Na čem pracuju (14.-21. března)

ukaž co dělášMožná to minulý týden podle blogu vypadalo, že se flákám… Mou největší snahou momentálně je zůstat zdravá a zbývající síly jsem soustředila na nasmlouvanou práci a páteční oslavu perského nového roku.

Šestý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Každý pátek nebo sobotu (dnes výjimečně v neděli) o tom, na čem jsem přes týden pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další týden.

Co jsem zvládla

1) korektury: v Rovnosti, i když jen 4x

2) knihy: dočetla jsem druhý díl Sanatoria podvržených a začala jsem číst Svatyni od Faulknera. Taky jsem přečetla Nikdo není daleko od Richarda Bacha. Sice to má nádherné obrázky, ale poselství je na mě buď moc hluboké nebo plytké, nějak to nedokážu rozlišit, nechytala jsem se. Zato Svatyně vypadá zajímavě.

3) psaní: sepsala jsem tiskovou zprávu o akci Norooz (článek vyšel v páteční Rovnosti na straně 3), recenzi na sbírku básní Jana Skácela Hodina mezi psem a vlkem a mimo toho jen článek o kurzech práce s hlínou. Musím se pochlubit, že paní docentce Žabičkové ze Spolku hliněného stavitelství udělal radost, odkaz na článek bude na jejich webu.

4) weby: na Jiný proud jsem přidala plugin se sdílecími tlačítky a “dalšími články” (Shareaholic), jsem s ním zatím moc spokojená. Návštěvnost poprvé překročila 70 lidí za den (v den přidání článku). Nakonec jsem přidala ještě ikonky na sdílení obsahu (RSS, FB a bloglovin). Projekt je pořád v začátcích, ale žije pěkně.

5) v neděli a pondělí jsem pomáhala stěhovat kamarádku – rozmontovat skříně, naložit 2 vozíky bukových polen, zamést kůlnu a nachodit cca 8 km přes pole. Nevím jestli kvůli tomu, ale od úterka mám slabou angínu, jenže to zase není tak, že bych brala ATB a ležela v posteli, tak se kurýruju jak to jde.

6) pátek: zatmění slunce a pak Norooz. Přivítala jsem jaro, obdivovala krásu, nechala se vtáhnout do vířivého súfijského tance Farimy Berenji a nakonec si pokecala s přáteli.

Co mě čeká příští týden

1) korektury: pro Rovnost a další pro neziskovku INEX

2) knihy: číst Svatyni od Faulknera, pak Enderovu hru. V nejbližších dnech bych chtěla pohnout s recenzemi, nejdřív Já robot a potom asi Sandman.

3) psaní: mimo recenzí chci sepsat zase nějaký článek pro web Jiný proud. Blíží se Velikonoce, takže téma je celkem jasné.

4) daňové přiznání: už fakt musím. Tečka.

5) výlet do kyjovského muzea na velikonoční akci a pak psaní reportáže

6) chci sepsat, jak se mi podařilo naplnit moje 3 měsíce staré předsevzetí – co si chci koupit, čím se chci stát a co chci udělat

7) weby: ráda bych prošla staré články na tomto webu (aspoň recenze) a opravila nefunkční odkazy, videa a tak

8) zkusím prodat/rozdat asi 20 knih, které už nečtu

Spolupachatelky

Podobný přehled už děláme celkem tři, mimo mě to ještě jsou:

1) Lyra (Lyras journal blog)

2) Markéta Růžičková

Přidáte se taky?

norooz 2015

Norooz Mobarak! Krásné jaro všem!

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *