Na čem pracuju: červen 2020

Kondice i tempo práce se zlepšuje, a tak se konečně cítím trošku optimističtěji. V červnu jsem zdolala byrokratické resty, doplatila dluhy a po večerech promýšlela a sepsala úvodní kapitolu nového příběhu o čarodějce Hanně.

Šedesátý šestý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v červnu?

První polovinu měsíce pracovala venku a druhou doma. Nezvykle hodně (na to, že jsem introvert) jsem se setkávala s rodinou a přáteli, courala po vernisážích, demonstracích a podobných společenských akcích.

1) korektury: korektury pro časopis Roots

2) co jsem četla: Den trifidů

Co jsem viděla: Tenkrát v Hollywoodu (Tarantino, 2019) ****/*****, Pulp Fiction: Historky z podsvětí (Tarantino, 1994) ****, Hanna (thriller, 2011, bod za zajímavou postavu a pohádkový nádech) ****

3) co jsem psala: úvodní kapitolu k novému příběhu o čarodějce Hanně (jméno jsem si vzala ze stejnojmenného thrilleru). Pokračování by mělo být podle odehraných sezení RPG/dračáku.

4) domeček a hlína: 2 týdny hrubých hliněných omítek na organickém domě v Zahradě. Doma jsem se věnovala hlavně stavbě dřevníku, kvůli které jsem strávila cca týden čištěním a vožením cihel z bouračky. Krásně to roste, i přes to, že skoro pořád prší…

5) sociálno: byli jsme na demonstraci Milionu chvilek pro demokracii v Tišnově, kam jsme si odskočili po směně na stavbě. Na konci měsíce jsem se s kamarádkama byla podívat na slavnostní otevření nové stálé expozice v kyjovském muzeu, kam dělal Ondřej sochu-strom. A další den jsem se potkala s částí rodiny na oslavě 80. narozenin pratety ve Velaticích.

6) (psychické) zdraví: před měsícem jsem se cítila dost bídně, a tak jsem si sepsala pár bodů, jak to zlepšit.

a) odstřihnout se od sociálních sítí – pouze číst, popř. psát vlastní statusy / dávat fotky, ale přestat se zapojovat do diskuzí, nereagovat, i když mě ten status vytáčí… – i když pořád cítím trochu absťák, nereaguju, nebo jen minimálně a tak, aby z toho nevzniklo nic kontroverzního (nebo přestanu reagovat, když vznikne) – prostě se nehádám. A je mi mnohem líp.

b) splnit resty – odevzdala jsem daňové přiznání a přehledy na sociálku a VZP. S VZP to bylo složitější, nakonec 2 cesty do Kyjova a 1 do Koryčan (kvůli dopisu a doplatkům), ale už je hotovo. Tak teď další resty…

c) chodit spát nejpozději o půlnoci – tohle zatím nezvládám

d) číst knihy místo čtení diskuzí na sítích, aspoň půl hodiny denně – začala jsem s Dnem trifidů, zatím nepravidelně a málo, ale začala jsem

e) cvičit čchi-kung nebo chodit do přírody – zatím ne

f) uklidit si doma (v rámci možností – možná to půjde, teprve až bude stát dřevník) – zatím ne

g) víc se věnovat vlastním projektům (dům + kniha + blogy + tvoření se dřevem + dračák) – pouze stavba domu a příprava na dračák, jinak ne

Co plánuju v červenci?

Úkol číslo jedna je položit střechu kůlny a dostavět příčku v domě. Mimo toho mám chuť být kreativní a psát, číst a taky (konečně zase) jezdit na kole po lese. Užít si léto…

1) korektury: korektury pro časopis Roots

2) co budu číst/poslouchat: Den trifidů (audio, John Wyndham), životopis Ivana Magora Jirouse (Marek Švehla) a Černokněžník: Vládce vlků (Juraj Červenák)

3) co budu psát: článek do časopisu Roots, něco na blog a doufám, že rozepíšu nový příběh čarodějky Hanny (zatím mám úvodní kapitolu). V záloze potom mám překlad knihy od Johna Muira.

4) domeček a hlína: přednostně chci dokončit novou střechu dřevníku (už se strašně těším, až mi nebude hnít dřevo a až tam nastěhuju všechny palety a prkýnka, která mi zavazí v dílně a v domě). Když bude pršet, budu stavět příčku v předsíni (tedy sklad a šatnu).

Mimo stavění plánujeme velký úklid v celém domě, aby to tam aspoň trochu přestalo vypadat jako na staveništi.

5) zdraví: pokračovat v předsevzetích a začít jezdit na kole / dostat se do přírody

Slunečné dny přerušovaly přeháňky a bouřky.
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *