Na čem pracuju: červenec 2018

Bohužel se mi kvůli jarnímu výpadku a potom díky množství práce (díky za ni) podařilo dostat do skluzu, který už asi jen tak nedoženu. A do únavy. Snažím se být pružná a přehodnocovat a improvizovat, abych aspoň trochu do podzimu pohnula s opravou domečku a neflákala přitom ani svoje další závazky. A přitom si maximálně užívat léta a toho, že mám kolem sebe spoustu skvělých lidí.

Čtyřicátý devátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v červenci?

1) korektury: korektury pro časopis Roots a další kapitolu z knihy Smrtelně chladný karpatský vítr

2) co jsem četla: knihu Krysí děti, starší dílko Ondřeje Netíka publikované na Wattpadu. A Bezejmennou od Egona Bondyho.

Co jsem viděla: Leon (5/5), Muži, kteří nenávidí ženy (5/5) + Dívka, která kopla do vosího hnízda (3,5/5) (1. a 3. film z původní série z roku 2009), western Za každou cenu (3/5), Rozpolcený od M. Night Shyamalana (4,5/5), turecký film Eşkıya/Bandita, který na mě udělal velký dojem (4,5/5) a ještě pár dílů ze 4. série Vikingů

3) co jsem psala: články pro časopis Roots (o chinovníku, komonici a rajčeti) a svoji vlastní knihu (víceméně na mobilu, po chvilkách – i s tím, co už jsem měla z dřívějška, jsem zvládla asi 4 kapitolky)

4) domeček: doma moc nepracuju, stále ještě nemám povolení a navíc pořád někam jezdím. A když už nejezdím, tak odpočívám. Jediné, co jsem dělala, bylo rušení betonu na dvorku pomocí bouracího kladiva. Hukot.

Na zahradě sklízíme rajčata, mangold, jostu a různé bylinky. Začíná být docela sucho, tak zalíváme.

5) zdraví a kondice: konečně jsem se přeorientovala a daří se mi vstávat kolem osmé hodiny (a ne až kolem desáté). Mám radost, zvlášť v těchto horkých dnech lezu z postele už po sedmé a pak přes poledne zase zalízám – v domečku se mi drží krásných 25 stupňů.

6) sociálno a relax: dostali jsme od sousedů kachnu, tak jsme ji na 12 hodin šupli do trouby. Byla vynikající. Byla jsem na návštěvě u kamarádky v Žarošicích a na svatební párty v Olomouci. Pak jsme měli jednu hlínařskou pařbu u Litomyšle, u dalších známých na Vysočině (měli zrovna rezavé koťátko a spali jsem tam pod teepee).

Byla jsem navštívit tábořiště svého bývalého oddílu TK Rawen v Níhově, provedl mě po něm tehdejší i současný hlavní náčelník. Jeden den jsem strávila u kamarádky nad Orlicí, se sousedy jsme pozorovali zatmění měsíce, přivítali jsme návštěvu z Břeclavi a ještě jsme stihli tři autorská čtení v Brně – Martina Putnu, Jiřího Krchovského a Evu Turnovou.

profesor Martin Putna a profesor Milan Uhde na autorském čtení v Brně

Co budu dělat v srpnu?

Mám prázdniny (neboli dovolenou), tedy až na nějakou práci z domu. Jelikož to vypadá, že stavební povolení nestihnu (chtěla jsem začít pracovat na začátku srpna – a zatím mám jen několik vyjádření a nakreslenou dokumentaci, ale pořád ne to povolení), musím úplně předělat svoje plány a začít aspoň něco jiného, na co povolení nepotřebuju.

Mimo toho snad už jen zalívat a zavařovat.

1) korektury: Roots + Smrtelně chladný karpatský vítr

2) co budu číst: Bezejmenná od Bondyho a ráda bych nějaký komiks

3) co budu psát: další dva bylinkové články do Rootsu a aspoň nějakou kapitolku do knihy. Teď mi to jde trochu pomaleji, ale další kapitoly jsou už napsané z dřívějška, tak se snad zase pohnu.

4) domeček: mám velké plány. Už zase. Snad aspoň něco z toho vyjde. Jinak zalívání a zalívání. A byrokracie – změna dodavatele elektřiny, zrušení přípojky plynu a konečně pohnout s tím stavebním povolením (i když to nejspíš bude až na jaro).

5) web: chci překopat tento web. Tedy – zrovna se mi to podařilo. Ještě pár úprav a bude to hotovo. Jak se vám změny líbí?

6) zdraví a kondice: od začátku srpna jezdím konečně, po pěti letech, na kole. Podrobnosti příště.

7) sociálno a relax: zase jedu pod stan a pod teepee, za kamarády, jiná kamarádi budou u nás a poslední víkend nás čeká sousedská grilovačka

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *