Na čem pracuju (13.-20. února 2015)

ukaž co dělášDruhý díl nové rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Každý pátek dávám nahlédnout pod pokličku a ukazuju, co dělám. Každý pátek sepisuju článek o tom, na čem jsem přes týden pracovala, co mě oslovilo, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další týden. Pokud se přidáte a založíte si na blogu podobnou rubriku, budu jen ráda.

Na čem jsem pracovala

1) korektury: v Rovnosti jsem byla jen od úterý do čtvrtka, nic jiného momentálně nemám. Mimo standardních čárek, velkých písmenek, mezer a záměn jsme tentokrát řešili zajímavý problém: spojení “obvinění za zpronevěru” mi připadalo jako mix “obvinění ze zpronevěry” a “trest za zpronevěru”. Chybný mix. Takže jsem to opravila.

2) nové nápady: na úterní akci k výstavě Velká Morava a počátky křesťanství v muzeu jsem nebyla, jednak to bylo moc narychlo a za druhé se ta akce v muzeu ani nekonala (možná jinde a určitě ne pro veřejnost). Asi špatná informace. Ale díky tomu jsem se dostala k možnosti jít na tu výstavu na novinářskou akreditaci a pak o tom napsat článek. Šla jsem tam dnes, zůstala 2 a půl hodiny a teď se probírám poznámkami a začínám sepisovat. Článek by měl vyjít v Rovnosti asi ve středu. Jupí na druhou!

3) knihy: dočetla jsem Stallo a začínám psát recenzi. Jinak jsem měla čtenářsky zmatený týden, protože po dočtení Stalla jsem začala číst Siddhártu, to mi ale přišlo takové ucajdané (možná jindy, teď chci něco akčnějšího), tak jsem si vzala druhý díl Písní ledu a ohně (Střet králů), jenomže jsem zjistila, že už jsem to četla, že jsem si měla vzít druhou část. A tak jsem raději začala číst Pěnu dní a fakt se bavím a těším se i na film.

4) psaní: zapracovala jsem na novém projektu Jiný proud, napsala jsem článek o Indies Records, o výstavě Velká Morava a počátky křesťanství (jen takovou stručnou pozvánku) a o Popeleční středě. Na tento blog (Tichý koutek) jsem zvládla napsat jen Teaser Tuesday.

5) weby: zvolila jsem šablonu pro Jiný proud – Twenty Fourteen. Naučila jsem se pracovat s náhledovými obrázky a zvýrazněnými příspěvky. Trvalo mi to celé nedělní odpoledne, a než jsem všechno pochopila, tak jsem u toho hodně nadávala,

6) získala jsem zpět ztracený účet na Geocaching.org (nevěděla jsem heslo a zrušil se mi i starý meil, takže jsem si dopisovala s podporou, naštěstí byli ochotní)

7) zjistila jsem si, jak je na tom moje končící smlouva u T-mobile, a teď za ni hledám náhradu

8) v pondělí jsem byla pomáhat mamce v kanceláři. Připravovala jsem podklady pro fakturaci koster pneumatik, které firma vykupuje, a počítala kontejnery opravy neschopných pneumatik, které se odvážejí na ekologickou likvidaci.

9) od středy jsem na měkké stravě, protože k banálnímu přeplombování zubu se opět přidala kauterizace dásně. Už se to docela pěkně hojí.

10) podařilo se mi sehnat perfektní kotníčkové botky v ceně 350 korun (jo, fakt, byl výprodej). A dostala jsem USB lampičku (jako hodně opožděný dárek k Vánocům). Jupí na třetí.

A co se nepodařilo

1) mrzí mě, že jsem tento týden zanedbávala Tichý koutek a nesepsala žádnou recenzi

2) zatím jsem nic neudělala s nápadem na bezplatný kurz v rámci Týdne otevřeného vzdělání, nevylepšila jsme profil na LinkedIn, nepodala daňové přiznání, nesepsala úvodní článek k webu Jiný proud, nebyla na žádném autorském čtení a dokonce ani v lese, i když je poslední dny docela pěkně. Tak snad příště.

Inspirace pro tento týden

Scott H. Young: píše blog Get More from Life, v češtině vyšel jeho článek o tom, proč potřebujeme mentora a jak ho (ne)získat

Michal Martoch: propaguje práci na dálku, komunitní bydlení a dřevostavby

Michal Hanych: vyzná se v daňovém právu, pomáhá neziskovkám, na jeho webu si můžete stáhnout aktuální příručku pro paušální výdaje 2014/2015

Vlk z Wall Street: vlastně mě to taky inspirovalo. Přesně takto to nechci dělat a přesně takto nechci žít. Proto hledám “jiný proud”…

Plány na příští týden

1) korektury: příští týden pracuju opět pouze v Rovnosti, od neděle do středy a pak ještě v pátek

2) nové nápady: měla bych rozhodnout, jestli jít do Týdne otevřeného vzdělání nebo ne

3) knihy: čtu Pěnu dní a užívám si to. Hlavní úkol bude dopsat recenzi na Stallo. Nic jiného asi nestihnu.

4) psaní: nejdůležitější věc celého týdne (měsíce? roku?) – napsat co nejlepší článek o výstavě. Můj první a hned půlstránkový a pro nějakých 125 000 čtenářů. Ani nevíte, jakou mám trému! Pokud mi zbydou síly, tak chci sepsat ten úvodní článek na Jiný proud. A protože mám až do Smrtné neděle pokoj od aktuálních/tradičních věcí, můžu tam konečně začít psát o řemeslech, na což už se těším. Ale to asi až příští týden. Sem chci tento týden dopsat článek o dalších Nobelistech (a tu recenzi na Stallo).

5) weby: na webu Jiný proud chybí kontakty a další věci a potřebuju dořešit rubriky a celkovou strukturu.

6) chtěla bych si udělat pořádek v účtech a sepsat daňové přiznání (i když dost pochybuju, že to stihnu zrovna tento týden)

7) ráda bych zašla na autogramiádu Pavla Čecha (23. února, 17.00, knihkupectví Barvič a Novotný, Česká 13)

8) rozhodně chci aspoň na chvilku vypadnout do lesa. A zítra bych chtěla jet k rodičům, u kterých bude na návštěvě z pečováku moje babička, abych s ní aspoň takhle jednou za měsíc mohla být.

G090021

No, mám toho docela dost. Sama jsem zvědavá, co z toho zvládnu a hlavně jak to zvládnu.

Kým se tento týden stanu.

A na čem pracujete vy?

Obrázek: melvil.cz

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

2 replies to “Na čem pracuju (13.-20. února 2015)”

  1. Lyra says:

    Máš docela dost plánů, snad ti vyjdou. Jinak jsem se také rozhodla zapojit, byť tedy s drobnou úpravou, moc se mi tento projekt zamlouvá. 🙂

  2. Le fille Ash says:

    Tedy.. na to, že to je jen za týden, tak jsi toho stihla požehnaně! A ty dvě nevydařené položky? Máš mnoho dalších týdnů, kdy to můžeš napravit. 🙂
    A tedy, plány na tento týden jsou také velkolepé.. no, nezbývá nic než popřát pevné nervy a dostatek odhodlání.. 😉 Ono to půjde!
    Přeji krásný den..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *