Teaser Tuesday 21: Už je tady zas

teaser tueasdayPůvodní Teaser Tuesday pořádá blog Should Be Reading. Já si ho trošku upravila po svém: chci s vámi sdílet krátkou ukázku z knihy, kterou mám momentálně rozečtenou, a navíc prozradit co dělám, co čtu a na co se v nejbližší době chystám. A budu jen ráda, když mi na oplátku napíšete, co zajímavého čtete vy.

Tento týden dočítám knihu Už je tady zas. Kdo? Adolf Hitler. Kniha je psaná jeho pohledem na dnešní společnost. Servítky si zrovna nebere. A protože ani já si o stavu naší politiky a společnosti nedělám iluze, musela jsem mu často dávat za pravdu. A sympatizovat s ním. Jenže pak vždycky přišla pasáž o tom, že ty židy přece musel zplynovat, a bylo po sympatiích.

Každopádně je to strašně zajímavá knížka, která nutí k zamyšlení. Totiž – on by Hitler neudělal sám vůbec nic. Nebýt lidí, kteří ho poslouchali, fandili mu a všechny ty věci dělali, tak nic nebylo. Ale to je fakt na dlouhou debatu…

“Z francouzského úhlavního nepřítele se mezitím vyklubal náš nejbližší přítel. Vládnoucí panáci z obou stran si při každé příležitosti padali kolem krku a přísahali si, že se už nikdy nebudou přít jako skuteční muži. Toto rozhodnutí bylo ukotveno v evropském spolku připomínajícím partu, jaké občas vytvářejí hoši školního věku. Tato parta se většinu času dohadovala, kdo smí právě dělat velitele a kdo má přinést kolik sladkostí.”

– Timur Vermes: Už je tady zas. Argo 2013, str. 130 a 131

httpv://www.youtube.com/watch?v=t6WGEnLQiSo

V nejbližší době začnu číst druhý díl Sanatoria podvržených. Pokud jde o recenze a články, mám toho teď docela dost rozepsáno. Těšit se můžete třeba třetí díl Sandmana a rekapitulaci knižní výzvy po devíti měsících plnění.

Jinak jste si asi všimli, že jsem konečně přestěhovala blog na vlastní doménu. Zbývá mi ale ještě docela dost práce, aby to přestěhování bylo komplet.

Mimo toho se chystám na dýňové slavnosti v brněnské Otevřené zahradě, kam vás všechny taky zvu. Budeme tam nabízet vlastnoručně upečený soutěžní dýňový koláč – takže samozřejmě pokud přijdete a ochutnáte a pochutnáte si, doufám, že pro nás i zahlasujete…

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *