Na čem pracuju: březen 2016

ukaž co dělášBřezen byl jedna velká euforická jízda. Stala jsem se hrdým majitelem domečku na okraji Chřibů a zabydlela ho tak, abych tam mohla aspoň přespávat. A v mezičase jsem odeslala svoje poslední OK ke knize Vlastní cestou, která je touto dobou už v tiskárně.

Třiadvacátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v březnu?

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost jako vždy, ale místo korektury knihy Ondřeje Netíka jsem se ještě naposledy věnovala editaci knihy Vlastní cestou, která v prvních dubnových dnech po poslední kontrole odešla do tiskárny.

2) co jsem četla: poslední dobou nějak nečtu, i když se snažím – nezbývají mi na to mozkové kapacity, tak jen tupě zírám do stránek a nevnímám… Stále čtu Poutníka u Tinker Creeku, načala jsem Kejklíře z Lublinu a prolistovala několik knih o Chřibech.

Filmy: pod dlouhé době měsíc bez jediného filmu. Jediné, co si pouštím, je hudba – stále Goran Bregovič a k němu střídavě Tarja Turunen, Eddie Vedder, Slobodan Trkulja, U2, Florence and the Machine, Wardruna a Aneta Langerová.

httpv://www.youtube.com/watch?v=1bmyjuKoUZQ&nohtml5

3) psaní: článek do časopisu, report z řezbářského workshopu, dva články o tradicích křesťanských Velikonoc a zamyšlení o tom, jestli podnájem, nebo vlastní domek.

4) domeček: čekání na katastr bylo minimální, klíče jsem dostala hned třetí den po uplynutí zákonné čekací lhůty. Poprvé jsem tam spala 18. března, to už jsem měla zprovozněné plynové vafky.

A pak přišel ještě kominík, od Velikonoc už topíme v kamnech, teče pitná voda a máme první osázené záhonky na zahrádce. Jinak jen uklízíme. A zkoumáme okolí (zatím hlavně blízkou přehrádku).

Největší práci mi dal přepis odběrů vody, elektřiny a speciálně plynu.

5) odevzdala jsem DP za rok 2015

6) prodej oblečení na bazárku a nákup “nových” pracovních kalhot

7) výlety: velikonoční akce v kyjovském muzeu, pár kratších procházek a jedna dlouhá (10 km) cestou necestou probouzející se přírodou. Plus rytí na zahrádce. Není to moc, ale cítím se čím dál líp.

8) na webu Spiritual Planet si můžete přečíst můj rozhovor o bylinkách.

Na co se chystám v dubnu:

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost jako vždy, druhé kolo editace knihy Ondřeje Netíka (to je teď priorita) a nejspíš i něco dalšího.

2) co budu číst: dočtu Poutníka u Tinker Creeku a pak budu pokračovat v knize Kejklíř z Lublinu.

3) psaní: na velikonoční akci v Kyjově jsem nabrala tolik inspirace (předení vlny, košíky z kukuřičného šustí ad.), že nestíhám sepisovat. Určitě se také těšte na článek o tom, jak dobře koupit levný dům.

4) domeček: dotáhnout přepis energií a napsat o tom rozhořčený článek… A teď vážně: v dubnu mám v plánu instalatérské práce, opravu střechy, shánění dřeva, rytí zahrádky, odrezení trubek a pak se vrhnu na vykopání staré podlahy v prvním pokoji.

5) byrokracie: čeká mě nejméně oblíbená činnost, a to je obíhání úřadů – VZP, OSSZ, FÚ (tam chtějí zaregistrovat můj účet, letošní novinka), ŽÚ, městský úřad v Koryčanech, a pak se ještě potřebuju pohádat s E.onem a RWE o výši záloh (odhodlaný emotikon).

 6) výlety: doufám, že si konečně trochu projdu okolí domečku. Nejvíc mě láká haluzické hradiště a Cimburk. Láká mě toho víc, ale většina výletů je min. 15 km, takže už se těším, až budu mít k dispozici kolo, protože pěšky se mi víc než 10 km nechce…

7) pražský křest knihy Vlastní cestou – bude sice až v květnu, ale těším se na to už teď

prasata

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *