Na čem pracuju: září 2015

ukaž co dělášMám pocit, že na mě jde podzimní únava a docházejí mi síly. Sice se mi daří řešit menší věci a restíky, ale ty velké mi jdou čím dál pomaleji. Motivuju se buzer-lístkem, čokoládou i vizualizací pocitu dokončené práce… ale asi mi nezbyde nic jiného, než se vzchopit a makat…

Sedmnáctý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za dva týdny píšu o tom, na čem jsem posledních 14 dnů (tentokrát měsíc) pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v září?

1) korektury/editace: v knize Vlastní cestou jsme se ještě jednou pořádně do hloubky porýpali, aby byla dokonalá. Uhlazuju to a dokončuju poznámky pod čarou. Finišujeme, což je dobře, protože už jsem z toho vyšťavená.

2) co jsem četla: Xenocidu a Děti ducha neboli 3. a 4. díl ságy o Enderovi od O. S. Carda. Jsou to sice bichle, ale je to dokonalé spojení dobrého příběhu a hlubokých myšlenek a zajímavých podnětů. Potom jsem si vzala knihu Gerpla od držitele Nobelovy ceny Haldora Laxnesse, bylo to zase úplně jiné, příběh mě moc nebavil, ale ta krutě satirická vrstva + historické reálie z doby vikingů jo.

3) psaní: publikovala jsem povídání o výletu na Ketkovák, můj názor na knihu Útěk do divočiny a medailonky dalších nobelistů. Na Jiný proud dvoudílné povídání o rodině sedláků z Kralic nad Oslavou a taky o podzimní rovnodennosti.

4) weby: na větší zásahy nebyl čas.

Návštěvnost za září: Tichý koutek – 1401 UN (rekord!)/ 2761 návštěv, Jiný proud – 366 UN/ 500 návštěv – to je trochu pokles, ale to bude tím, že píšu tak málo. Chci se polepšit.

5) pomohla jsem zorganizovat prckovy narozky s opíkáním „hadů“, letos (naštěstí) bez bojovky. Byla jsem pozdravit a držet palce přátelům, kteří přijeli k nám do Brna na turnaj v go, dokonce jsem s nimi zašla do hospody, ale kvůli nepříjemné obsluze jsem si to moc neužila. Jinak jsem moc společenská nebyla.

Na co se chystám v říjnu:

1) nadechnout se a dokončit práci na knize Jána Košturiaka Vlastní cestou, nebo ji alespoň odeslat ke zpracování grafikovi. Priorita číslo 1.

2) co chci číst: nějak mi chybí mozková kapacita na složitější čtení, na čtení v angličtině už úplně. Takže to vypadá na nějaké míň náročné fantasy (snad konečně dočtu Vílí kruhy), jinak mám chuť na historické nebo životopisné romány – ale jaké? A nebo naopak dobrodružné, o toulání a životě v divočině. A nebo nějaké staré hrdinské eposy… A až si můj mozek odpočine, tak chci něco od Jan Melvil (Nastavení mysli, Pozornost, Startup za pakatel nebo Svět, který skončil včera – kdo si má ze všech těch úžasných knížek vybrat?).

3) psaní: chystám se na recenzi knihy Gerpla a Vílích kruhů a pak snad aspoň jednoho filmu. Každopádně se poslední dobou na každou chvilku psaní těším jako malej harant na Vánoce, takže určitě něco bude.

4) weby: udělat tabulku recenzí.

5) uspořádat: na papíry teď není čas ani chuť, ale už na začátku října jsem se vrhla na šatník, něco jsem vyřadila do burzy, něco chci odnést do charity a něco prodat přes aukro. Na konci měsíce napíšu, jaký to mělo výsledek.

6) domácnost: pomoct i spolubydlící a prckovi s eliminací jejich šatníku, přidělat posuvné dveře k IKEA skříni, koupit tričko a boty…

7) strašně málo chodím do přírody a to chci napravit. Říjnové mlhy mi rozhodně nevadí a snad ještě stihnu trochu šípků nebo aspoň doplním zásobu ostružiní na zimu. Pokud bude pěkně, zkusím ulovit nějakou pěknou fotku.

8) akce: přednáška Bohové a hrdinové Kalevaly (MZK), výstava Na poli a v kuchyni (MZM) a možná Inspirativní ráno (podle toho, kdo bude vystupovat)

No, snad jsem na nic nezapomněla. A snad to zmáknu. Držte mi palce.

motýl
Je podzim a umírají motýli…

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

2 replies to “Na čem pracuju: září 2015”

  1. Ahoj, z knih od Melvila, které zmiňuješ jsem četla Startup za pakatel a Nastavení mysli. Obě se mi moc líbily a o Nastavení snad stihnu tak do měsíce napsat obsáhlejší článek na blog, protože tam byla spousta užitečných informací.

    1. Lenny Kavalirova says:Author

      Ahoj! Startup jsem už taky měla v ruce, jenže byl vypůjčený a musela jsem ho příliš brzy vrátit. A taky se mi moc líbil, proto jsem ho zařadila do seznamu. Z ostatních jsem zatím viděla jenom ukázky. O Nastavení mysli uvažuju asi nejvíc ze všech, ale postupně chci určitě všechny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *