Na čem pracuju: červen + červenec 2022

V červnu jsem prožila týden s mojí milovanou, nemocnou kočičkou, který skončil jejím uspáním. Těžký, intenzivní a zvláštně krásný týden, následovaný dvouměsíčním smutněním a hledáním smyslu toho všeho a celého života…

Sedmdesátý šestý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Původně každý týden, teď už jen jednou za měsíc (i víc) píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v červnu?

Ošetřovala a pohřbívala moji milovanou kočičku. Už je to víc než dva měsíce, bolí to pořád, pořád je tu podivně prázdno, ale už jsem se (snad) aspoň trochu vzpamatovala a nasměrovala dál.

1) korektury atd: nic

2) co jsem viděla: seriál Loki (4/5), Mlha (horor, 2007, 4/5), Síla psa (western, 2021, 4,5/5), Spider-man Daleko od domova (2019, 4/5) a Spider-man Bez domova (2021, 3/5)

Co jsem poslouchala: František Kotleta + Kristýny Sněgoňová – Legie, první 4 díly (4,5/5). Humorná sci-fi nás inspirovala, abychom si podobnou zahráli jako RPG (Bestie z vesmíru).

3) domeček a hlína: Na domě jsem asi neudělala nic, jen jsem rozebrala stará kamna a vynesla je z kuchyně. Věnovala jsem se zahrádce, plela jsem a sklidila jahody.

Hlínu jsme dělali Oderských vrších (hrubou, část finálky a tyrkysový tadelakt) a v Zahradě u Tišnova (venkovní zafilcovaná hrubá).

4) zdraví: návštěva pohotovosti s prokousnutým prstem a týden ATB. Od nespavosti a nočního stýskání si pomáhám silným CBD olejem (od pohřbu kočičky zatím pořád, pokud jsem doma).

Co mám splněno z dlouhodobého plánu:

  • vyklizení a předání věcí expartnerce + začátek úklidu
  • demontáž starých kamen

Co jsem dělala v červenci?

Hledala smysl života. (A aspoň dočasně našla. V kreativní práci, která přesahuje pouhou starost o uspokojení každodenních potřeb. Ve výchově dětí / předávání zkušeností / inspirování druhých. A v psaní. V tom skoro nejvíc.)

1) korektury atd: nic, ještě pořád mi to nešlo

2) co jsem psala: článek o mém nejstarším známém předkovi z otcovské linie

3) domeček a hlína: v dřevníku jsem natáhla ve dvou vrstvách hliněnou omítku na zadní stěnu, zafilcovala a natřela kaseinem. Vynesla jsem další seno a bordel z půdy a vyvezla velkoobjemový odpad.

Vyklízela jsem věci po kočičce (přepravka, záchod + stelivo, konzervy a granule jsou rozdané, něco chci ještě rozdat, pár věcí jsem si schovala na památku).

Celý měsíc jsem měla hliněnou dovolenou, pouze jsem udělala jednu malou opravu v bytě v Jundrově.

4) zahrada: mamka mi pomohla otrhat a zavařit jostovou marmeládu. Sklízím rajčata. Na konci měsíce jsem zasadila předpěstované dýně a zasela černou ředkev, ředkvičky, kedlubny a fenykl. Zrají rajčata a papriky.

5) zdraví: pořádně jsem to rozkvasila. Úspěch měla kvašená mátovo-citronová i levandulová limonáda, zkusila jsem i okurkovou. Naložila jsem další zeleninu a vyrobila domácí ume-ocet a ume-švestičky ze “špendlíků”.

6) social life + výlety: týden se synovcem a mými rodiči, k tomu den i s neteří a mou sestrou + švagrem. Synovce jsem vzala na rozhlednu Liduška u Bílovic a ke Staré huti, Býčí skále, do jeskyně Jáchymka a Kostelík. S celou rodinkou jsme hledali kešku na naučné stezce o sluneční soustavě poblíž Křtin.

Co mám splněno z dlouhodobého plánu:

  • omítnutá a natřená zadní zeď v dřevníku
  • kvašené limonády a ume
  • vyvezení velkoobjemového odpadu (lednice, 2 velké koberce, dveře…)
  • výlety se synovcem (celkem asi 12 km) – rozhledna Liduška, jeskyně Jáchymka
  • výlet na kole do Kyjova (22 km, letos celkem 58 km)

Co bude v srpnu?

Velká hliněná zakázka v Ústí nad Labem a setkání s širší rodinou na Vysočinu.

Mimo toho chci zase trochu pohnout s prací na domečku (dřevník, vyklizení půdy, předělání sopouchu do komína, zídka na dvoře), sklidit a zkvasit další dobroty, uklidit a vyklidit dům a konečně se vrhnout do psaní knihy o životě lidí v okolí Býčí skály. Pracovní název je Proti proudu (času a potoka).

24 hodin před koncem

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *