Nedělní To Read List XXIII

sxc 3 booksTaké si po odložení dočtené knihy vždycky kladete otázku „a co číst teď“? Hledáte po internetu i po svých známých inspiraci jako honicí psi svoji kořist? Potom jste ve správný čas na správném místě! V této rubrice každý týden najdete 3 knihy, které si rozhodně chci v nejbližší době přečíst právě díky doporučení mých známých, recenzentů a dalších knihomolů, nebo třeba jen proto, že má kniha lákavé téma nebo lákavého autora.

G090021

1) Robert Holdstock: Železný grál

Druhá kniha Merlinova kodexu. Tu první jsem přečetla tak rychle, že jsem vám ani nestihla napsat ukázku do Teaser Tuesday. Holdstock je pro mě autor číslo jedna, který nemůže zklamat. Merlinův kodex není tak složitý na pochopení mechanismu, kterým se vytvářejí archetypální postavy, jako Les mytág. Je to vlastně historicko-mytologické fantasy s celkem jasnou dějovou linkou, která prochází dějinami. V prvním dílu se Merlin, který mi trochu připomíná Gandalfa, plavil s Iásonem na Argó a podnikal válečnou výpravu s Kelty. Jsem zvědavá, jak bude příběh pokračovat a jestli a kdy se setká s Artušem.

2) Mikuláš Podprocký: Divočina

Díky Sandmanovi jsem začala číst komiksy, teď bych ráda zkusila něco nového a zajímavého. Narazila jsem na českého autora Mikuláše Podprockého a jeho Divočinu. Odehrává se v daleké budoucnosti, kdy inteligentní zvířata bojují proti lidské high-tech civilizaci, která ničí vše okolo. A navíc se v divočině objeví něco, co všechno a všechny požírá… Velmi živé černobílé ilustrace. Český komiks!

3) Radoslava Schmelzová, Dagmar Šubrtová, Radek Mikuláš: Současná umělecká krajina

Kniha z nakladatelství Academia, průvodce současným uměním v krajině a land-artem. Čeští autoři (sochařka, geolog a historička umění) a česká krajina. Při četbě anotace se mi vybavily jenom takové ty naskládané mohylky z kamenů nebo křížové cesty. Jaké další umění najdeme v krajině?

G090021

Co čtu? Dnes jsem dočetla Keltiku, proto se tak rychle sháním po druhém dílu. Zítra už si s sebou do MHD beru Služebníka, na moji recenzi totiž čekají v nakladatelství Baroque Partners. Pokud jde o beletrii, váhám mezi Žítkovskýma bohyněma, Nadací, Divočinou a Železným grálem. Asi si hodím korunou…

Co chystám? Už mám skoro dopsaný článek o dalších pěti laureátech Nobelovy ceny za literaturu, zveřejním ho zítra nebo ve středu. Recenze na Pí a jeho život je dopsaná a tak můžu začít psát další – čeká vás Čaroděj Zeměmoří a Služebník. A v nejbližší době očekávejte i seznam nej článků za květen 2014, ve kterém prozradím i počet čtenářů tohoto blogu a další plány do budoucna. Tedy, pokud mi na to všechno zbyde dost času a sil…

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *