Pohádkový Teaser Tuesday

teaser tueasdayPravidla meme:

  • Vezmi knihu, kterou momentálně čteš
  • Sdílej 2 věty z náhodně vybrané stránky
  • Vyvaruj se spoilerů!
  • Sdílej také název a autora knihy, aby si mohli ostatní TT účastníci tuto knihu přidat na své To Read Listy, pokud se jim podle ukázky zalíbí
  • Teaser Tuesday začal pořádat blog Should Be Reading

Mám čtecí krizi. Už druhý týden se válím v posteli, akorát že místo příjemné chřipky mám nepříjemný zánět zvukovodu, takže jsem pěkných pár dnů byla střídavě paralyzovaná bolestí a léky na bolest… Všechno, co tu bylo, už mám přečtené. Hříšky bílé lišky i Achilleovu píseň. Ještě jsem tu měla Temný obraz, ale na ten se nedokážu soustředit, tak si přehrávám na střídačku seriály Pán času a Sherlock Holmes a do toho ještě Vikings a čtu jen prckovi na dobrou noc. Ale nebojte, už zítra si dojdu pro další díly Sandmana. Bude líp.

A z čeho tedy bude dnešní teaser? Hádejte!

 

0e271akolCelá společnost na dubu, k níž přibyli ještě drozdi, mlynaříci, brhlíci, uhelníčkové a jiní ptáčkové, i zvířátka pod dubem, všichni ostříži provolávali slávu, pískali, křičeli, ječeli – jak kdo uměl. Ježek Pichlák stál pořád s otevřeným rypáčkem, až mu Ušák řekl: “Zavřete rypáček, nebo vám do něho nafouká a nastydnete.” Pak jej teprve sklapl.

 

Tak co, znáte a pamatujete?

 

Josef Zeman: Dobrodružství veverky Zrzečky, Albatros: Praha, 1977, str. 32

 

Kdo nezná, měl by si knížku přečíst. Nebo alespoň prohlídnout, jsou v ní totiž mile nádherné ilustrace Karla Svolinského.

 

Jakou knížku, když jste byli malí, před spaním četli vám?
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *