Na čem pracuju: březen 2018

ukaž co dělášLeden byl měsíc přelomových změn, ale březen mě vykolejil víc. Nějak moc věcí se najednou podělalo. Únava a pak i chřipka z náročných akcí… Do toho úplně náhle zemřel (skoro)tchán, skvělý člověk, umělec, a hned několik mých nejbližších přátel si prožívalo/řešilo složité a těžké věci, všechno dohromady mě (nás) to vzalo, takže jsem nějaké 3 týdny nebyla schopná se soustředit vůbec na nic a pracovala jsem jen ze setrvačnosti. Konečně ale začalo jaro, teplo, zeleno a voňavo a já se zase pomalu rozjíždím. Můžu jen držet palce, aby se rozjeli i všichni okolo mě.

Čtyřicátý pátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období. Tentokrát s menším zpožděním…

Co jsem dělala v březnu

1) korektury/editace: korektury pro časopis Roots

2) co jsem četla: po dočtení čtvrtého dílu Temné věže jsem začala s Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie od Naděždy Tolokonnikovové (členky Pussy Riot). Zatím jsem nadšená.

Co jsem viděla: naordinovala jsem si koukání na filmy, abych pořád nepřemílala, co se to kolem děje (večer s přáteli by byl lepší, ale chřipka a další okolnosti byly proti). Takže: Divočina v každém z nás (o dospívání), Spása (western s Mads Mikkelsenem), Nespoutaný Django a Ghost in the Shell (nová, hraná verze se Scarlett Johansson). Všechny úplně skvělé, zklamal jen Total Recall (“kultovní” film se Schwarzeneggerem).

3) co jsem napsala: články pro časopis Roots (reportáž z konference Skrz prsty ještě do březnového čísla a do dubnového o podbělu a další díl přírodních staveb, tentokrát o konopí) a pro Cestolino. Tuto zakázku jsem musela ukončit, čas na ní strávený mi chyběl jinde.

Návštěvnost blogu: 2 622 UN/ 4 397 návštěv. Děkuji!

4) domeček: zkusila jsem tam jet celkem 3x. Poprvé jsem se neúspěšně pokusila odmrazit dům (a prchla), podruhé jsem hned druhý den odjela s chřipkou a teprve potřetí jsem to přežila, ale moc jsem zatím neudělala (pouze jsem hlínou ucpala největší mezeru mezi zdí a stropem v zadní místnosti), mimo toho, že jsem spotřebovala zbytky suchého dřeva. Takže všechny plány zůstaly na duben.

5) učení: opakuju angličtinu a snažila jsem se projít kurzem Mediavel Icelandic Sagas na The University of Iceland (online přes EdX).

6) fotografování: nahrála jsem dalších 15 fotek na EyeEm, 6 z nich dostalo 10 a víc lajků (prodeje zatím nejsou a nejspíš je k tomu pořád strašně daleko, zatím to beru jako zkušenost). Nejlíp hodnocená byla tato:

A přitom zrovna tato neprošla technickým hodnocením k tomu, aby šla na prodej. Nejspíš jsem to s těmi filtry a přísvity přehnala (jinak všechny 3 focené stejný den, ve stejné mlze a podobně upravené prošly).

Nově jsem si vyzkoušela různé pokročilé úpravy v Zoneru X (lasování, rozmazání pozadí, doplnění zajímavější oblohy z jiné fotky, filtry, křivky, sluneční odrazy) a bylo to zábava – vlastně to bylo tak jediné, co mě poslední 2 březnové týdny doopravdy bavilo. Určitě budu s fotografickými i grafickými pokusy pokračovat a zlepšovat se.

7) kondice: no, přežila jsem, chřipku i psychicky. Teď už to může být jenom lepší…

8) sociálno: konference Skrz prsty ve Zlíně a konference Stavby z přírodních materiálů v Praze, dva dny po sobě. Nasbírala jsem nějaké kontakty, ale mohlo jich být víc, v Praze jsem se už cítila unavená.

9) vyplnila jsem a podala jsem daňové přiznání

Jaký bude (je) duben?

Jelikož už je skoro u konce, tak už to vím, ale nechci předbíhat. Pomalu se zase vracím do normálu a snažím se pracovat, fyzicky (i když mi po zimě a chřipce znatelně chybí moje obvyklá kondice) i psychicky.

1) korektury/editace: korektury pro časopis Roots , editace dalších kapitol sci-fi knihy Smrtelně chladný karpatský vítr.

2) co budu číst: dočtu Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie od Naděždy Tolokonnikovové (členky Pussy Riot) a pak tu mám Hybatele od Mitchella.

3) co budu psát: články pro časopis Roots. A až vyšetřím čas, vrhnu se konečně na vlastní tvorbu.

4) domeček: odříznu velký keř buxusu, vyrobím dvířka na půdu, sešroubuju a sestavím 2 velké skříně a uklidím do nich věci, zapojím pračku, vyčistím kohoutky u vany, shodím strop nad spižírnou, budu vyklízet půdu, pokusím se vyřešit špatný okap, začnu stavět příčku kolem spacího koutku (nejdřív tam ale ještě dodělám kousek základu) a dojedu si pro bigbagy pěnoskla, co mi u sebe schovávají kamarádi.

Začneme i s prací na zahrádce a na poli a zajdeme na bylinky (plicník, podběl a medvědí česnek).

5) učení: dál budu opakovat angličtinu a budu se snažit dokončit kurz Mediavel Icelandic Sagas na The University of Iceland (online přes EdX).

6) kondice: chci začít aspoň trochu víc chodit, o další se postará práce na domečku.

7) byrokracie: je čas odevzdat přehled pro sociálku a VZP a vydat se opět na stavební úřad

Zlín je město jak z jiné planety.

 

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *