Moje knižní výzva – poslední 3 měsíce!

knizni vyzva 2014

Přečíst 3 knižní série, 10 knih od českých spisovatelů a 10 knih, podle kterých byl natočen film?

Druhá rekapitulace knižní výzvy po devíti měsících od jejího začátku. Což znamená jediné: už mi zbývají jen tři měsíce do konce roku. Mám začít panikařit, budu muset opět přehodnocovat, nebo to fakt zvládnu?

Nejdřív asi něco k těm posledním třem měsícům. Byly (opět) náročné. To že jsem pracovně docela vytížená je skvělé. To že se mi vrací to, co jsem zanedbala v minulých letech, mám strašně moc restů a moje tělo protestuje, pokud mu nedopřeju pravidelné jídlo a pravidelný odpočinek, to už je horší, a v kombinaci s tím, co vždycky naslibuju že udělám a s tím, kdo všechno ode mě potřebuje pomoc nebo se mnou prostě jen chce strávit čas, to je… vlastně taky skvělé.

Protože trávit volný čas s milými lidmi, pomáhat rodičům opravovat svůj rodný dům, pořádat vycházky po přírodě nebo poznávat nové lidi na setkáních podobně – knižně a literárně – postižených lidí, no uznejte. Jen je to něco, s čím jsem nepočítala na začátku roku, když jsem si knižní výzvu sestavovala. Ale to nic. Vždyť mám před sebou ještě ty tři měsíce…

Takže na kolik procent už mám splněno a co bych chtěla ještě do konce roku stihnout?

a) Přečíst min. 2 knihy od laureátů Nobelovy ceny za literaturu + sepsat přehled všech laureátů: i když jsem si výzvu zkrátila na polovinu (jen do roku 1950), pořád to nepomáhá – momentálně jsem u roku 1924, takže mi chybí ještě celá polovina. Ale víc už zkracovat nechci, vždyť mě to (a snad i vás) baví. Číst jsem ještě nezačala, ale snad začnu. Splněno 15 %.

b) Přečíst min. 3 celé knižní série NEBO 10 knih ze třech různých sérií: ze série Sandman jsem přečetla další díl, Merlinův kodex mám přečtený celý. Vlastně už mám přečteno 90 %, ale ráda bych stihla ještě jednoho Sandmana a buď další knihu ze Zeměmoří nebo ze Sanatoria podvržených.

c) Přečíst min. 5 knižních klasik: přečetla jsem dvě knihy oceněné Pulitzerovou cenou – Spolčení hlupců a Cestu, díky keré jsem si zamilovala drsný a úsečný styl Cormaca McCarthyho. Tím mám splněno na 100 %. Asi si ještě do konce roku trochu zvednu laťku, protože mě ta “klasika” začala bavit.

d) Přečíst min. 5 knih, které se označují jako „knihy osobního rozvoje“, popř. „esoterické knihy“: stále mám přečteno 80 %, ale navíc mám rozečtený Čtyřhodinový pracovní týden a možná se začtu ještě do Startupu za pakatel. Na “esoteriku” se letos nejspíš nedostane.

e) Přečíst min. 10 knih, podle kterých byl natočen film. Podívat se i na film a zhodnotit obě dvě podoby: myslím, že tady budu muset trochu snížit počet. O kolik, to se ještě uvidí. Zatím mám 40 % a nějak se mi nedaří to “zhodnocení”.

f) Přečíst min. 5 knih, které vyšly od ledna 2013 nebo teprve vyjdou: už mám splněno na 110 % a byla bych ráda, kdyby ještě něco přibylo.

g) Přečíst min. 10 knih od českých autorů: taky tady jsem se zlepšila na 60 % a ještě chci do konce roku něco přidat. Asi to bude letos trochu monotematické, protože plánuju další knihu od Ondry Netíka.

h) Přečíst knihy autorů pěti různých národností (česká se nepočítá): splněno na 100 % (už dávno).

i) Přečíst pár teoretických knih o literatuře, několik knih o zdraví, managementu, výchově dětí a asi i nějakou historii nebo religionistiku: do teorie se mi na začátku roku nechtělo, teď jsem se začetla do knih o přírodě a bylinkách. 80 %.

CELKEM PRŮMĚRNĚ 75 %.

Celkem bych chtěla přečíst min. 52 knih (upraveno na 39): pokud jsem počítala správně, mám přečteno 29 knih, zbývá 10. To bych za 3 měsíce ještě stihnout mohla, ne?

A taky sepsat min. 30 recenzí a přivítat na tomto blogu min. 15 000 návštěvníků: ehm. Za poslední 3 měsíce jsem napsala asi jen 2 recenze. Já vím, psala jsem spoustu reportáží, ale ty recenze mi tu chybí. Za to můžou všechny ty resty, které za sebou vláčím! Ale já se nedám. A budu vás informovat o tom, jak je porážím. Aspoň 10 nových recenzí bych do konce roku napsat vážně chtěla.

Pokud jde o návštěvy, je tu jeden problém: do konce září jsem fungovala na staré doméně (té s .8u.cz na konci) a teď od října jsem tady. I když ještě ne na 100 % a návštěvnost se mi teď v říjnu rozdělila na 2 poloviny – někdo ještě pořád chodí na starý web, někdo na nový. Do konce měsíce bych chtěla spravit přesměrování, potom už vás budu mít všechny tady. A kolikrát jste od ledna přišli na návštěvu? Už 13 000 krát! Moc mě to těší.

Do příští pětiletky

Kupodivu jsem v plnění čtecí výzvy přesně ve třech čtvrtinách. Skvělé! Do konce roku bych se chtěla soustředit hlavně na ty knižní klasiky a nositele Nobelovy ceny za literaturu, částečně také na české spisovatele a nově vycházející knihy – a psaní recenzí. Držte mi palce!

Mimo toho chci dokončit přestěhování blogu (tedy spíš přesměrování), splnit si všechny svoje předsevzetí napsané díky knize Čtyřhodinový pracovní týden a mít své první autorské čtení. Kde a kdy? Nechte se překvapit, dám vám včas vědět…

Lenny

 

Image copyright: NightFlame666 by DeviantArt

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *