Na čem pracuju (17.-31. května)

ukaž co dělášNavazuju na příležitosti objevené v polovině měsíce, krotím byrokracii, vymýšlím svatojánský bylinkářský výlet. Byla jsem na setkání u Staré huti, v novém brněnském HUBu a na noci kostelů. Druhá polovina května byla pestrá a nabitá novými zkušenostmi!

Jedenáctý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za dva týdny píšu o tom, na čem jsem posledních 14 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

1) nové příležitosti: minule jsem psala, že se chci posunout, a proto hledám nové příležitosti. Nakonec jsem nereagovala na 6, ale 7, a z nich neodpověděli 2, ale 5 (což už samo o sobě je super). Testovací článek jsem psala pro web Poznávejte Česko a Narrative Media – Kamil Gric, který mě pozval i na pohovor. Byla to skvělá zkušenost, i když si mě nakonec nevybral. O dalších třech příležitostech ještě jednám – vlastně na jedné už začínám pracovat. Jde o editaci knihy, víc prozradím příště.

2) co čtu: Pálenka, Jak se zbavit starostí a začít žít (zase kousek) a poslední týden knihu, kterou budu editovat (…jo, příště napíšu víc).

3) psaní: PR článek pro E.ON (testovací článek); Tichý koutek – nobelisti, návod na vytvoření vizitky, inspirativní ráno s Petrem Vítkem; Jiný proud – návod na výrobu tesařské stolice, reportáž z akce u Staré huti.

4) weby: na Tichém koutku jsem začala oddělovat knižní a pracovní články. Díky diskuzi o vizitkách mám nový rekord v počtu návštěvníků za 1 den (196 lidí).

Statistiky za květen: Tichý koutek – 992 UN (rekord)/ 2616 návštěv, Jiný proud – 672 UN/ 831 návštěv. Super, díky že čtete!

5) korektury: v Rovnosti + začínám pracovat na knize XY (ano, příště)

6) navštívila jsem vzp, sociálku (2x) a poštu. Byrokracie jakž takž zkrocená, hurá.

7) naplánovala jsem svatojánský bylinkářský výlet (pozvánka bude)

8) akce: setkání u Staré huti v Josefovském údolí, inspirativní ráno v HUBu, noc kostelů v Brně

9) udělala jsem si dvojitou knihomolskou radost: koupila jsem knihu od D. Marchy Ptačí chléb a jednu z nejlepších knih o osobním marketingu – Staňte se značkou od C. Kaputy.

10) sice jsem neušla ani 10 km, ale zato jsem opět vzala do ruky kosu, taky dobrý 🙂

Inspirace:

Jan Ambrož – jak začít s copywritingem (rozhovor + užitečné odkazy)

Na co se chystám:

1) korektury/editace: v Rovnosti + “ta” kniha

2) knihy: Jak se zbavit starostí a začít žít už asi nedočtu (už jsem začala, žiju). Takže Pálenka, pak Vílí kruhy.

3) psaní: recenze Pálenky, Svatyně a Vílích kruhů a aspoň 1 článek na Jiný proud

4) weby: asi na to nebude čas, ale kdyby byl, chci přidat seznam nobelistů a pak začít procházet staré články (funkčnost odkazů, SEO atd.).

5) uspořádat „důležité papíry“ (účty, smlouvy): vytisknout co není, seřadit, zaarchivovat a zazálohovat na jednom místě. Už to plánuju dlouho, tak to chci konečně udělat. A hned potom chci postupně projít sešity a papíry, kde mám poznámky k osobnímu růstu. 90 % z toho už totiž nepotřebuju, nebo mám to stejné několikrát, takže protřídit, eliminovat.

6) pozvat lidi na bylinkový svatojánský výlet

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bojovníci skupiny Daga (Stará huť 2015)

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *