Na čem pracuju: říjen 2017

ukaž co dělášZatímco v září jsem bourala, v říjnu jsem stavěla. Mimo stavění jsem dělala korekturu sci-fi knihy, psala články, sledovala Valčík s Bašírem, jedla houbový guláš a kreslila tuší. Všechno je dobré, jen já jsem unavená…

Čtyřicátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v říjnu?

1) korektury/ editace: Rovnost + dokončení korektury sci-fi knihy

2) psaní: další články pro časopis Roots (o mydlici lékařské, fenyklu a pokračování seriálu o přírodních stavbách). Navíc mě jedna facebooková diskuse donutila sepsat názor na povolební situaci.

3) co jsem četla: nevím proč, ale tento měsíc jsem přeskakovala od jedné knihy ke druhé. Kousek třetího dílu Temné věže od Stephena Kinga, kousek 1984 od Orwella, začátek knihy Masa a moc a opět začátek knihy A walk in the woods od Billa Brysona. Všechny mají něco do sebe, nejvíc jsem si užívala četbu Kinga. Mimo toho jsem přečetla knihu o přírodních stavebních materiálech od profesora Chybíka.

Filmy: viděla jsem jen 2 a oba byly za 5/5: animovaný film o válce v Libanonu Valčík s Bašírem a film Bena Stillera Walter Mitty a jeho tajný život o proměně nesmělého a neakčního chlapíka.

4) domeček: konečně jsem přešla od bourání k budování. Komín je dostavěný (dokonce přečkal vichřici), ještě dvířka, prostup stropem a redukci, jenže kominík trval i na omítnutí v interiéru, tak jsem omítala. Dokoupila jsem redukci, kouřové roury a kotvení. Domeček je jakž takž zazimovaný. Vyrobila jsem si železobetonový překlad na výklenek. Jinak jsem toho moc nestihla, je tam zima (stále netopíme) a já začínám být ze všeho unavená (nemluvím teď o únavě z práce, ale z toho, jak se pořád vracím na nedělní směnu do Brna, koordinuju pomocníky a svoji práci na volné noze a budoucí stěhování a do toho řeším požadavky kominíka).

5) hlína: poslední víkend v měsíci jsem pomáhala s hliněnou omítkou v domě, kde jsem se před pár lety tuto práci učila. Tentokrát pouze dokončení hrubé omítky, kterou jsem nakonec vyhladila tak, že zůstane jako finální.

5) inktober: v říjnu proběhla celosvětová kreslící akce nazvaná inktober. Ze všech 31 témat jsem stihla jen 4, i když kresba inkoustem je celkem rychlovka. Později napíšu samostatný článek.

6) nasbírali jsme pár košíků hub (bedle, hříbky a václavky). Jinak jsem se do přírody skoro vůbec nedostala, už mi začíná chybět (ještě že máme aspoň to zarostlé pole a cestu od vlaku).

Co mám v plánu na listopad?

Zabydlet se v domečku, i když to tam v této chvíli je totálně neobyvatelné. Sbalit a odstěhovat se. Ztratit “jistoty” a získat svobodu. Úplně změnit svůj život. Protože už mě unavovalo dělat některé věci jen napůl.

1) korektury/ editace: poslední měsíc v Rovnosti a pak už jen domluvené editace knih

2) co budu psát: další články pro Roots. Chystám i nějaké rozhovory, nechte se překvapit.

V listopadu probíhá akce Nanowrimo (National Novel Writing Month). Cílem je napsat 50 000 slov. Bude to asi nejvypjatější měsíc za posledních 5 let, ale třeba právě díky tomu budu mít spoustu inspirace a chuti psát. Pokud ano, budu se snažit, i kdyby to mělo být jen 50 000 znaků. Potřebuju se zase začít hýbat, i v psaní.

3) co budu číst: třetí díl Temné věže od Kinga a snad dočtu i něco z těch rozečtených

4) domeček: na konci měsíce už v něm budu bydlet, takže mě tam čeká spousta práce. Chci zprovoznit komín a vanovou baterii, udělat jeden důležitý výklenek a vyklidit místnosti, abych do nich mohla nastěhovat skříně z Brna. A pokud budu mít dost sil, tak ještě udělat novou podlahu v předsíni.

5) stěhování: roztřídit, sbalit a převézt věci a nábytek (některé věci rozdat nebo prodat), vymalovat a předat byt

6) navštívit konferenci Hliněné sdílení a třeba ještě jednu večerní akci v Brně (dokud tam jsem)

7) drawember: podobná akce jako inktober, jen se tentokrát kreslí pastelkama. Pokud budu mít čas aspoň zase na 4 kresby, budu moc ráda.

 

houby říjen
letošní úroda hub
zatímco Ondřej stavěl komín, jeho děti nám ozdobily branku…
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *