Na čem pracuju: říjen 2015

ukaž co dělášRozhodnutí vyřešit (a pak přestat řešit) zdraví, setkání se svými kořeny, propuštění toho, co chtělo odejít, sbírání šípků, hledání a ponoření do nových projektů. Říjen byl pestrý, listopad bude ještě pestřejší…

Osmnáctý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem řešila v říjnu?

1) zdraví: tak především mě takové to “tadyměpíchání” přivedlo do stavu, kdy jsem si řekla, že prostě musím vědět, jestli se mám začít vážně s něčím léčit, nebo jestli mám všechno hodit za hlavu a začít spíš běhat po lese. Během druhé poloviny měsíce jsem absolvovala několik celkem nepříjemných návštěv doktorů (kde jsem byla seřvaná, že k nim nechodím častěji) a několik ještě víc nepříjemných vyšetření. Zatím jsem všechno přežila jen s drobnými vedlejšími následky a zatím to vypadá, že jsem zdravá, jen mě pár věcí trochu limituje. Už asi nejsem nejmladší…

2) korektury/recenze: mimo korigování Rovnosti jsem se snažila dotáhnout do nějakého tvaru editaci knihy Vlastní cestou. Už to konečně/opět vypadá, že to jde do finále, první třetina už v něm je. Čte se to čím dál líp…

3) knížky: četla jsem metodou kousek tam, kousek tady, takže dohromady nic moc. Celou jsem přečetla úžasnou knihu Levá ruka tmy od Ursuly Le Guin a jednohubku pro děti Mrkev ho vcucla pod zem od Petra Stančíka. Ještě jsem zkoušela číst dalšího Sandmana, ale bylo tam moc bolesti, tak jsem to jen prolítla a zase zavřela…

4) kvůli Londonovi jsem začala oprašovat angličtinu, osvěžuje mi to mozek (kupodivu). Nejdřív jedno easy Call of the Wild, teď jsem přešla na White Fang, což už je čtivější (level 2). Asi bych učetla i něco těžšího, ale musela bych se víc soustředit – tohle je tak akorát na noční cesty z práce.

5) psaní: v mezírkách mezi jinými projekty se mi podařilo sepsat recenzi knihy Karla Pavlištíka Dřevo, proudí, sláma, další článek o historii zemědělství na Moravě (Germáni a Římané, pivo a víno), článek Samhain, nebo Halloween?, přehled knih, které četl Chris McCandless na útěku do divočiny a opět nějaké nobelisty.

6) weby: Tichý koutek – přidala jsem plugin, který pozná chybné odkazy (a hned jich pár spravila), a srovnala rubriky.

Návštěvnost za říjen: Tichý koutek – 1185 UN/ 2545 návštěv, Jiný proud – 381 UN/ 568 návštěv.

7) uspořádat šatník: stihla jsem jen menší část. Cca 10 vyřazených věcí jsem dala na burzu – prodalo se jenom jedno tričko, zbytek musím odnést na charitu nebo prodat jinde. Zato jsem si hned koupila jedno (staro)nové zelené tričko a jednu (staro)novou středně teplou zelenou bundu, dohromady za 109 (!) káčé. Vypadají jako nové a na rozdíl od těch, kterých se chci zbavit, mi sedí. Mám z nich radost.

8) akce: přednáška Bohové a hrdinové Kalevaly (MZK), sbírání šípků a dušičkové objíždění hřbitovů. Užila jsem si to.

Na co se chystám v listopadu:

Jelikož jsem se ocitla tváří v tvář tomu, že nejsem nesmrtelná, ale zatím mám šanci udělat ještě hodně dobrých a zábavných věcí, (a navíc mi v prvních listopadových dnech odešla babička,) chci si sednout a znovu nastavit priority – přidat víc věcí, které jsem odkládala na někdy, a pak na nich začít makat. Přestat se bát a žít – a užívat si to.

1) korektury pro Rovnost a odevzdat k tisku knihu Jána Košturiaka Vlastní cestou. Priorita číslo 1.

2) co chci číst: něco od Jan Melvil (nejlépe Nastavení mysli nebo životopis Elona Muska) a pak tu mám román od nobelisty Kukuřiční lidé. Ráda bych taky zase nějaké fantasy, uvidíme.

3) psaní: moc ráda bych napsala krátkou recenzi (spíš info) některého filmu podle knižní předlohy, další nobelisty… Pak se chci pustit do dlouho promýšleného nového seriálu o minimalismu a dalšího o stavění hliněných domů – a jinak na co budu mít zrovna chuť. Psaní teď není priorita, ale baví mě.

4) weby: udělat tabulku recenzí a na Jiný proud napsat rozcestníkový článek k seriálu o hliněných stavitelích.

5) uspořádat: tohle chci mít jako prioritu listopadu číslo 2. Papíry, šatník, knihy a myšlenky.

6) domácnost: chci si udělat radost dvěma předčasnými dárky k Vánocům: botama a akuvrtačkou. Jinak mě pořád čekají dveře od skříně, to ale musím nejdřív zjistit, kde skončily při stěhování součástky.

7) hejbat se: listopadová priorita číslo 3. Hlavně chodit do přírody a na kešky, přemýšlím i o nějakém tai-či.

8) akce: přednáška Stavba krovu ve středověku a dnes (10. 11. Tech. muzeum), akce MAS Moravský kras “Příběh jako dědictví” (16. 11. v Blansku), návštěva VIDA centra…

dušičky
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

3 replies to “Na čem pracuju: říjen 2015”

 1. Ahoj Lenny, co děláš s těmi nefungujícími zpětnými odkazy? Já ten plugin totiž mám taky, ale moc nevím, co s těmi odkazy dělat… Často se to zdá jen jako dočasný výpadek nebo prostě neexistuje jiná stránka, na kterou odkazovat.

  1. Lenny Kavalirova says:Author

   Ahoj 🙂 Zatím jsem přišla na 3 možnosti:
   1) odkaz nefunguje, protože stránka (celý web) neexistuje. Typicky jde o weby lidí v komentářích, kteří časem přecházejí na novou adresu atd. Tohle nechávám být, jak je.
   2) web existuje, jenom stránka ne. Teda ano, ale změnila se adresa. Typicky jde o změnu struktury, třeba články v online časopisu přesunuté na konci roku pod stránku http://www.xxx.cz/archiv/stránka nebo třeba u velkých webů změna odkazů na zboží (knihy). Je to jejich hloupost, řekla bych (přicházejí tak o linky, které na ně odkazují). Měním ručně, pokud to jde.
   3) odkaz mám špatně napsaný – opravuju
   Zbytek jsem zatím neprobádala…

   1. Díky. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *