Na čem pracuju: srpen 2017

ukaž co dělášSrpen byl rehabilitační a nadechovací. Poslední den přišla zpráva, o které bych řekla, že to byl blesk z čistého nebe, ale nebyl. Spíš to vypadá, že to přišlo přesně tak, jak mělo. Co? Výpověď z brněnského panelákového nájmu. Jestli stihnu zprovoznit domeček, nebo zvolíme (aspoň přes zimu) jiné řešení, ještě nevíme. Zase jsme na startu. Držte nám palce.

Třicátý osmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v srpnu?

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti a korektura sci-fi knihy

2) psaní: 2 články o bylinkách (Jidášovo ucho a sléz maurský) + článek o hliněných stavbách pro časopis Roots, na blog další tipy na vzdělání zdarma a online

Návštěvnost Tichého koutku byla podobná jako v červenci: 3307 UN/ 4618 návštěv. Děkuji!

3) co jsem četla: první díl ságy Temná věž (Pistolník) od Stephena Kinga – přímočarý, jednoduchý děj, zajímavé postavy a uchvacující svět.

Co jsem viděla: životopisný film Temple Grandinová (4/5), Robocop (3/5), Železný obr (kreslený, pro děti, 4/5), Vzpouru strojů (3/5), A walk in the woods (něco jako Divočina, s R. Redfordem a N. Noltem jako důchodci na Appalachian trail, 4,5/5) a Legendy polskie (série krátkých fantasy povídek, některé z nich 5/5).

4) domeček/ zahrada/ hlína: jenom jsem odložila berle, začala jsem opět s hliněnými finálními omítkami (týden jsme pracovali v budoucí ševcovské dílně). Z domečku jsme vyvezli další bordel. Kamarádce jsme pomohli s betonovými obrubami záhonků.

Dokoupila jsem si další nářadí (lopatu, velkou fanku, gumovou palici) a další kalfas. Chystá se něco velkého…

Na zahrádce a poli jsme sklízeli rajčata, brambory, fazolky a bylinky. Zavařili jsme broskve a ostružiny a vyrobili trochu kečupu.

5) kurz kreslení (Drawing Nature, Science and Culture – Newcastle University): pátý týden jsem nenakreslila nic, ale zvládla jsem finální kresbu (kreslila jsem jelena) a písemný test a kurz jsem úspěšně dokončila.

6) další: navštívili jsme Art mlýn v Bohuslavicích u Kyjova, naučili jsme se tam mlít mouku na kamenném mlýnku a vyrábět ruční papír. Pak jsme strávili celé odpoledne v Anthroposu, odkud jsme si odnesli spoustu tipů na výlety na archeologická naleziště.

Jaké bude září?

Pracovní a chodící. Konečně už si troufnu i na kratší výlet, strašně moc mi chybí courání po lese a podzimní Chřiby mě vyloženě lákají. No a jinak chci ještě před mrazíky pohnout s opravou domečku, abysme se mohli případně za 3 měsíce zabydlet (nový komín!), a možná bude i na další hlínování.

1) korektury/ editace: Rovnost a dokončení korektury sci-fi knihy

2) psaní: budou další články pro Roots a taky chystám rozhovor s odborníkem na přírodní stavitelství.

3) co budu číst: druhý díl Temné věže od Stephena Kinga

4) domeček: zadělat 2 mezery/díry, zbourat starý a postavit nový komín, postavit novou příčku (za koupelnou), otlouct omítku ve 2. místnosti a v předsíni. Vzít kontejner a zbavit se všeho toho bordelu. Nakonec postavit novou příčku (spací koutek), přeskládat kuchyň a vyměnit sprchovou baterii. Asi to nestihnu do konce září, ale aspoň ten komín + jednu další věc chci mít hotové.

5) další: oslavit Lenčiny narozeniny (koupit dárky), vyrobit jemné síto na písek, zreklamovat noteboook, sehnat dřevo na zimu. A aspoň jednou se dostat do lesa.

 IMG_20170823_142512

brambory

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *