Teaser Tuesday 26: Svatyně

teaser tueasdayPůvodní Teaser Tuesday pořádá blog Should Be Reading. Já si to trošku upravila po svém: chci s vámi sdílet krátkou ukázku z knihy, kterou mám momentálně rozečtenou, a říct vám svoje dojmy z četby. A budu jen ráda, když mi na oplátku napíšete, co zajímavého čtete vy.

Minulý týden jsem začala číst thriller Svatyně od držitele Nobelovy ceny za literaturu Williama Faulknera. Jsem zatím asi ve čtvrtině, je to docela náročná četba. Na prvních stránkách jsem měla pocit, že mi někdo něco zapoměl říct.

Pořád nějak tápu – v postavách (mají podobná jména, je jich docela hodně, špatně se mi rozlišují a občas jednají hodně nelogicky), místech, reáliích (americký jih, nelegální pálenka a divní chlapi se zbraněmi) a hlavně v ději. Asi je to u thrillerů normální, že autor neříká všechno, ale občas mi chybí souvislosti.

Navzdory tomu mě Svatně fascinuje. Asi proto, že je to něco úplně jiného, než jsem v poslední době četla. Fakt je to napínavé, má to atmosféru. A rozhodně to není pro děcka.

“Cítila, jak letí vzduchem a nese si s sebou otupující bolest v rameni a obraz dvou mužů, kteří vykukují z hustého křoví na kraji cesty. Zvedla se na nohy, otočila hlavu a uviděla, jak vstupují na cestu, jeden z nich měl na sobě černý vypasovaný oblek a slaměný klobouk, kouřil cigaretu, druhý byl bosý, v montérkách, nesl brokovnici, ústa v zarostlém obličeji v pomalém překvapení otevřená dokořán. Pořád utíkala a kosti se jí proměnily ve vodu a ona upadla na obličej a pořád utíkala.”

(William Faulkner: Svatyně, Argo, 1996, str. 37)

Utíká a je vyděšená a má k tomu důvod. Brrr, já bych tam nezůstala ani hodinu, natož na noc…

Četli jste někdy něco od Faulknera?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *