Nedělní To Read List XII

sxc 3 booksTaké si po odložení dočtené knihy vždycky kladete otázku „a co číst teď“? Hledáte po internetu i po svých známých inspiraci jako honicí psi svoji kořist? Potom jste ve správný čas na správném místě! V této rubrice každý týden najdete 3 knihy, které si rozhodně chci v nejbližší době přečíst právě díky doporučení mých známých, recenzentů a dalších knihomolů, nebo třeba jen proto, že má kniha lákavé téma nebo lákavého autora.

G090021

1) Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně

Kdo o této knize ještě neslyšel, ať zvedne ruku. Nikdo? OK. Kdo o této knize slyšel něco jiného než samou chválu, ať zvedne ruku… Opět nikdo? To by mi jako důvod k přečtení stačilo, ale je tu i lákavé téma: proud magických a dalších schopností a znalostí předávaný generacemi silných žen. Pátrání po předposlední bohyni v archivech StB. Příběh z české krajiny, napsaný mladou českou spisovatelkou. Cena Josefa Škvoreckého 2102; Český bestseller 2012; Magnesia Litera 2013 – Kosmas cena čtenářů; Cena čtenářů České knihy 2013 a nakladatelství HOST – myslím, že to vše dává dostatečnou záruku kvality i čtivosti.

2) Kolektiv: Wilth Ahwa

Pod tajemným názvem se skrývá další kniha s českou krajinou v hlavní roli. Příběhy z dávných dob (od starověku po středověk), spojené naší “národní” řekou, z pera šesti českých spisovatelů a historiků. Osobně se nejvíc těším na povídku od Jana Čenise Galety, o kterém jsem už hodně slyšela, a od Míly Lince, se kterým jsem si popovídala na dvou brněnských srazech, ale ještě se nedostala k tomu, abych si přečetla některou z jeho knih. Vlastně se těším na všechny. Najdu nové oblíbence?

3) James C. Hunter: Služebník

Další kniha osobního rozvoje z nakladatelství MůjÚspěch/BaroquePartners, tentokrát o tom, že být dobrým vůdcem znamená být služebníkem. To samotné mi přijde skutečně výjimečné a pozoruhodné. Kniha navíc slibuje čtivě podaný příběh a důraz na praktické využití informací. “Tento malý klenot by si měl přečíst každý vedoucí, který považuje odpovědnost a péči o lidi jemu svěřené za důležitou.” Takže vzhůru do toho!

G090021

V současné době se víc potuluju po různých naprosto skvělých zážitkových akcích (I kráva má svou knihu, Brněnská muzejní noc, Setkání ve střední části Moravského krasu – z některých už jsem report napsala, z ostatních chystám), než čtu. A ještě míň píšu. Jsem zavalená kupou knížek ke čtení i k recenzování – tím si ovšem nestěžuju, protože to jsou všechno skvělé knihy a já se moc těším, až se do nich pustím. Tento týden by měl být klidnější, takže se můžete těšit na další reportáže a snad i recenze.

Z knih, které se ocitly na mém To Read Listu, jsem si před pár dny vybrala Keltiku od Roberta Holdstocka. Jsem v ní ponořená tak hluboko, jako včera v labyrintu jeskyně Býčí skála. Holdstock opět nezklamal, dokonce mám chuť si znovu přečíst i knihy z cyklu Les mytág, které jsem četla před několika lety a už si je vybavuju jen matně, spíš pocitově, než rozumem.

Navíc jsem si vyslechla audioknihu Alchymista od Paola Coelha (celkem asi 2,5 hodin) a teď poslouchám poněkud delší (22 hodin) Atlas mraků od Davida Mitchella. Už jsem ho viděla jako film, ale ono je to prostě tak dobré, že to chci slyšet znovu.

Jaké zážitky a jaké knihy jste v posledních dnech objevili/přečetli/získali vy?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *