „důležité papíry“ (účty, smlouvy): ráda bych to dotáhla dál. Systém už mám vymyšlený (šanon + záloha v cloudu), snad to půjde.

5) zastoupit mamku u ní v práci. Ano, pokud počítáte dobře, dostáváte se na dvojnásobek pracovní doby normálního člověka. Jsem zvědavá, jak to přežiju.

6) připravit a užít si (v roli lektora) bylinkový svatojánský výlet. Jdeme od Žebětínského rybníka za Bystrcí k hájence u křivé borovice. Lesem, nelesem, polem, nepolem… Podrobnosti po kliknutí na obrázek (nebo na facebooku).

Kdo z vás se přidá?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *