Pre-reading Hříšky bílé lišky + SOUTĚŽ

 

Dnes tu pro vás mám skutečnou lahůdku: získala jsem možnost si v předstihu přečíst a napsat recenzi na knihu, která vyjde teprve za několik týdnů v nakladatelství Mytago. Jde o v pořadí už šestou knihu Ondřeje Netíka, skvělého vypravěče, která se jmenuje Hříšky bílé lišky a která je tak trochu souborem sedmi erotických povídek, tak trochu bajkou, vyprávěním na dlouhé zimní večery a tak trochu kritikou falešné morálky a oslavou spontánnosti… Obálku nakreslila Ondřejova žena Lucie Netíková.

Anotace:

Necudně romantická novodobá bajka o kmotře lišce, která se pro neznalost lidské morálky, naivitu a až zlomyslnou rozmarnost plete do nejintimnějších lidských vztahů a převrací životy naruby.
Bílá liška Vuples, skrývající se pod mnoha různými převleky a jmény, přichází s prvním sněhem do malého města v horách, aby jeho obyvatelům pořádně zatopila pod kotlem jejich úzkoprosti a falešné spořádanosti.
Příběh lišky je knihou o milostných hrách, o marné snaze svázat sny a intimní touhu do pravidel. Sedm lechtivých příběhů ukrátí dlouhé večery, kdy vám hříšné myšlenky nedají spát.

Tolik ke knize Hříšky bílé lišky.  Knihu jsem dostala k přečtení jen pod podmínkou, že nic neprozradím až do dne jejího oficiálního vydání, kdy zveřejním její recenzi, takže psssst.

Abyste se nenudili, nachystala jsem pro vás zatím SOUTĚŽ o jinou Ondřejovu knihu – Kejklíři léta. Jde o půvabný příběh na pomezí fantazie a reality.

Anotace:

Ondřej Netík je autorem, kterého čeští čtenáři již znají: jeho trilogie Sanatorium podvržených (Zelený skřítek a děvčátko jménem Diana, Meluzína, dívka jménem Ema a Tanečnice, věc názvem Sined) vzbudila zájem řady čtenářů. Podobně jako předchozí knihy i Kejklíři léta balancují na pomezí různých žánrů, je to pohádkový příběh nejen pro dospělé, cesta do zvláštního světa symboliky a snových představ. Romantický příběh odehrávající se ve skutečném městě viděný a vnímaný očima dětské fantazie, kdy se může ztratit celá ulice a nočním městem se pohybují nebezpečné Děti noci. Autor sám sebe označuje za filozofa a mága, optimistu i snílka, komedianta a vypravěče. Rád si pohrává se slovíčky, už samotný obsah knihy je napsán formou verše: Léto – / Zamilovaný / Hledá / Křišťálovou / Růži ; Deštivá noc – / Paprsek / Marně / Bloudí / Ztracenou / Ulicí; Slova / Básně / Pláčou / Láskou / Zamilovaných. Je to příběh o hledání a nalézání, o lásce a zamilovaných, o tajemstvích a tajemných místech, příběh na pomezí reality a snu, kde je dovoleno mnohé…

 

SOUTĚŽ o knihu Kejklíři léta

 

pište přímo do komentářů pod tento článek:

 

1. vaše jméno/přezdívka

2. email/kontakt na vás

3. pod jakým jménem máte můj blog v Bloglovin, G+ nebo jste mými přáteli na FB?

(+ pokud sdílte odkaz na soutěž, tak kde?)

 

– pokud se vás do soutěže zapojí víc než 10, přidám další (stejnou) knihu, takže se vám zvýší šance!

– uzávěrka soutěže bude 28. února 2014

– vítěze vyberu losováním z těch, kdo odpoví na všechny otázky (za sdílení soutěže 1 vstup navíc)

– vítěze kontaktuji na meil, který uvede

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

2 replies to “Pre-reading Hříšky bílé lišky + SOUTĚŽ”

 1. Lenka says:

  1. Lenka
  2. top.len@seznam.cz
  3. to víš 🙂
  + na FB

 2. Sussanah says:

  1) Sussanah
  2) sherridon@seznam.cz
  3) na FB (Kateřina Sussanah Andrlová), soutěž na blogu http://sussanah.blog.cz/1401/ondrej-netik-hrisky-bile-lisky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *