Checklist podle 4-Hour-WW

OLYMPUS DIGITAL CAMERAUž podruhé tu vystavuju checklist splněných přání. Je to shrnutí mého snažení za poslední čtyři měsíce a naplánování směru, kterým se vydám dál. Inspirovala jsem se knihou Čtyřhodinový pracovní týden (FourHourWorkWeek.com) od Tima Ferrisse a částečně i zásadami plánování podle Stephena Coveye, ale samozřejmě jsem si to upravila podle sebe.

Najdete v něm 3×5 položek – 5 věcí, které bych chtěla mít, 5 věcí, které mi pomůžou se něčím stát nebo se někam posunout, 5 věcí, které chci prožít.  Důležitý je časový rámec, pro mě to jsou 3-4 měsíce. Proč? Delší doba se mi plánuje špatně. A kratší nedává dostatečný prostor.

Minule jste mi psali, že kdybych zrealizovala jen polovinu plánů, nebudu se nudit. No, nenudila jsem se. Když do toho započítám ještě korekturování pro Rovnost, věnování se blízkým lidem, kurýrování občasných nemocí a nějaký ten pasivní relax, jsou ty 4 měsíce vlastně strašně krátké…

1) Chtěla jsem MÍT:

check USB lampičku

check kotníčkové poloteplé boty

check přikrývku IKEA a povlečení na ni

check černobílou tiskárnu

check 4 police do skříně z IKEI

Dárek k Vánocům, levný nákup, opožděný dárek k narozeninám, další dárek k Vánocům. Police je zatím jen jedna, ale navíc jsem za odvoz sehnala hned 3 BILLA knihovny. Takže všechno! Ať žijou Vánoce! Dalších 5 materiálních přání je:

noncheck  foťák (nejlépe digitální zrcadlovka, klidně i stará, ale pro vytváření webu, který dokumentuje zanikající řemesla a tradice, je to naprostá nutnost)

noncheck  5 knih (už mám na ně poukázku od Martinusu)

noncheck  boty (ještě jedny, ať mám dohromady troje dobré. Tentokrát něco, co jen tak nepromokne.)

noncheck  buď pracovní židli, nebo novou matraci (moje záda to potřebují)

noncheck  pozemek (ještě netuším, kde na to vezmu, ale chci to. Pozemek, na kterém bude jednou stát můj vlastní dům. Klidně někde v zapadákově, jen ať se tam dá dojet vlakem.)

2) Přála jsem si BÝT…

check hlavně být zdravá, konkrétně ozdravit zuby (celkem 4 zákroky)

check dokončit přesun blogu, udělat pár vylepšení a napsat opět 30 článků

noncheck získat (a zpracovat) 4 recenzní výtisky

check navázat jednu novou spolupráci jako korektor nebo editor

check a jednu jako píárista-začátečník (neboli chci napsat svou první tiskovou zprávu)

check  navíc bych chtěla konečně začít psát, protože dlonuhodobě bych se chtěla psaím částečně živit nebo třeba i rozjet vlastní projekt. Takže moje přání je publikovat na třech místech, kde jsem ještě nepublikovala (neboli kdekoliv, kde to má smysl).

Jak to dopadlo?

Tiskovou zprávu jsem napsala pro sdružení Rahatlukum o akci Norooz neboli perský nový rok, v Rovnosti o ní potom podle toho napsali článek. Nová spolupráce byla korektura webu INEX a teď přibylo ještě muzeum v Luži. Všechny jsou neziskové/neplacené, takže jde jen o novou zkušenost.

Na blogu jsem místo vylepšování staré šablony nainstalovala novou, responzivní. A začala jsem si víc všímat věcí, které mi radí google webmaster tools. Článků je tu přesně 31. Asi splněno. Recenzní výtisky – jen Stallo. Nevadí. Recenzovat můžu přece i bez toho, že by mi knihy někdo posílal. Aspoň se necítím pod tlakem (časovým i na úroveň recenze).

Poslednímu bodu jsem se hodně věnovala. Nastavila jsem si téměř nejvyšší možnou laťku, takže jsem ji přeskočila až na druhý pokus – na webu Rovnosti mi publikovali recenzi výstavy Od ovečky po kabátek. A je ze mě publicistka!

Nakonec jsem udělala i jednu věc, kterou jsem minule jen naznačila – začala jsem pracovat na vlastním projektu. Už se mi nechtělo čekat, až budu “dokonale připravená”… Za první měsíc měl Jiný proud neuvěřitelných 700 návštěv, lidi to zajímá, a to jsem tam toho ještě moc nenapsala (prvních 17 článků). Mám obrovskou radost.

Co dál?

Všech nových 5 (vlastně 6) věcí bude souviset s pracovníma záležitostma, do kterých počítám korekturování, psaní, marketing, práci na blozích/projektech a všechno okolo (v podstatě všechno, co dělám na počítači), včetně hledání nových příležitostí a kontaktů. Chci:

 noncheckTichý koutek: počeštit šablonu, projít všechny staré stránky (zkontrolovat odkazy + SEO), napsat 20 nových článků, mít 7500 návštěv za květen až červenec. Laureáti Nobelovy ceny za literaturu: ráda bych se dostala minimálně do roku 1970, lépe až do roku 1980. Mám s nimi totiž plán (zatím neprozradím).

 noncheckJiný proud: napsat 20 článků, zlepšit propagaci webu. Najít dalšího redaktora. Psát víc technických článků (o stavbě přírodních domů, práci se dřevem atd.). Docílit 3000 návštěv webu (za květen až červenec).

 nonchecknajít placenou spolupráci, kterou jde aspoň částečně dělat on-line/z domu. Psaní, korektury, marketing. Klidně i několik, podle náročnosti (a štěstí).

 noncheckMuzeum Luže – pokračovat v práci na projektu, mít první výsledky.

 noncheckdodělat profil na LinkedIn + na obou webech, vyrobit si jednoduché vizitky. Zajistit si jednu novou referenci. Plus spočítat si, kolik hodin už jsem psaní+korekturování trénovala (podle článku na ottocopy.cz).

noncheck  chci začít překládat jednu knihu. Zatím víc neprozradím, jelikož jsem pomalý překladatel a nechci o tu možnost přijít. Takže prvních 20 stránek?

3) Třetí skupina přání: UDĚLAT nebo ZAŽÍT

V minulém období jsem chtěla:

check  jít na výstavy o Japonsku, výstavu plyšových medvídků (Muzeum Šlapanice), interaktivní výstavu o sopkách a ještě jednu o Velké Moravě (MZM).

noncheck  vyrobit si nové vizitky

check  jít na nějaký kurz, kde se dozvím nové věci

noncheck  prodat/rozdat asi 20 knih, které už nečtu

check  jít na koncert nebo jinou společenskou akci

noncheck udělat pořádek ve věcech, které se týkají mého předchozího působení jako poradce pro zdravou výživu, a rozhodnout se, jestli, kdy a jak v tom budu pokračovat

check   …jo a taky spočítat a odevzdat daňové přiznání

Málo hotového? Ani ne. Na výstavě jsem byla v MZM – o Velké Moravě a o sopkách, pak v muzeu v Kyjově a v Technickém muzeu Brno, takže nakonec toho bylo vlastně víc, než jsem plánovala.

Pak jsem byla na jedné společensko-vzdělávací akci v kině Scala, kde vystoupil Stanislav Gálik, na přednášce Ondry Netíka ve studiu Slunce a na velikonoční akci starých řemesel v muzeu Kyjov. Všechno jsem si maximálně užila.

Jinak jsem toho moc nestihla, až na to vyplněné daňové přiznání. Ale zase jsem viděla kvetoucí koniklece – celou louku na Kamenném vrchu.

Nových 5 mimopracovních/ mimopočítačových věcí:

  noncheckakce: workshop starých technik hliněných staveb, setkání u Staré hutě v Josefovském  údolí, velkomoravské dny se skupinou Styrke + nějaká dovolená

 noncheckchci protřídit a uspořádat “papíry” (hlavně “takové ty důležité dokumenty” + věci z mé kariéry výživového poradce)

 chci noncheckprotřídit knihovničku (protože mi přibývají knihy a já mám omezené místo)

 noncheckchci chodit do přírody – min. 10 km za týden + uspořádat bylinkové kurzy

 noncheckpotřebuju vyřešit situaci kolem bydlení (zatím bez podrobností)

Tak co? Asi se zase nebudu nudit, že?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

4 replies to “Checklist podle 4-Hour-WW”

 1. Tak to se rozhodně nudit nebudeš, jelikož je to pořádný seznam. Ale věřím, že to zvládneš ! 🙂

  1. Lenny Kavalirova says:Author

   Děkuji za podporu. Musím přiznat, že když to tu napíšu veřejně, tak mě to pak hodně motivuje, abych to fakt splnila. Nechci se za další 3 měsíce vymlouvat, že se mi nechtělo 🙂

 2. Leni, vedle Tvých plánů si připadám jako žabař! 🙂 Jednatřicet článků je fakt skvělé tempo.

  1. Lenny Kavalirova says:Author

   Díky, ale smolila jsem to 4 měsíce a některé jsou dost krátké. Ale jo. Jsem dobrá. Jen nechci, aby sis připadala jak píšeš. Tvoje články jsou totiž skvělé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *