Na čem pracuju: listopad 2018

Vyčerpaná, zmrzlá, ale pořád žiju. A konečně opět sedám ke knihám a k počítači, abych dohnala všechno, co jsem přes sezónu nestíhala. Čekejte jedny z posledních zpráv z domečku – a plány na nové, zajímavé texty na web: nové recenze, pokračování článků o historii literatury i úplně novou rubriku.

Padesátý třetí díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v listopadu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots a kousek editace knihy Smrtelně chladný karpatský vítr

2) co jsem četla: pouze Čarodějku Ginger (Ondřej Netík na wattpadu)

Co jsem poslouchala: dramatizaci knihy Cybercomics od Egona Bondyho. Pokud jde o hudbu, tak nejvíc Perl Jam, Siu, Woodkid, Slobodana Trkulju a Gorana Bregoviče (balkán), Hoziera, Imagine Dragons, Florance + The Machine, Benly, Tomáše Kočka, Milky Chance, Toma Odella, Anna RF a Hang Massive (hangdrums).

Chtěla jsem vyzkoušet nějaké video z fenoménu ASMR (tiché, uklidňující zvuky), ale zjistila jsem, že zvuky vydávané lidmi mi nijak uklidňující nepřijdou. Pro extrémní introverty, jako jsem já, doporučuju zvuky kapek deště v lesním tichu…

Co jsem viděla: několik dílů druhé série Farga (4,5/5), několik dílů Constantina (4,5/5) a úplně skvělý film V jako vendeta (5/5)

3) co jsem psala: jeden jediný článek pro časopis Roots (o kardamomu) a kousíček své vlastní knihy (pouze 1 kapitolka). Sepsala jsem recenzi na audio verzi Cybercomics od Bondyho

4) kresba: po velmi dlouhé době jsem si rychlo-načrtla svoji dračákovskou postavu – zrzavého spratka Jessieho. Snad se přes zimu ke kreslení dostanu častěji (a pořádněji).

 

5) domeček + hlína: Konečně jsme přestali bourat (nebo už jen trošičku – ale zato vždycky flexou a prach byl úplně všude) a začali stavět – nejdřív zeď za kamny (kotovice, 45 cm – nejdřív jsem se bála, ale pak jsem zjistila, že mi to jde pěkně a začalo mě to bavit), pak s pomocí zedníka další sloup a půl z pálených.

Hliněné (hrubé) omítky jsme dělali v Janově u Litomyšle a úplně nej byla práce ve 400 let staré bývalé sýpce v Sokolnicích (http://www.domovsdusi.cz/).

6) nákupy: díky black friday jsem si koupila pořádnou akuvrtačku – Black and Decker s kroutícím momentem 52 Nm (a se světýlkem) a k tomu ještě sadu vrtáků a bitů Bosh. Obojí dostanu pod stromeček, aspoň se mám na co těšit.

7) sociálno a relax: dva víkendy se mnou na domečku ještě zvládla i Lenka a jeden se stavila i kamarádka Klárka s dvouměsíční Ronjou a jeden kamarád-zedník, jinak jsem tam sama jako kůl v plotě (což mi nijak zvlášť nevadí… no, trochu…). Po práci na omítkách jsme opět zahráli dračák.

Poslední listopadové dny jsem strávila u rodičů, kde byla i sestra s malým synovcem (má 16 měsíců – naučila jsem ho psát na počítači, zapínat počítač a lampičku a listovat v šanonu), a v Brně (kavárna, knihovna a lékař…).

Jaký je a bude prosinec?

Sice už je jasné, že v domečku nestíhám, ale snažím se ještě postavit, co se dá, než začne opravdová zima. A konečně se dostávám i k dlouho odkládaným projektům u počítače, jak už jsem psala dřív. Takže:

1) korektury: korektury pro časopis Roots a další kousek editace knihy Smrtelně chladný karpatský vítr

2) co budu číst: díky dračáku jsem se dostala k prostředí viktoriánské Anglie – a ke knize Jonathan Strange a mistr Norrell od Susanne Clarke

3) co budu psát: články o bylinkách, recenze knih, seriál o dějinách literatury (na řadě je starý Egypt). V plánu je i kniha popisující dobrodružství zažité při hraní dračího doupěte (na zakázku). A taky bych chtěla dopsat svoji knihu, ze které mi chybí už jen necelé 2 části z celkových osmi.

4) domeček + hlína: pokusím se ještě dostavět kousek zdi a výklenku v domečku. Hliněné omítky finišují a tak se můžu těšit na finální omítky u Davida Kirše (ondrusky.cz) a ve 400 let staré bývalé sýpce v Sokolnicích (http://www.domovsdusi.cz/).

5) učení a projekty: jak jsem v teple, tak mám opět chuť do webových projektů a učení se nových věcí. Chtěla bych rozjet web Dějiny literatury, novou rubriku užitečnou pro (budoucí) spisovatele, pokračovat v učení angličtiny a zkusit i nějaký kurz na EdX. Chci taky zálohovat a upravovat fotky, malovat a fotit. Prostě všechno, co jsem v tom terénu a v té zimě nezvládala.

6) zdraví: zdravá nejsem, spíš opotřebovaná (unavená a ještě pořád zlobí žlučník a pár dalších věcí, které potřebuju přes zimu dát do pořádku). Přesto jsem asi v nejlepší kondici, co jsem kdy byla – kolik uzvednu, co jsem schopná odpracovat, při jaké teplotě dokážu existovat (v domečku je díky chybějícímu stropu skoro tak, jak venku)… A to nechci při pobytu v teple a bez nutnosti fyzické práce ztratit. Hned, jak definitivně skončím v domečku a jak si od toho trochu odpočinu, chci začít chodit na svižné procházky, což se mi zatím osvědčilo jako zimní sportování nejvíc. Případně mám vyhlídnutý kurz čchi-kung nebo krav-magy (ale tu asi až budu zdravá).

7) nákupy,  sociálno a relax: budou Vánoce, takže budou nákupy, sociálno i relax. Letos se nám nechce zbytečně utrácet, pod stromečkem budou věci potřebné a sežratelné. Budou návštěvy příbuzných i nějaké to dietní cukroví. Ale jinak ty Vánoce letos budou takové smutné – vlivem okolností je strávím jinde než L. 🙁 O to víc se musím snažit, aby to ty příští už bylo na domečku a spolu…

Takhle nějak vypadala většina mých listopadových fotek.
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *