Na čem pracuju: květen 2018

ukaž co dělášPíšu knihu! I když jsem “něco” chtěla napsat vždycky a už to i párkrát zkusila, neměla jsem nikdy to správné téma (a vytrvalost) – až někdy před dvěma a půl lety si mě našlo. A k němu se pak začaly nabalovat další nápady, rozepisované v poznámkách, pak první scény – a teď to všechno dávám dohromady, takže to dostává tvar a já mám radost, i když kvůli tomu strašně málo spím, protože ve dne mám spoustu jiné práce. Hlavně druhá polovina května tak byla hodně akční, energie kolem mě úplně vibruje – a myslím, že to ještě nekončí…

Čtyřicátý sedmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v květnu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots, editace dalších kapitol sci-fi knihy Smrtelně chladný karpatský vítr.

2) co jsem četlaHybatele od Mitchella

Co jsem viděla: Sebevražedný oddíl, Search for John Gissing (anglická komedie s Alanem Rickmanem) a pak už jen několik prvních dílů seriálu Westworld (musí nadchnout každého vypravěče příběhů)

3) co jsem psala: články pro časopis Roots (kyprej vrbice, divizna a čaga). A taky jsem se konečně vrhla na svoji vlastní knihu (upravuju to, co jsem začala psát před dvěma roky, něco přepisuju z ručních poznámek a dopisuju kousky, které chybějí). Píšu dost často na mobilu, na PC si tam vždy jen nakopíruju to, co už je hotové a potřebuje upravit, a pak píšu, kde se dá – u snídaně, u večeře, ve vlaku, na zastávce, před usnutím na stavbě… Úplně mě to pohltilo, najednou cítím potřebu to konečně všechno napsat a myslím, že jsem na dobré cestě – aktuálně jsem asi ve třetině (3 kapitoly z devíti, cca 40 NS).

4) domeček + hlína: u přátel jsem (částečně) upravila jednu opršenou zeď kolem krásné mozaiky a na jinou stěnu vytvořila svůj první hliněný reliéf. Mimo toho jsem začala pracovat se stavebně-restaurátorskou společností Archatt na obnově italského štuku v Janáčkově divadle v Brně. Jo, je to úplně super!

Zato doma se to moc nehýbe, zraněná jsem byla já i Lenka, takže řešíme jen drobnosti. Dostali jsme novou postel (starý rozkládací gauč), vyklidili a zabydleli zadní kůlnu, začala jsem stavět jednu příčku, koupila hromadu písku a nový cement a taky nový (bazarový) dřez, konečně.

Na zahrádce jsme zasadili rajčata (zatím asi polovinu), kukuřici, fazole, lichořeřišnici a technické konopí na čaj. Sklízíme loňský salát dubáček, roketu a už i jahody. Vyrobili jsme obrubu vyvýšeného záhonu ze starých komínových vložek, jsou nádherně stabilní a ještě dobře vypadají.

32170107_1852508071468171_8947685202885345280_o

5) zdraví a kondice: prvního května jsem šlápla na hřebík, jakože docela dost (nejspíš jsem si dorvala nějakou šlachu). Týden jsem se jen belhala, mazala konopnou mastí a modlila se, aby se to hojilo bez komplikací, a další týden rozcházela. Jediný výlet byl až na konci měsíce a ještě k tomu pouhých 7 km. Začala jsem ale už pracovat, takže kondice jde postupně nahoru.

6) byrokracie: byla jsem na stavebním úřadu, jednala s VZP a finančákem (nějaké dodatečné vysvětlování k DP)

7) eko: protože tu od dubna bydlím už tak nějak nastálo, přehodnotila jsem svůj zvyk koupit si občas perlivou vodu, protože mi nechutná místní kohoutková. Řešila jsem to i převařením a čajem, ale to teď, když se oteplilo, taky není úplně nejlepší. A tak jsem se rozhodla dál nepřispívat k vytváření plastového odpadu a zavrhla jsem i nápad koupit konvici s filtrem a pořídila si filtrační tyčinku z dřevěného uhlí – Binchotan. Teď si na vodě pochutnávám, je jako ze studánky. Už jsme musela dokoupit po jedné i kamarádce a mamce, které to ochutnaly a taky se jim to zalíbilo. A fakt doporučuju i vám!
468x60-binchotan.png

Jako další jsem zkusila bambusový kartáček na zuby – eko zubní pastu jsme začali používat už na Vánoce. Zatím jsem se vším moc spokojená, takže to určitě nebyly poslední eko/ anti-plast krůčky.

Co budu dělat v červnu?

1) korektury: jako vždy (Roots + Smrtelně chladný karpatský vítr)

2) co budu číst: Clauds Dog od Roalda Dahla a Čarodějku Ginger od Ondřeje Netíka (vychází postupně na Wattpadu)

3) co budu psát: články pro časopis Roots a další kapitoly knihy

4) domeček + hlína: určitě budu zase někde dělat hliněné omítky a pokračovat budou i restaurátorské práce v Janáčkově divadle, takže na vlastní se asi moc nedostanu 🙁 Ale chtěla bych dořešit nějaké opravy v domě, přeskládat koupelnu a kuchyň (přidělat nový dřez a pračku), koupit (objednat) nové dveře, na konci měsíce vyvézt stavební suť a hlavně vyřídit povolení a všechno nachystat na stavbu nové zdi kuchyně

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *