Na čem pracuju: duben 2019

Všechno se rozběhlo a já opět krutě nestíhám, takže i tohle píšu s měsíčním zpožděním. Snažím se soustředit jen na to nejdůležitější, jet podle svých dlouhodobých plánů… ale stejně mi do toho pořád něco leze. V dubnu to byla hlavně zima, kterou už jsem nějak přestala dávat, a v květnu – práce…

Padesátý osmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v dubnu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots a nově po časopis Medijuana 

2) co jsem četla: nic 🙁

Co jsem viděla: Zbav se svých miláčků (o začátku beatníků, hraje tam D. Radcliffe, 5/5), Ocelová pěst (3/5) a pár dílů The Walking Dead

3) co jsem psala: pracovně pouze jeden článek do Rootsu (bršlice).

A celých 5 kapitol své knihy (pracovní název “Mistr”) – díky tomu, že většina textu už byla napsaná před rokem. Šlo o emoční vrchol celé knihy. Na konci dubna tak zbývalo dopsat 3 kapitoly z 56 a další 2 vložené do dřívějšího děje.

Na tento blog se přišlo podívat 1991 unikátních lidí/4374 návštěv. Díky!

4) domeček a hlína: položila jsem dřevěný překlad nad dveře (2 trámy 20×16 cm), začala jsem se stavbou dalšího kousku zdi, ale pak jsem se věnovala novému vyvýšenému záhonu a řezání desek ze starého stropu na podpal. Na konci dubna jsme vyjeli “na muračky” (dvoutýdenní pracovní výlet).

5) zdraví/pohyb: pouze krátké procházky (6 x cca 4 km).

6) social life: každý pátek chodíme na přednášku o historii naší vesnice v místním kulturáku. Párkrát jsme byly na návštěvě u nových přátel, díky nim jsem přežila letošní poslední studené dny. Na Velikonoce tu byl i Jeník, poprvé sám upletl pomlázku z vrbových proutků a pak chodil s klukama po vesnici.

7)  #ClimateAction: zúčastnily jsme se Ukliďme Česko (vysbíraly jsme bordel od vlaku až na náves). Našla jsem bezobalový obchod v Kyjově a hned jsem tam nakoupila.

8) NÁVYKY: šly do kopru 🙁

9) nákupy/věci: nová elektrická pila ocaska/přímočarka od Black and Decker. Podělal se mi notebook, odchází mi připojení HDD, v servisu mi to spravili, ale začínám uvažovat o novém.

Jaký bude/byl květen?

Napíšu brzy v novém článku…

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *