Na čem pracuju: březen 2017

ukaž co dělášV březnu jsem se věnovala hlavně učení a poznávání nových věcí (angličtina, srbština, tvorba webu, konference Stavby z přírodních materiálů), rehabilitaci/ nabírání fyzičky a vůbec přípravě na novou sezónu, která právě začíná…

Třicátý čtvrtý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v březnu?

Na konci března jsem byla na poslední rehabilitaci, a i když to pořád není na 100 %, tak už mám ty čas-beroucí procedury i první real-life testy (sekání dřeva třeba) za sebou a můžu se směle vrhnout do práce.

1) korektury/editace: pouze v Rovnosti

2) psaní: mimo velké reportáže z konference (odkaz níž) nic.

Návštěvnost byla trochu nižší: 3736 UN/ 5442 návštěv. Samozřejmě se projevuje to, že jsem nic nového nepřidala. Ale nebojte, už mám rozepsáno pár zajímavých věcí, které co nejdřív přidám!

3) co jsem četla: Neznámému bohu od Steinbecka (děj skoro o ničem – týpek posedlý sledováním počasí, ale výborně napsané) a potom jsem začala číst komiks Hellblazer (v angličtině).

Filmy: film Příchozí o komunikaci s mimozemskými chobotničkami, seriál Pustina s přízračnou atmosférou vybydlených Sudet a ještě přízračnější Vrána. Oproti tomu Captain America až na pár scén nudil.

4) konference Stavby z přírodních materiálů: zajela jsem si na výlet do Prahy a načerpala spoustu inspirace.

5) učení: angličtina v Memrise (Duolingo – lekce Verbs 3: Present, Nepustil – první 3 lekce; srbština v Memrise (Basic Serbian I – lekce 6 až 10); HTML v Codecademy – opakování základů, nově tabulky a přechod k základům CSS; kurz Terms from Codecademy v Memrise – první 2 lekce; a taky základy CSS s appkou Enki.

6) domeček a zahrádka: největší projekt měl být výklenek z díry ve zdi mezi pokoji, ale místo stavění jsem ještě ubourávala. Nakonec jsem vyzdila na základech první 3 šáry obyčejnýma cihlama a obyčejnou maltou = moje první ne-hliněné zdění! Výklenek totiž bude jen z poloviny oné díry, a to ještě možná – všude se mi to drolí…

Na zahrádce u domu jsme osvobodili jostu zarostlou ve starém plotu a zaseli špenát, ředkvičky, hrášek a řeřichu. Z loňska nám už raší bylinky (máta, dobromysl, pažitka, mateřídouška) a taky řízkujeme rybíze, jostu a rakytníky.

Doma rostou rajčata (červená, žluté hruštičky, divoká a zelená), celer, echinacea a levandule.

Pole: koupili jsme měřicí pásmo a vykolíkovali pole – hned se tam seběhli všichni z okolí, aby se podívali, co tam blbnem. Na pole s rýčem??? No, zatím máme 2 malé záhonky + asi 80 topinambur + jeden dřín. Pokračování v dubnu.

7) pohyb a zdraví: podle doktorů už mám prsty v pořádku – asi jo, už na nich nejsou boule (po třech měsících, kdy byly), už jenom bolí, když dělám něco silou. Třeba štípu špalky. Aspoň už nemusím trčet v Brně kvůli rehabilitacím.

Jinak se cítím fit a připravená na novou sezónu – v březnu jsem opět pravidelně chodila na krátké svižné výlety: 4 + 5 + 5 + 5 + 5 + 3 km, dalších 5 + 8 km po Praze. I poslední testy (celodenní tahání špalků z lesa/ rytí pole) dopadly dobře, takže už se nemůžu dočkat, až vyrazím hlínovat.

8) koupila jsem LED lampičku a hned ji dala na reklamaci, protože vůbec nefungovala. A z jiné reklamace jsem vyzvedla mobil Prestigio a fakt hodně se naštvala, protože prý mi tam ta GPS blbne proto, že jsem s tím praštila o zem. Nepraštila. Až teď. Takže Prestigio už nikdy víc.

9) další drobnosti: podala jsem daňové přiznání, prodali jsme nějaké nepotřebné oblečení, vyměnila jsem další starou Nokii za čokoládu, koupila jsem si kalhoty s velkou kapsou na nový mobil, zašla jsem na úřad zaplatit poplatek za popelnice…

Co budu dělat v dubnu?

Konečně teplo a hlína! Zatím si mě nikdo nezamluvil, takže se můžu pustit do práce na vlastním. Taky chceme pokračovat v osazování pole a sbírání jarních bylinek.

1) korektury/editace: v Rovnosti + kniha Ondřeje Netíka + opisování anglických textů pro kamaráda

2) psaní: článek o sumerské literatuře (bude navazovat na články o dějinách a bozích Mezopotámie, které už jsou na blogu) už je rozepsaný. Další články budou o ovocných stromech, recenze knih a komiksů (Hellblazer, Vrána, Klub rváčů) a filmů podle nich, srovnávací recenze levných smartphonů a… nápadů mám spoustu.

3) co budu číst: zase kousek Souostroví Gulag, komiks Hellblazer, western Hranice od McCarthyho a/nebo Knihy džunglí od Kiplinga.

4) malování: na projektu Ilustrace vyhlásili téma měsíce Fóbie, což mě moc neoslovilo, tak se možná dostane na ilustrace k některým článkům, co plánuju.

5) domeček: projektem měsíce bude asi dozdění a svázání díry mezi zdmi. Nebo onen drolivý výklenek. Nejlépe obojí, protože to zdržuje další práci. A doklepání staré omítky. Pak chci koupit 2 kalfasy (velké plastové nádoby) a začít namáčet jíl ve velkém (doteď jsem to pytlíkovala po kbelíkách).

Zahrada a pole: máme objednané rakytníky, kanadskou borůvku, aronii, pelyněk, libeček a indiánskou šalvěj. Na poli chci vybudovat velký dvoj-kompost, okolo zasadit maliny a ostružiny a na další místo pastinák a bylinky (ostropestřec, mátu, mateřídoušku…). Doma budeme přesazovat rajčata a zaseju tulsi, kterou jsem si přivezla z Prahy. Na zahrádku půjde řepa a roketa a určitě i další věci.

6) další plány: koupit nový notebook, ulovit medvědí česnek, vybrat si nový mobilní tarif (nebo nového operátora), podat přehledy na VZP a sociálku, pořídit plachtu na trávu, vozík, velký kanystr na vodu a nové dveře, nechat zkontrolovat plyn, zavést internet do domečku, prodat/rozdat nepotřebné oblečení a knihy, zprovoznit (po pěti letech) kolo, udělat pořádek v počítači a zazálohovat fotky i dokumenty, oslavit Velikonoce/ Ostaru…

moje poprvé: první zazděné cihly (spodek budoucího výklenku)
jaro v lese: dymnivka a křivatec na břehu Svratky
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *