Na čem pracuju: červen 2018

ukaž co děláš

V červnu jsem vyrazila pod stan, zažila letní bouřku, hlínařský workshop a večery u ohýnku. Pracovala jsem v Janáčkově divadle, restaurovala italský štuk na sloupech, lezla po lešení. A všechno to bylo se skvělýma lidma a všechno jsem si strašně moc užívala, až na to povinné vybavení, oranžovou přilbičku a zelenou vestičku.

Čtyřicátý osmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v červnu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots, nic dalšího nestíhám

2) co jsem četla: nic moc, byly jsme nastudovat něco o štucích (Karnet: Štukatérství a Losos: Štukatérství), mimo toho jen knihu Ginger, kterou postupně publikuje Ondřej Netík na Wattpad

Co jsem viděla: pouze 2 díly seriálu Westworld 

3) co jsem psala: články pro časopis Roots (pouze kamejka a schizandra) a svoji vlastní knihu (víceméně na mobilu, po chvilkách – i s tím, co už jsem měla z dřívějška, jsem zvládla 6 kapitolek)

4) domeček + hlína: doma moc nepracuju, stále ještě nemám povolení a navíc pořád někam jezdím. Očistili jsme a naskládali metr a půl pěkných, zachovalých cihel.

Opět jsem pracovala v Janáčkově divadle se stavební hutí Archatt a na nějakých dalších hliněných věcech u přátel. Navíc jsem dostala možnost spolu-vést hlínařský workshop u Davida Kirše v Ondruškách, což byla naprosto skvělá zkušenost.

Na zahradu a na pole jsme opožděně vysadili poslední dýně, divoká rajčata a celer. Jahody skoro nebyly, zato jsme si užili třešní a josty. Na pole jsme přesadili i mátu. Sklidili jsme mísu hrášku.

5) zdraví a kondice: z horka jsem chytla takovou menší angínu, ale jinak dobré.

6) byrokracie: kvůli stavebnímu povolení jsme získala 6 vyjádření o neexistenci sítí pod domečkem a komunikovala s několika dalšími úřady. Jenže stejně potřebuju nejdřív dokumentaci, kterou pořád nemám…

7) sociálno a relax: oslava mamčiných šedesátin, kde byla i sestra se desetiměsíčním synovcem. Konečně zase spolu-práce s mým “mistrem” Ondřejem. Nakládání svatojánské ořechovky u P. + J. Návštěva přehrady a Rybářské bašty se Š. Spaní pod stanem a opíkání špekáčků u D. + A.  Letní bouřka. Mrkvová zmrzka na rande s L.

Léto, jak má být.

v povinném vybavení pod velkými značkami

Co budu dělat v červenci?

1) korektury/ editace: Roots + Smrtelně chladný karpatský vítr

2) co budu psát: články pro časopis Roots a další kapitoly knihy

3) domeček: chci přeskládat koupelnu a kuchyň (přidělat nový dřez a pračku), koupit (objednat) nové dveře, vybouchat beton na dvoře, na konci měsíce vyvézt stavební suť a hlavně vyřídit povolení a všechno nachystat na stavbu nové zdi kuchyň.

4) užívat si léta

mrkvová

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *