Na čem pracuju (5.-19. července 2015)

ukaž co dělášPlány byly trochu jiné, ale nakonec jsem skoro celý (poslední) týden odpočívala. Hlavně od stálého vedra, hluku a nedodělaných věcí v našem bytě – 4 dny jsme strávili u přátel “lidu Čanki” (kde to vypadá jak v čajovně, mají skvělou knihovnu i filmotéku, k tomu 2 kočky a já to mám 4x blíž do práce než z bytu) a víkend u přátel v Rapoticích (kde mají krásnou terasu a vedle louku a les a 4 kočky). Nabírala jsem dech a znovu (a líp) plánovala…

Čtrnáctý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za dva týdny píšu o tom, na čem jsem posledních 14 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala?

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + editace knihy Vlastní cestou. Minulý týden jsem se setkala s autorem Jánem Košturiakem. Bylo to fajn a ujasnila jsem si postup, ale moc práce jsem nakonec neudělala, protože tam kde jsem byla, měli jiný software v PC a já si to blbě uložila (fail, no) a pak jsem byla pár dnů bez PC úplně…

2) četba: Parfém bláznivého tance od Toma Robinse (kousek), pak něco pracovního. A z knihovny u přátel jsem si vybrala Syn větru a Prsatý muž od Josefa Formánka (nic jsem si k nim nevzala, jelikož jejich knihovna je plná pokladů).

3) psaní: s přístupem k internetu problém nebyl, takže jsem stihla zrekapitulovat Knižní výzvu 2015 a napsat o dalších dvou nobelistech. Navíc recenzi knihy 555 památek lidové architektury a (předpřipravený) článek o zemědělství na Moravě v době bronzové a halštatské. Není toho moc, ale v létě prostě víc nestíhám.

4) byt: nejdřív jsme museli vyklidit balkon, potom všechno od oken (v minibytě nadlidský úkol) + všechno co nemá rádo prach (takže i počítač) zabalit a zalepit. V pátek nám měnili okna a dveře na balkon, já seděla v koupelně, dělala, že se mě to netýká a psala si To-Do-All list.

Je to krása mít funkční okna, ale ztratila jsem tím 3 dny + dodnes vybaluju a vracím věci na jejich místa.

5) první čtení na letošním MAČ: nádherná Eva Turnová! A výlet do Těšan a k jedněm a druhým přátelům. Super, ale už se musím vrátit do reality, bohužel (dnešní probuzení – v 7:30 sbíječka po oknem, grrr).

Na co se chystám

V příštích dvou týdnech chci aspoň “nahrubo” dokončit editaci knihy Vlastní cestou, a když už mám opět byt v chaosu, tak se dát do uspořádávání věcí. Všechno ostatní jde trochu stranou.

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + editace knihy Jána Košturiaka. Jak už jsem napsala, chci to dotáhnout do fáze, kdy z mé strany bude vše víceméně OK a pak už se budou řešit jen dodělávky, obrázky (které teprve dodají) a příprava k tisku.

2) co budu číst: nejdřív dočtu Parfém bláznivého tance a pak Vílí kruhy. Kvůli stěhování a vůbec jsem měla rozečtené 3 knihy naráz 🙁 A pak chci sehnat Turnový háj, protože Eva Turnová na MAČi mě nadchla.

3) psaní: ráda bych napsala recenzi, ale fakt není kdy. Naštěstí mám jednu předpřipravenou… Ale budou reporty z MAČ, report z výletu do Těšan a z botanické zahrady (už mám schválené zveřejnění fotek) a snad i další nobelisti.

4) weby: na Jiný proud potřebuju dopsat pravidla copyrightu, protože se už moje pracně napsané články začínají objevovat jinde. A kdyby byl čas, tak chci na tomto webu projít prvních 20 článků, zkontrolovat a doplnit tam nějaké systémové věci. Ale asi nebude.

5) uspořádat „důležité papíry“ (účty, smlouvy): minulé týdny nebyl čas, teď to chci dodělat, abych pak mohla pořádat další neuspořádanosti.

6) výlety: ještě nevím kam, ale někam určitě, aspoň kousek. Bílovice nad Svitavou, Veveří, les… Dřepět v létě 7 dní v týdnu v paneláku se mi moc nechce.

7) autorská čtení: Kateřina Tučková, možná Michal Viewegh a určitě Petr Stančík.

8) byt: ať chci nebo nechci, musím protřídit a srovnat věci, něco spravit, něco prodat/vyhodit a něco dokoupit. Příště napíšu, co se podařilo.

těšany zátiší
Těšany – zátiší s palicemi a hrnkem 🙂

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *