Na čem pracuju (30. března – 11. dubna 2015)

ukaž co dělášOpět mi do plánů vlezlo marodění – mně se podařilo skřípnout si nerv v zádech, prcek má opět problémy s ušima. Tak stonám, hlídám, učím a moc nepracuju. Ale taky vymýšlím nové cesty.

Osmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, ode dneška jednou za dva týdny píšu o tom, na čem jsem posledních 14 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Na čem jsem pracovala

1) korektury: zvládám jen pro Rovnost, kvůli nemoci jsem musela dokonce 2 směny odvolat

2) knihy: Svatyni od Faulknera jsem odložila a začetla se do Enderovy hry. Je naprosto skvělá.

3) psaní: napsala jsem články o vnorovských a hanáckých slámových kraslicích, článek o dalších dvou nobelistech a pozor, úspěch týdne: článek na web Brněnského deníku Rovnost – recenze výstavy Od ovečky po kabátek. Vzala jsem si k srdci rady naší kulturní redaktorky a napodruhé úspěch! Druhou verzi jsem napsala na můj web, můžete srovnat.

4) weby: Tichý koutek – protože mě google webmaster tools už delší dobu prudil, že nemám responzivní šablonu, nainstalovala jsem novou jménem Material. A trochu jsem překopala stránku “spolupracuji” a prozatím zrušila “o mně”.

5) daňové přiznání: sepsáno, odevzdáno.

6) na Velký pátek jsme byli v Technickém muzeu v Brně, hlavně kvůli výstavě od Ovečky po kabátek, ale prolezli jsme co se dalo. Postupně to chci sepsat.

7) obrátil se na mě pan Zelenka z muzea stíracích losů v Luži, spolupráce vypadá zajímavě, budu pomáhat s texty a fundraisingem.

8) dnes jsme byli na výletě na Kamenný vrch, pozorovat jarní les a pomalu odkvítající koniklece. Sice záda ještě pobolívají, ale stálo to za to (cca 5 km).

Inspirace:

Rozverný fabulačník – originální a vtipný blog, navíc s cennými radami pro blogery

Příští dva týdny:

1) korektury: pro Rovnost a opět pro neziskovku INEX (už to chci dokončit a odevzdat)

2) knihyEnderova hra, pak nevím

3) psaní: námětů mám dost, času málo. Mimo článku o výrobě panenek z kukuřičného šustí a další recenze mě čeká přetextování webu o muzeu stíracích losů.

4) weby: přeložit šablonu a začít upravovat stránky (kód) podle doporučení googlu.

5) chci sepsat, jak se mi podařilo naplnit moje 3 měsíce staré předsevzetí – co si chci koupit, čím se chci stát a co chci udělat. Přidám i zhodnocení knižní výzvy 2015 v prvním mezičase.

6) zkusím prodat/rozdat asi 20 knih, které už nečtu

7) ještě se vrátím k účetnitví. Vytisknout co není, seřadit, zaarchivovat a zazálohovat, hlavně aby to bylo na jednom místě a přehledně a ne jak teď.

8) vytvořit si webovou a papírovou vizitku. Začnu asi na LinkedIn.

9) přebrat fotky a napsat reportáž o dnešním koniklecovém výletu

10) naplánovat a vypsat jarní bylinkářský výlet

11) protože to moje záda potřebují, chci začít cvičit (tím myslím strečing + velmi mírné posilování, klidně jen chvilku každý den) a taky chodit. Je jaro!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

koniklece louka

Jak se vám líbí nová šablona?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *