Na čem pracuju (20.-27. února 2015)

ukaž co dělášTřetí díl nové rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Každý pátek dávám nahlédnout pod pokličku a ukazuju, co dělám. Každý pátek sepisuju článek o tom, na čem jsem přes týden pracovala, co mě oslovilo, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další týden. Pokud se přidáte a založíte si na blogu podobnou rubriku, budu jen ráda.

Na čem jsem pracovala

1) korektury: stíhám jen ty pro Rovnost (tentokrát 5 dnů)

2) článek pro Rovnost: nakonec se nekonal. Byla jsem na výstavě, 3 dny jsem to (trochu křečovitě, protože s trémou) psala, jenomže jsem nesplnila zadání (možná došlo k infošumu), nenapsala jsem recenzi, ale nějaký mix reportáže a populárně-odborného článku. Prý by se to hodilo třeba do 100+1, bohužel ne do novin. Co je pozitivní: že mě M. S. neposlala někam, ale dá mi další šanci a dokonce mi nabídla vedení. Prostě na sobě musím pořádně zamakat! Článek mi tím pádem zůstal a po proškrtání na polovinu je z něj téměř čistokrevná reportáž, k přečtení na Jiném proudu.

3) nové nápady: než jsem se rozhoupala, že chci udělat akci v rámci Týdne otevřeného vzdělávání, bylo pozdě. Tak snad příští rok.

4) knihy: stále čtu Pěnu dní. Už podruhé. Nějak mě to vzalo. A taky pořád ještě píšu recenzi na Stallo. Bohužel.

5) psaní: mimo reportáže z výstavy jsem jen zaktualizovala článek o svatém Matěji a sepsala další 3 nobelisty.

6) weby: na webu Jiný proud se mi podařilo nacpat do šablony rubriky, aby to vypadalo pěkně. Taky jsem celý den procházela zajímavé weby, abych sestavila kalendář tradičních a permakulturně alternativních akcí na jižní Moravě. Pomalu se to začíná podobat mým představám.

7) v sobotu + neděli jsem sice nebyla v lese, ale na čerstvém vzduchu + v domku, kde jsem loni pomáhala s hliněnými omítkami

8) ve svých plánech jsem zapoměla na to, že prcek bude mít celý týden prázdniny, takže jsem neměla volné dny na práci, jak potřebuju. Navíc jsme si zašli na výstavu v MZM Vulkány – tepny země. Jako hezký, ale ta Velká Morava byla pro mě větší bomba.

Co se mi nepodařilo

1) nestihla jsem termín Týdne otevřeného vzdělávání. Nestihla jsem toho víc. Špatně plánuju asi.

2) článek o výstavě nebyl takový, aby mohl vyjít v novinách (i když sám o sobě špatný nebyl). Potřebuju nabrat teorii i praxi.

Inspirace

Karel Otýs: podělil se o zkušenosti s vybudováním soběstačného domu (což je i pro mě snem a cílem)

Michal Truban: mladý slovenský podnikatel (Websupport.sk), speaker a amatérský sportovec (Ironman, maraton)

Michaela Mužíková: každý den píše jeden trik pro copywritery

Plány na příští týden

1) korektury: zaprvé pro Rovnost, zadruhé pro neziskovku INEX

2) novinku na tento týden prozradím, jen pokud to vyjde (nová externí spolupráce)

3) knihy: nějak nevím, co číst, až dočtu Pěnu dní. Ráda bych něco akčnějšího a oddechovějšího. Něco jako Stallo, to se četlo samo. Nebo naopak něco, v čem se odráží historie (Proklaté dny, Po zarostlých stezkách). Hlavní úkol tohoto týdne je dopsat recenzi na Stallo. A pak asi na Pěnu dní.

4) psaní: mimo recenzí sepisuju přehled prvních padesáti nobelistů, které jsem tu už stihla představit. Taky chci opět napsat pár článků i na Jiný proud, stále tam není ten úvodní a pak asi něco obecnějšího o mikroregionech na jižní Moravě

5) weby: web Jiný proud pomalu začíná vypadat, jak bych chtěla. Teď tam chci doplnit stránku s kontakty a pokud bude čas, tak nějaké lepší záhlaví.

6) tento týden už se skutečně chci pustit do sepisování daňového přiznání

7) v úterý 3. března jdu na přednášku Ondry Netíka o tom, jak levně postavit dům z přírodních materiálů. Sice už toho od Ondry o tomto tématu vím hodně, ale chci vědět víc. Reportáž bude.

A na čem pracujete vy?

Obrázek: melvil.cz

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *