Na čem pracuju (17. června – 4. července)

ukaž co dělášNestíhám, nebo mám alespoň ten pocit. Pořád. Prý toho dělám hodně, ale stejně mám v hlavě tolik nápadů co dělat nebo co vylepšit a čemu bych se chtěla věnovat… A přitom mimo pár omylů jako ten slíbený záskok dělám přesně to, co bych chtěla. Takže asi nezbývá než si to sepsat a přečíst a pak si říct, že je to vlastně docela fajn.

Třináctý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za dva týdny (a dneska za 3) píšu o tom, na čem jsem posledních 14 (21) dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala?

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + editace knihy Vlastní cestouJán Košturiak. Celou jsem ji pročetla a vypsala si poznámky a dotazy, se kterýma půjdu na schůzku s autorem. Všechno je to pro mě nové, a tak se bojím, jestli to dělám správně – ale snažím se. Držte mi palce.

2) co čtu: dočetla jsem Po zarostlých stezkách od Knuta Hamsuna, bylo to zajímavé a místy dojemné čtení. Jinak na prózu nemám čas, až teď jsem na naléhání kamarádky otevřela Parfém bláznivého tance od Toma Robinse. A asi jsem objevila nového autora mého srdce. Nejvíc mě samozřejmě baví kapitoly o náčelníkovi z přelomu starověku a středověku, ani bych se nezlobila, kdyby to bylo celé jenom o něm.

Poslední dobou víc čtu non-fiction knihy – 555 památek lidové architektury ČR, Redakční práce, To vám byl divný svět (od Milana Zeleného a Jána Košturiaka), Cesta železa Moravským krasem, Práce na dálku. Na některé budou i recenze.

3) psaní: dokončila jsem recenzi Svatyně, sepsala další 2 nobelisty a doporučila 10 autorů z Měsíce autorského čtení. Na Jiný proud jsem napsala pokračování seriálu o historii zemědělství na Moravě a malou fotoreportáž z bylinkového výletu.

4) weby: mimo psaní nebyl čas

Výsledky za červen 2015: Tichý koutek – 1050 UN (rekord)/ 2618 návštěv, Jiný proud – 906 UN (rekord)/ 1159 návštěv (rekord). Mám vás ráda!

5) uspořádat „důležité papíry“ (účty, smlouvy): nebyl čas, tak jsem prošla jen pár papírů

6) můj zástup u mamky skoro odpadl, firma mi nabídla tak nízkou částku (za tak složitou práci), že jsem udělala jen to nejnutnější, když už jsem to slíbila, a vypadla.

7) nejlepší věc posledních pár týdnů byl bylinkový svatojánský výlet. Pro velký zájem jsem šla 2x a se mnou celkem 7 spokojených lidí a jeden pes. Už plánuju další.

8) byla jsem na výstavě jedovatých rostlin v Centru léčivých rostlin MU. Jsem z toho nadšená, ale nemůžu ukázat fotky, dokud nedostanu písemný souhlas.

9) konečně jsem trochu protřídila a uvolnila disky v počítačích, už přetékaly

10) opět jsme trhali jahody a začaly zrát i třešně a višně

Inspirace

Petr Michla: Zákazník jako kámoš (marketing podle Woox)

Dála Musil: Knihy, které mi pomohly nejen v podnikání

Na co se chystám?

Pracovně se chci věnovat hlavně editaci knihy Vlastní cestou, polopracovně projektu Jiný proud a měsíci autorského čtení a nepracovně úpravám v bytě a výletům. Opět toho bude hodně…

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + editace knihy Jána Košturiaka. Chystám se na setkání s autorem a začnu makat na tom, na čem se dohodneme.

2) co budu číst: začetla jsem se do knihy Parfém bláznivého tance. A pak nevím, možná zase něco odbornějšího nebo self-help.

3) psaní: další díly seriálu o historii zemědělství Moravy, nějaké recenze a reportáže z Měsíce autorského čtení. Taky chci sepsat článek o tom, jak se mi daří plnit moji čtenářskou výzvu.

4) weby: kdyby náhodou byl čas, tak chci přepsat seznam recenzí do tabulky, která půjde třídit (podle autora, názvu, roku a žánru knihy)

5) uspořádat „důležité papíry“ (účty, smlouvy): pokračovat

6) výlety: buď na festival v Boskovicích nebo do kovárny v Těšanech. A někam do přírody!

7) musíme nachystat byt na výměnu oken. Přitom už teď tu není k hnutí. Aby se to trochu zlepšilo, chci konečně smontovat ty nové/staré Billy. Trable se sbíječkama a netečením teplé vody naštěstí přežijeme v bytě kamarádky, stejně to ale budou náročné 2 týdny.

8) samozřejmě se chystám na co nejvíc autorských čtení… což znamená, že budu ráda, když budu na pěti. Fakt budu ráda!

Tak a jdu zase makat. Držte mi palce a zůstaňte mi věrní.

Lenny

Lenny na bylinkách
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *