Na čem pracuju: září a říjen 2022

V září jsem konečně zase našla smysl věcí a začala víc makat na vlastním domečku. Nakonec jsem stihla najít i nové podněty v práci + psaní a zajít si na úžasný výlet do podzimní přírody.

Sedmdesátý osmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Původně každý týden, teď už jen jednou za měsíc (i víc) píšu o tom, na čem jsem poslední dny pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v září?

Vyhrabávala se z letního propadu, řešila dlouhodobá traumátka a hledala smysl života. Snad i našla 🙂

1) korektury atd: nic

2) co jsem viděla: Rod draka, první polovinu série (4/5, nejlepší byl pátý díl), Ztracen v džungli (D. Radcliffe, 2017, 3/5)

3) co jsem psala: další kapitoly Proti proudu (potoka a času) – Dlouhých dvanáct století, Velká olomoucká kolonizace. Psaní těchto textů mi momentálně dává smysl ze všeho nejvíc.

4) domeček a hlína: přenosila jsem spoustu cihel od hodného souseda a z části z nich jsem hned opravila a dostavěla zadní stěnu dřevníku (hlavně rohový sloup byl hodně v rozkladu).

Vybourala jsem kus poslední stěny dřevníku (dřevěnou podpěru a prkna), abych tam mohla začít stavět zděný sloup. Začala jsem s opravou kousku poničené zdi kůlny vedle dřevníku.

Přeskládala jsem opět věci v obytné části. Celou velkou skříň jsem vyklidila a vyčlenila na nářadí.

Naučila jsem se kvasit pivo (zatím první level bez sladu, pouze s chmelem, ale i tak bylo hodně dobré). Vyrobila jsem i 4 sklenice želé rakytník-jahoda a vykvasila sklenici papriky.

Odnesla jsem do místní knihovny velkou tašku vyřazených knih.

Hlínu jsme dělali v Tísku, ale jen pár dnů. Zbytek září jsem měla volno.

5) sociálno: byla jsem u voleb. Bohužel v těch senátních jsem neměla rozumný výběr a nakonec skončila jako občan zastoupený paní Zwyrtek, což bylo přesně to, čemu jsem se snažila vyhnout…

6) nový skill: začala jsem zkoušet Midjourney. První výsledky nic moc, ale zlepšuju se.

Novou mám i strunovou sekačku. Její sestavení mi zabralo několik večerů a spoustu nervů, zprovoznit mi ji pomohl až kamarád elektrikář.

Co mám splněno z dlouhodobého plánu:

  • opravená / dozděná zadní stěna dřevníku

Co jsem dělala v říjnu?

Konečně v lepší psychické kondici, ale už v předtuše blížící se zimy, jsem se pustila do dalších úprav domečku.

1) korektury atd: nic

2) co jsem viděla: 3. řadu seriálu Temný případ (4/5)

3) co jsem psala: další kapitoly Proti proudu (potoka a času) – Křtiny mezi 13. a 17. stoletím, Čtyři legendy o panně Marii Křtinské (příběhová kapitola), Hrady, města a vesnice (přehled založení), Ronov nad Svitavou.

4) domeček a hlína: zvýšila jsem práh ve dřevníku (betonem) a srovnala starý základ na rohu pro výstavbu dalšího sloupu. Položila jsem tam izolaci a začala stavět. Nakonec mám hotovou necelou polovinu a zbytek dokončím až na jaře.

Vyházela jsem poslední zbytky starého sena, slámy a prachu z další části půdy. Teď už tam zůstává jen hlína a prach. (Většinu práce jsem udělala už dřív, teď šlo o skutečně poslední zbytky. Super je, že tam tím vzniklo spousta místa.)

Po delší době jsem se vrátila k dostavbě zídky kolem dvora. To jsem začala považovat za prioritu. Mimo toho jsem se pustila do úprav ve světnici poblíž budoucích kamen. Zase nevím, co dřív…

Celý týden jsem strávila sklizní jablíček a dalších x večerů jejich zpracováním na čatní a ocet. Dál jsem sklízela rajčata, papriky, maliny a další.

Hlínu jsme dělali ve Valticích, finální cottage. Poprvé jsem natahovala finální vápenný štuk od Keimu v Lipovci. Zbytek týdne jsem tam řádila s utahovákem a flexou, když jsem cpala lněnou izolaci do laťování na stěnách a sama si k tomu stavěla provizorní lešení (nové skilly).

5) sociálno: pomohla jsem kamarádkám se sklizní jablek. A s rodiči oslavila svoje narozeniny. Na konci měsíce jsem se u nich znovu zastavila cestou z Lipovce.

Z Lipovce jsem se vydala na výlet na hrad Holštejn. Bylo blatíčko, ale výlet byl naprosto skvělý.

A nakonec oslavila Halloween. Jak jinak, než stýskáním…

Co mám splněno z dlouhodobého plánu:

  • výlet do přírody a na hrad Holštejn
  • zvýšit práh dřevníku
  • zbavit se starého sena z půdy nad ložnicí
Z výletu na hrad Holštejn.
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

2 replies to “Na čem pracuju: září a říjen 2022”

  1. To jsi toho opět štíhlá hodně. Zasloužíš si obdiv.

    1. Lenny Kavalirova says:Author

      obdiv asi ne, ale sama jsem ráda, že jsem se aspoň na závěr sezóny trochu rozjela. Děkuji 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *