Na čem pracuju: březen 2019

Konečně, skoro po půl roce se zase cítím zdravá. Všechno si to strašně užívám – možnost unavit se chůzí po lese nebo prací, sníst prakticky cokoliv – a tak chodím, pracuju a jím. Skoro žeru. A navíc jsem se mohla vrátit ze zimního azylu do svého domečku. A je jaro. Jsem fakt moc spokojená.

Padesátý sedmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v březnu?

Na začátku měsíce jsem ještě intenzivně rehabilitovala a pak už pracovala na stavbě, střídavě mrzla a střídavě se hřála v jarním sluníčku, chodila a psala knihu…

1) korektury: korektury pro časopis Roots

2) co jsem četla: pouze povídku Abbys, kterou podle vyprávěného dračáku píše na wattpad Ondřej Netík

Co jsem poslouchala: většinou chill/chillestep/psydub/psybient mixy

Co jsem viděla: Petr Pan (2003, 4/5) a Mandy – kult pomsty (2018, 2/5 – režisér musel být hodně zhulenej)

3) co jsem psala: pracovně pouze jeden článek do Rootsu (prvosenka)

A taky pouze 1 kapitolu své knihy (pracovní název “Mistr”). Intenzivně jsem přemýšlela, jak napsat finále, a už to vím. Můžete se těšit. Na konci března zbývalo 8 kapitol z 56.

Na tento blog se přišlo podívat 2006 unikátních lidí/3955 návštěv. Díky!

4) domeček a hlína: na domeček jsem odjela 6. března, tedy 3 týdny po operaci. A za dalších 5 dní už jsem byla na stavbě. Díky intenzivní rehabilitaci a postupné zátěži (a ohleduplnosti mých spolubojovníků, kteří za mě první dny nosili všechny těžší věci) jsem to dala úplně v pohodě. Prostě svalová paměť 🙂

Dělali jsme finálky z Picas cottage barvy slonové kosti a na konci měsíce ještě meruňkový vápenný štuk.

Doma jsem zato neudělala skoro nic, pouze drobnosti a úklid po zimě.

5) zdraví/pohyb: za březen mi Endomondo hlásí 65 km pomalé i rychlé chůze. Někdy to byla jen krátká procházka s mamkou a se psem, jednou 15 km nad Josefovským údolím a jednou 12 km ve Chřibech. Pohyb mi problém nedělá a dokonce už ani jídlo. Jen jsem stále trochu víc unavená.

6) social life: každý pátek chodíme na přednášku o historii naší vesnice v místním kulturáku. Je to úplně boží, přesně to, co zajímá i mě (viz jinyproud.cz). Takže jsme s paní, která přednášky dělá, hned našli společnou řeč.

Vyplnila a odevzdala jsem daňové přiznání.

7)  #FridaysForFuture: i když osobně žiju dlouhodobě hodně eko, Gretka mě inspirovala, abych se zajímala a přemýšlela ještě víc. V rámci posunu jsme navštívili brněnský Friendly place a začala jsem místo pytlíkovaných instantních kaší na stavby vozit home-made směs v pixle. Další kroky zase příště.

8) NÁVYKY: pokračuju v práci s návyky v aplikaci Habitica. Tedy chtěla jsem, ale moc mi to nešlo. Byla jsem na stavbě, v zimě a pár dnů i hodně psychicky rozhozená, k tomu stěhování prakticky celé své domácnosti a zabydlování v mém studeném domečku… takže dobré úmysly šly do háje. Snad začnu znovu, jakmile s trochu oteplí.

I) vstávat kolem osmé: ani náhodou, zkuste vyskočit z teplé postele, když jsou tam třeba 2 stupně… Funguje mi to, pouze když jsem na stavbě.

II) číst si každý den kousek knihy: ani to mi nejde

III) cvičit, chodit nebo jiná fyzická aktivita: to jediné se mi daří dodržovat

IV) uklízet/dělat pořádek ve věcech: toto strašně zanedbávám

V) zařídit jednu věc + napsat 1 meil: i tady prokrastinuju, ale aspoň daně mám hotové

VI) každý večer si naplánovat další den podle priorit: když to neudělám, tak další den nevím, do čeho se pustit. Takže se to snažím dělat.

VII) napsat 250/350/500 slov: psaní mi teď moc nejde

VIII) angličtina + srbština (každý den na Memrise): kurz srbštiny jsem dokončila

IX) soustředěná práce / focus: je mi zima, to se špatně fokusuje…

Jaký bude duben?

Pracovní. Mám spoustu plánů, chci pohnout se stavbou i s knihou.

1) korektury: korektury pro časopis Roots a dvě nové spolupráce

2) co budu číst: dočtu Jonathan Strange a mistr Norrell a pak budu číst A zavaž si tkaničky od Romana Szpuka

3) co budu psát: články o bylinkách, o staré egyptské literatuře a knihu (Mistr) – tu už možná dopíšu celou.

4) domeček + hlína: v plánu jsou další finální omítky a další štuky. Doma chci dostavět rozestavěnou příčku, pořezat všechno dřevo a možná začít s opravou kůlny nebo další příčkou. Nutně potřebuju odvozit hlínu ze dvorka na pole a pokácet křivý smrk na dvoře.

5) učení a projekty: budu pokračovat v učení angličtiny, zálohovat a upravovat fotky, chci kreslit, zprovoznit web Dějiny literatury a hlavně chci zapracovat na získání stavebního povolení. A odevzdat přehledy na sociálku a VZP.

6) zdraví a pohyb: teď chci věnovat energii hlavně práci. Těším se, že si vyjedu na kole a snad budou síly i na menší procházku.

z přednášky o historii Jestřabic
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *