Na čem pracuju: červen až srpen 2019

V červnu jsem dokončovala minulé… a od července jsem v jednom zápřahu. Střídám práci na svém domečku, která jde sice pomalu, ale jistě dopředu, s prací na jiných domech, korekturami a relaxem s přáteli. A jde to. A život mě už zase strašně moc baví. Jen trochu nestíhám, takže tu budu mít jen takové letem-světem za ty minulé měsíce, které nějak podezřele rychle utekly.

Šedesátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už (většinou) jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v červnu?

Červen byl takový ukončovací. Podařilo se mi dostavět třetinu vnitřní kuchyňské zdi a sloup číslo 3 až pod stropní trámy a konečně vrátit půjčené stojky. A … v duchu se rozloučit s mým dávným přítelem, hlavním náčelníkem dětských táborů TK Rawen, kam jsem jezdila jako rádce a zdravotník, Lilesem… Zemřel 13. června. Bylo mu 62 let.

1) korektury: korektury pro časopis Roots a jedné knihy

2) co jsem četla/viděla: myslím, že nic (nebo si to nepamatuju)

3) co jsem psala: taky nic 🙁

4) domeček a hlína: jak už jsem napsala, podařilo se dostavět kus vnitřní zdi kuchyně až po sloup číslo 3. Pracovat jsme byli jen jednou, dokončovali jsme slámu na organickém domě v Zahradě.

5) social life: sociálně jsem žila hlavně u nás na vesnici – každý pátek klub deskovek a povedený den dětí s amatérským loutkovým home-made divadlem. Co si v té naší vesnici uděláme – to budeme mít. Jestřabice sobě!

Jinak jsem žila na sociálních sítích, díky kterým jsem se aspoň na dálku připojila k akcím Milionu chvilek pro demokracii a Fridays for future.

6) nákupy: nový mobil, hurá! A zůstala jsem věrná značce Cubot, jen mám opět lepší foťák (možnost nastavovat ISO, světlost a filtry) a mnohem víc paměti. Užívám si to.

Co jsem dělala v červenci?

Červenec byl naopak rozjížděcí. Hned prvního července jsme dostali od sousedů dvě maličká koťátka – a tím všechno začalo 🙂 Jinak jsem pouze připravovala prostor pro práci na venkovní zdi kuchyně.

1) korektury: korektury pro časopis Roots + kniha + copy-texty

2) co jsem četla/psala: asi nic 🙁

Co jsem viděla: Spider-man – paralelní světy (5/5), horor S.U.M.1 (4/5), netradiční Život Adele (5/5) a Apokalypsa v Holywoodu (sice jsem se nasmála, ale 3/5), Hastrman (4/5)

3) domeček a hlína: pustila jsem se do vyvážení hromady hlíny, která na dvoře zbyla od minulého září, kdy jsme bourali strop a zeď. Vyváželi jsme na pole (cca 250 metrů terénem, nejdřív jsem musela vysekat cestu a místo), vystřídali jsme se 3, celkem to bylo minimálně 3 tuny materiálu. Pokácela a zpracovala jsem jalovec, který rostl v rožku u domu. Kvůli koťátkům jsem uklidila a upravila dům i dvůr.

Pracovat jsem byla u Davida Kirše, kde jsme natáhli krásnou fasádu, a u kamarádů na “kulaťáku”, kde jsem doplňovala finální vrstvu okolo mozaiky.

4) zdraví/pohyb: nabírám fyzičku vožením hlíny na kolečkách 🙂

5) social life: každý pátek deskovky a jedna procházka přírodou s jednou kamarádkou z vesnice

6) nákupy: koupila jsem si pořádné stavební kolečko a pak jsme nakoupili paštiky, mouky a oříšky u Pytlíků (tedy mimo paštik bylo všechno ručně zabaleno v papírových pytlících).

Co jsem dělala v srpnu?

V srpnu jsem to, po měsících příprav, konečně rozjela. I když teda “jenom” zídku kolem dvorku, do které se nám moc nechtělo, protože teď máme otevřený dvůr…

1) korektury: korektury pro časopis Roots + kniha

2) co jsem četla/psala: rozečetla jsem další Temnou věž – Závan klíčovou dírkou

Co jsem viděla: Po čem muži touží (4/5), Přežijí jen milenci (4,5/5), Shortbus (5/5)

3) domeček a hlína: dokončila jsem odvoz hlíny, vsadila nové dveře do kůlny (což znamená, že jsem musela přidělat 2 cm do futer), zatloukla kousek štítu, pokácela a zpracovala velký buxus, nechala oplechovat komín (po roce a půl) a přidělat “kotlík” na rýnu nad kůlnou, nakoupila cement a patky na sloupky a pak shodila půl zídky kolem dvora, která se nebezpečně viklala, vykopala díru a udělala nový základ.

Pracovat jsme byli na organickém domě v Zahradě -.sláma už byla hotová a zajílovaná a na nás bylo dotvarování stěn lehčenou hlínou. Začíná to tam vypadat jako domeček-hříbeček 🙂

4) zdraví/pohyb: opět jedna procházka přírodou v okolí vesnice – hradisko Haluzice a okolí Kalíšku

5) social life: páteční deskovky a poslední den srpna velké rozloučení s prázdninami v Koryčanech. Naučila jsem se střílet z luku.

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *