Na čem pracuju (28. února – 7. března)

ukaž co dělášČtvrtý díl nové rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Každý pátek (nebo sobotu) dávám nahlédnout pod pokličku a ukazuju, co dělám. Tady je článek o tom, na čem jsem přes týden pracovala, co mě oslovilo, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další týden. Pokud se přidáte a založíte si na blogu podobnou rubriku, budu jen ráda.

Co jsem zvládla

1) korektury: zaprvé pro Rovnost, zadruhé web INEX – sdružení dobrovolných aktivit (první kontakt, první 3 stránky)

2) knihy: recenze na Stallo po několika dnech přepisování konečně na webu. Měla bych začít psát další, přečtené knihy se mi válí všude, ale není čas a síla. Podruhé jsem přečetla jsem Pěnu dní, chystám se na film. Přečetla jsem i první část šestého dílu Sandmana (nechápu, proč to v češtině rozdělili) a bylo to naprosto super. Pak jsem brblala, že nemám co číst, nic tak dobrého jako tyhle poslední 3 knihy, až jsem si vzpoměla, že mi doma leží druhý díl Sanatoria podvržených od Ondry Netíka. Krize je za mou.

4) psaní: měla jsem toho v plánu víc, ale zasekla jsem se na Stallo. Konečně jsem ale sepsala úvodní článek na Jiný proud, takže jsem nakonec spokojená.

Mimo toho mi vyšla recenze na knihu Kameny a hvězdy od Václava Cílka na webu Vaše literatura.

5) weby a grafika: stáhla jsem si GIMP a zopakovala si, jak se rotuje na mřížku a jak se pomocí přechodu vrstev vylepšuje obloha. Bude se mi to hodit, shánění volných obrázků zabírá spoustu času a moje vlastní mají k dokonalosti daleko.

6) vyřídila jsem si přechod od T-mobilu k Vodafonu. Ne že by to byla taková bomba, jen mi to zabralo spoustu času a přemýšlení.

7) v úterý jsem byla ve studiu Slunce na přednášce Ondry Netíka o tom, jak levně postavit dům z přírodních materiálů. Dozvěděla jsem se zase nové věci a hlavně mě to pořádně nakoplo. Report tady.

8) sebe jsem přihlásila na workshop stavění domu historickou technikou (z válků) a prcka na příměsťák do Otevřené zahrady

9) viděla jsem Fargo – dokonalý, černohumorně drsný, poetický film od legendárních bratří Coenů

10) od čtvrtka mám babičku v pečováku, který mám nejblíž. Můžu tak za ní chodit mnohem častěji a neztrácet čas cestováním. Já vím, že vás to asi nezajímá, vždyť mou babičku neznáte. Tak vám aspoň posílám její necelých 5 let starou fotku.

babicka

Co zlepšit a co nevyšlo

1) Asi mě dohnala jarní únava, dostala jsem se do stavu, kdy nestíhám, těkám, připadám si nanic a jsem nevrlá. Měla bych si naordinovat víc relaxu (nejlépe aktivního – vůbec nechodím ven) a chodit dřív spát (nejpozději v půl jedné). Určitě by pomohla i informační dieta, v poslední době zase moc sleduju a moc si beru věci jako vraždy v Uherském Brodě nebo vražda Borise Němcova. Taky mi chybí něco čerstvého zeleného na talíři, takže jdu zasít obilí a naklíčit čočku. A dohnat resty, které mě opět začínají brzdit.

2) nevyšlo psaní pro časopis Joalis. Budu muset zkoušet hledat dál…

Inspirace

Ondřej Netík a jeho pohled na stavbu domu. Levně, přírodně, s duší. Svou zajímavou přednášku pro velký zájem zopakuje ve studiu Slunce ještě v pátek 13. března a úterý 31. března.

Daniel Gamrot – lektor GTD, Evernote, myšlenkových map a dalších vychytávek bude hostem dalšího Inspirativního rána v Brně

Brutálně dobré filmy podle Michala Trubana a jeho přátel – chytré, zajímavé, občas drsné. Minimálně prvních 70 chci vidět taky.

Na co se chystám příští týden

1) korektury: zaprvé pro Rovnost, zadruhé pro neziskovku INEX

2) novinky nejsou, nejdřív musím dodělat staré věci. Měla bych už ale začít myslet na jarní bylinkové kurzy.

3) knihy: až dočtu druhý díl Sanatoria podvržených, čeká mě tu Svatyně od Faulknera a rozečtené Vílí kruhy. Chtěla bych taky probrat knihy, které jsem četla nedávno a které se mi nahromadily na polici, a buď napsat recenze, nebo je vrátit/uklidit.

4) psaní: už mám rozepsaný další článek o nobelistech. Pak bych chtěla napsat aspoň jednu nebo dvě recenze (Pěna dní, Sandman 5, Já robot). Na Jiný proud chci dopsat report z přednášky Ondry Netíka a článek o kurzech práce s hlínou. Mám i další nápady, na ty ale asi nebude čas. Začala jsem si je zapisovat do mého nového Moleskine bloku, abych je všechny nezapoměla.

5) weby: doplnit osobní údaje a kontakty na Jiný proud i sem.

6) tento týden už se skutečně skutečně chci pustit do sepisování daňového přiznání. Jestli s tím aspoň trochu nepohnu, budu to brát jako svoji chybu.

A na čem pracujete vy?

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *