Na čem pracuju: únor 2022

V únoru jsem hlavně pracovala, což je u mě vzhledem k zimnímu období docela nezvyklé. Ale ještě víc nezvyklé je sledovat každý den v přímém přenosu válku, skutečnou válku jenom pár stovek kilometrů od mého domečku…

Sedmdesátý třetí díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Původně každý týden, teď už jen jednou za měsíc (i víc) píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v únoru?

Hliněné finálky, tadelakt, korektury. Hodně korektur. Přesto trocha energie zbyla i na práci na domečku (pokračovala jsem v úklidu kůlen a půdy a stavbě nové střechy dřevníku) a hledání prvních jarních květů.

1) korektury atd: korektury velkého množství článků o léčebném konopí a pár o dřevěných hračkách

2) co jsem poslouchala: Robert Holdstock: Les mytág (kniha je moje srdeční záležitost, ale audio trochu zklamalo), Arto Paasilinna: Krátká paměť pana rady (10/10), Albert Camus: Nedorozumění (8/10)

Co jsem viděla: ruské filmy Žiť (2010, 9/10) a Major (2013, 7/10) od režiséra Jurije Bykova. A první díly Squid Game (zatím 8/10).

3) domeček a hlína:

Ve dnech, kdy to bylo možné, jsem pracovala na nové střeše dřevníku. Brousím a natírám prkna proti plísni a pak je s pomocníkem usazuju na střechu. Zatím jsme asi v půlce první půlky. Mimo toho jsme postavili druhou polovinu přesahu střechy.

Ve domě jsem kvůli zimě nedělala.

Konečně mi přivezli nová kamna! Mimo toho jsem ze stavebnin dovezla dvě role IPY na střechu dřevníku a pár menších věcí.

Pokračovala jsem taky v úklidu kůlen a půdy. V kůlni jsem zlikvidovala starou velkou skříň a napadaný bordel pod ní. Na místě teď skladuju dřevo. Z půdy jsem vynesla spoustu kbelíků prachu smíchaného se senem.

Pracovně jsem se dostala až do Benešova u Prahy, kde jsme dělali hnědý tadelakt v koupelně s klenutými stropy. A dva týdny jsem strávila poblíž Boskovic, kde jsme pracovali na finálních hliněných omítkách.

4) social life: pracovali jsme u dobrých lidí, po práci hráli Zombicidu a povídali. Jinak už měsíc sedím pořád na soc. sítích a sleduju válku v přímém přenosu :///

5) v polovině měsíce mi přestal fungovat mobil, jela jsem s ním na reklamaci a ta se nakonec trochu protáhla (prodejna se zavřela kvůli rekonstrukci). Ale byla úspěšná – vyměnili mi motherboard, takže už mám zase funkční mobil!

Co mám splněno z dlouhodobého plánu:

  • dodělat přesah střechy dřevníku
  • zbavit se velké staré skříně + úklid v kůlně

Co plánuju v březnu?

Na začátku března jsem plánovala:

1) korektury: korektury článků o konopí + o dřevěných hračkách

2) co budu číst/poslouchat: Michael Blake: Tanec s vlky

3) co budu psát: chtěla bych se vrátit k pátrání v archivech po mých dávných příbuzných. A ráda bych se vrátila k úpravám textu své budoucí knihy s pracovním názvem Mistr.

4) domeček a hlína: chci pokračovat v práci na střeše dřevníku (závisí na počasí) a v úklidu půdy (vynášení starého sena a hlíny), chci zrenovovat starou truhlu a věnovat se vaření a zahradě.

5) byrokracie a nákupy: daňové přiznání, převod předzahrádky od města, nákup motorové pily.

6) zdraví a social life: plánuju týden strávený s rodinou (sestra, její děti a naši rodiče) a chtěla bych začít chodit ven do přírody.

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *