Na čem pracuju: červen 2016

ukaž co dělášNavzdory předsevzetí byl červen podobný jako květen. To, pro co jsem se rozhodla už na začátku měsíce června, se nakonec projevilo až od začátku července. A co je ta velká změna? Snížení mého půlúvazku v Deníku Rovnost na čtvrtúvazek. Od začátku prázdnin tak mám “uvázaných” jen 10 večerů v měsíci a zbytek můžu věnovat (konečně!) práci s hlínou a vlastním projektům. A prázdninám. Což je nádhera.

Co jsem dělala v červnu?

S červnem nejsem spokojená. Sice jsem po delší době měla zase dost (placené) práce a vyšly i všechny víkendy na domečku, ale o to bylo víc únavy a míň času na vlastní projekty. Už jsem to fakt nedávala a strašně moc jsem se těšila na prázdniny. Doopravdické volno snad po dvou letech, které nemusím ani nadpracovávat, ani kazit tím, že s sebou potáhnu práci. Není to dobře, ale z června se stalo takové čekání na červenec…

A co jsem dělala?

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost (půlúvazek, naposledy). Navíc korektura diplomové práce budoucího právníka z PF UK a nová spolupráce – korektura časopisu Prvákoviny do kapsy.

2) co jsem četla: už zase čtu málo, jakmile sednu, tak usínám. Dočetla jsem Sined (poslední díl Sanatoria podvržených) od Ondřeje Netíka a velká radost byla četba rukopisu jeho další knihy Kejklíři podzimu. Ale pak jsem dlouho nemohla najít další super knihu – zkusila jsem Letopisy Narnie a – nic. Fakt nebavilo. Víc mě zaujaly naučné knihy – Posvátné stromy a několik knih, ze kterých jsem si vypisovala dějiny pěstování chmelu.

3) psaní: minimálně, bohužel. Návštěvnost Tichého koutku byla navzdory tomu docela pěkná – 1612 UN/ 2907 návštěv. Děkuji!

4) domeček: zprovoznili jsme předsíň, komoru a lednici, takže obytné místnosti už jsou skutečně obytné a funkční. Vyházeli jsme další nepořádek a vyčistili další kout na zahrádce. Sklidili jsme hrášek, bílé ředkve a už i naťovou petrželku a další bylinky.

5) hlína: pod vedením Ondřeje Netíka jsem se naučila pracovat s finální omítkou typu Cottage a zlepšila (a zrychlila) jsem techniku nanášení hrubé omítky. Už zvládám i levou rukou a definitivně přecházím (od prázdnin) do profi levelu.

6) na konci školního roku byly školní pohovory (prckovy, ne moje…), opět nějaká byrokracie a tour de obchody – už vím, kde v Brně koupit hřebíky, brousek, pevné pytle na stavební odpad, těsnění pod dřez nebo třeba levné (zbytkové) pracovní desky. Koupila jsem si (v sekáči) i další pracovní trička, ale stejně mi toho pořád hodně chybí. Hlavně toho, co nevím, kde sehnat, nebo ani netuším, jak se to jmenuje.

7) zorganizovala a vedla jsem svatojánský bylinkový outdoorový workshop poblíž Žebětína. Zájem byl velký, workshop vydařený (až na mírné zmatky na začátku), viděli jsme spoustu bylinek a potkali jsme mraky (doslova) čerstvě narozených hnědých žabiček.

Jaký bude červenec a srpen?

Konečně prázdniny! Čas, kdy se zastavím, odpočinu a naplánuju další aktivity a potom se konečně pustím do některého z projektů, které jsem až doteď odkládala.

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost (už jen 1/4úvazek) a dokončení Ondřejovy knihy.

2) knihy: zkusím sehnat něco z mého To Read Listu, ale zatím nevím, co to bude. Ráda bych něco vážnějšího/ dospělejšího/ krutějšího, třeba se dostane na toho dlouho odkládaného Kinga nebo Červenáka.

3) psaní: hlavní úkol na prázdniny: znovu se rozepsat. Psaní šlo bohužel kvůli jiné práci a starostem stranou, ale v hlavě toho mám spoustu – jde spíš o zavedení psací rutiny. V plánu je článek o kupování nářadí do domečku, o výbavě do přírody (nové karimatce) a samozřejmě i recenze knih.

4) domeček: stlouct paletovou postel, vyházet další bordel (velmi aktuální problém), otlouct zdi v zadním pokoji, vyházet další bordel (ano, stále další a další). A taky vlézt na střechu vyhnilé dřevěné kůlny a zatlouct ji něčím nepromokavým. Prostě tlouct a uklízet.

5) fotky: dokončit zálohu na Flikr. A hned potom koupit nový notebook, jelikož tento 6 let starý mazlík se střídavě zasekává a střídavě vypíná, asi by stačilo vyčistit vnitřnosti nebo vyměnit větrák, aby se nepřehříval, ale nemám chuť to řešit, už potřebuju něco kvalitního a spolehlivého. Vždyť je to můj hlavní pracovní nástroj…

Zatím to na nový projekt nevypadá. Spíš na dokončení těch starých. Ale i to by mě hodně posunulo.

6) A hlavně mě čeká dovolená. Fakt bez počítače, aspoň jeden den jen courat po louce a po lese a ty ostatní dny něco podniknout, někoho navštívit, něco vymyslet. Být. (Asi je jasné, že to píšu už po návratu z volných dnů, proto taky to zpoždění. Podrobnosti si ale nechám na příště.)

Krásné prázdniny všem!

Lenny

bylinkový výlet – hadinec
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *