Na čem pracuju: březen 2022

Korektura poetické knihy, dokončení bednění střechy dřevníku a návštěva Anthroposu se synovcem. Takový byl březen 2022.

Sedmdesátý čtvrtý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Původně každý týden, teď už jen jednou za měsíc (i víc) píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v březnu?

Na nějakou dobu (nebo navždy) jsem přerušila spolupráci na ASAP korekturách článků o léčebném konopí, kterým jsem se věnovala dělala od září. Po půl roce jsem si tak mohla udělat volný večer. A potom jsem opět začala s korekturami knih prvo-autorů.

1) korektury atd: několik posledních korektur článků o léčebném konopí a korektura poetického rukopisu, kterou jsem slíbila už v prosinci.

2) co jsem poslouchala: Tanec s vlky (10/10)

Co jsem viděla: další díly Squid Game (zatím 8/10)

3) domeček a hlína:

Ve dnech, kdy to bylo možné, jsem pracovala na nové střeše dřevníku. Brousila jsem a natírala prkna proti plísni, s pomocníkem jsme je usadili na střechu. Dokončili jsme tak záklop na první části střechy.

V domě jsem kvůli zimě nedělala.

Pokračovala jsem taky v úklidu půdy, odkud jsem vynesla spoustu kbelíků prachu smíchaného se senem a několik pytlů starého sena, k tomu cca 2 plné popelnice bordelu (hlavně stará izolace a shnilé koberce) a taky dřevo a kusy tašek. Vyklidila jsem velkou část půdy nad budoucí dílnou.

Dva týdny jsme pracovali na finálních hliněných omítkách poblíž Boskovic.

4) social life: skoro týden jsem strávila v domě mých rodičů, kde byla i sestra s děckama. Stavil se i mámin bratr, my se stavili u máminy sestry a nakonec jsme šly s děckama do brněnského Antroposu, kde zrovna byla výstava o indiánech.

Mimo toho jsme pracovali u dobrých lidí, po práci hráli Zombicidu a povídali. Zato doma sedím pořád na soc. sítích a sleduju válku v přímém přenosu :///

5) zdraví: snažila jsem se vařit si dobrá, zdravá jídla, většinou zeleninu + luštěniny. Poprvé jsem vyzkoušela vyrobit veganskou pomazánku z čočky.

6) na poslední chvíli jsem podala daňové přiznání

7) začala jsem se pomocí Duolinga učit ukrajinsky (a zároveň opakovat angličtinu, je to kurz AJ – UkrJ). Původně jsem měla v plánu ruštinu, to teď ale nechci.

Co mám splněno z dlouhodobého plánu:

  • zabednění střechy dřevníku (na prkna přijde IPA)
  • podání daňového přiznání

Co plánuju v dubnu?

Na začátku dubna jsem plánovala:

1) korektury: rozjet novou spolupráci

2) co budu číst/poslouchat: Temná věž – Vlci z Caly

3) co budu psát: chtěla bych se vrátit k pátrání v archivech po mých dávných příbuzných. A taky bych chtěla napsat pár článků, jeden o tadelaktu a jeden o nacizmu.

4) domeček a hlína: chci dokončit práci na střeše dřevníku (položit IPU, dokončit bednění zadní strany a nechat oplechovat) a v úklidu půdy (vynášení starého sena a hlíny), chci zrenovovat starou truhlu a věnovat se vaření, úklidu a zahradě.

5) byrokracie a nákupy: přehledy pro VZP a sociálku, převod předzahrádky od města, nákup motorové pily.

6) zdraví a social life: chtěla bych začít chodit nebo jezdit ven do přírody.

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

One reply to “Na čem pracuju: březen 2022”

  1. Na výstavu o Indiánech bych taky šla. Ale v našem bezprostředním okolí se žádná nekoná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *