Na čem pracuju: prosinec 2017

ukaž co dělášTento článek sice měl být o prosinci, ale bude tak trochu o lednu. Prosinec byl totiž přípravou na to, co přišlo na začátku roku 2018. Snaha připravit se a přestěhovat se v klidu nakonec úplně nevyšla, ale přežili jsme a to je hlavní. Lenka v prosinci získala vysněnou práci a před pár dny složila zkoušku, díky které má na ni potřebnou kvalifikaci. A já?

To si přečtěte ve čtyřicátém druhém dílu rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v prosinci:

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + pro copywriterku Zuzku Sopuchovou + nově pro časopis Roots, editace prvních kapitol sci-fi knihy Smrtelně chladný karpatský vítr. Jednala jsem i o dalších věcech, ale vlastně ani nevím, jestli bych je časově zvládala.

2) co jsem psala: další články o léčivých rostlinách do časopisu Roots (o pomerančích a vavřínech) a nová zkušenost: můj první rozhovor (s Michalem Navrátilem) – právě vychází v časopisu Roots.

3) co jsem četla: dočetla jsem knihu Pavla Šenkapouna Webcopywriting pro samouky a Masa a moc od Canettihoposlechla audio Růže pro Algernon, zhltala jsem komiks Bílý láma od Jodorowského a rozečetla čtvrtý díl Temné věže od Kinga.

Co jsem viděla: několik akčních filmů – Thor Ragnarok, X-men apokalypsa, Mission Impossible – národ grázlů, dvě ne-pohádky – Kletba bratří Grimmů, Volání netvora a dvě vánoční klasiky – Láska nebeská (Alan Rickman už tu chybí 2 roky…) a Anděl páně 2.

4) domeček: dřevo je pod střechou, kůlny vyklizené a částečně uklizený i vnitřek. Úplně poslední den, kdy to bylo možné (15. 12.), jsem vybetonovala základ pro novou příčku v kůlně (budoucí spíž/koupelna). Krásná práce s míchadlem a tunou písku, kamenů a cementu.

5) nakoupila jsem dárky a užila si Vánoce

6) hned na první svátek vánoční jsme začali stěhovat (a skončili jsme až teď, proto jsem neměla čas napsat toto shrnutí dřív)

Jaký bude a je leden:

Hlavní bude to, co už jsem avizovala v listopadu: vystěhovat se z brněnského nájmu, dát výpověď v Rovnosti a jít svou cestou. V této chvíli můžu říct, že stěhování je za námi (i když to bylo trochu divoké a ještě se budeme potýkat s krabicemi a pytli, třídit, usměrňovat a vyhazovat) a výpověď jsem poslala před chvílí.

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti (už doopravdy poslední měsíc) + pro copywriterku Zuzku Sopuchovou + pro časopis Roots + další drobnosti (letáček k výstavě Radka Frýsy ad.), editace dalších kapitol sci-fi knihy Smrtelně chladný karpatský vítr.

2) co budu číst: dočtu čtvrtý díl Temné věže a pak začnu Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie od Naděždy Tolokonnikovové (členky Pussy Riot).

3) co budu psát: ráda bych vám oznámila, že teď už bude víc času a já budu pokračovat v psaní knihy, o které jsem začala přemýšlet už před 2 roky a mám už i první stránky, ale nebude. Je polovina měsíce, přede mnou tradiční 3 články pro časopis Roots + reportáž z workshopu Michala Navrátila (Picas) + pár dalších článků na zakázku a ráda bych stihla i jednu menší zaslouženou dovolenou. Takže další plány nechávám na únor.

4) domeček: je uklizeno a zazimováno – čas plánovat nový stavební rok

5) učení: 6. ledna jsem se naučila na workshopu Michala Navrátila hlazenou japonskou omítku otsu. Dál budu opakovat angličtinu a HTML5.

6) úklid: velký úklid jsme udělali při stěhování (bordel vyházen, rozdáno pár knih, starého porcelánu a nábytku), teď začnu oblečením, “důležitýma papírama” a zálohou fotek z mobilu, který už hlásí naplněnou kapacitu.

7) soutěže: mým plánem pro rok 2018 je zkusit pár soutěží a aspoň v některé se slušně umístit, takže začnu hned v lednu: jedna soutěž fotografická (Čas sněhu, ledu a vlády Moraniny – Česká pohanská společnost – kvůli vyhlášeným odměnám je mým cílem druhé místo, které si kupodivu bez jakýchkoliv zásahů držím) a jedna kreslící (O lahvičku miruvoru – Straky na vrbě)

8) kondice: stěhování (přenášení beden a beden a nábytku a beden a tašek… + stres) mě úplně odrovnalo, do konce měsíce chci už jen relaxační procházky. Zatím se zkusím aspoň přeorientovat a začít vstávat v 8 hodin (tedy chodit spát o půlnoci), což je moje předsevzetí na tento rok.

jestrabice

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *