Na čem pracuju: září až listopad 2019

Podzim byl krásný, teplý a dlouhý, přesto se mi nepodařilo dokončit skoro nic, co jsem chtěla mít hotové. Nestíhala jsem ani číst, ani psát… Právě kvůli teplému počasí jsem se totiž pustila do další stavby: polorozpadlého dřevníku, a to mi sebralo poslední čas i síly. Ale i tak jsem ráda za všechno, co mi tento barevný a činorodý podzim přinesl.

Šedesátý první díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Tentokrát tedy opět jen letem-světem. Doufám, že od příště už se už vrátím k měsíčnímu reportování a plánování…

Co jsem dělala v září?

1) korektury: korektury pro časopis Roots a jednu knihu (samonáklad)

2) co jsem četla: nic 🙁

Co jsem viděla: Trestanec (4/5)

3) co jsem psala: článek o slzovce obecné

4) domeček a hlína: přivezli nám dřevo na topení – třikrát bryčka tažená dvěma krásnýma klisnama. Dobetonovala jsem nový základ zídky kolem dvora a začala ji stavět. Opravila jsem svod ze střechy pomocí flexi hadice a začala s demolicí dřevníku, který nám doslova padal na hlavu. Předala jsem starý dřevěný vozík do dobrých rukou.

Pracovala jsem na opravě venkovní omítky jednoho slamáku.

5) nákupy/věci: koupila jsem si skutečné “pracovní boty” (vyžadují je, když pracuju na oficiální stavbě)

Co jsem dělala v říjnu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots, korektura práce slečny copywriterky a jedné knihy (samonáklad)

2) co jsem četla: nic 🙁

Co jsem viděla: Smrtelné stroje (3/5), Michael Kohlhaas (4/5)

3) co jsem psala: článek o houbě jménem slizečka porcelánová

4) domeček a hlína: opravovala jsem (přebetonovávala) staré základy dřevníku a opravovala a trochu zvyšovala jeho zadní, cihlovou zeď. Vpředu jsem dostavěla kousek zdi z kotovic, přitom jsem musela opravit i roh zděné kůlny, který se mi trochu sype. Dřevo vybourané z kůlny rovnou řežeme a skládáme na topení, hlínu ze základů vozíme na pole. Zadělala jsem mezeru u stropu v obýváku. Na zahradě jsme sklidili tři obří dýně a papriky kozí rohy.

Pracovali jsme (úplně naposledy) v Ondruškách, dodělávali jsme dusanou podlahu a nějaké drobnosti.

5) social life: s kamarádkama z vesnice jsme si vyšly na procházku do lesa, na houby. A v pátky se scházíme na kulturáku na deskovky.

6) byrokracie: musela jsem do Kroměříže na živnostenský úřad na namátkovou kontrolu. Dopadla dobře, ale ztratila jsem tím 2 dny.

Co jsem dělala v listopadu?

1) korektury: korektury pouze pro časopis Roots 

2) co jsem četla: nic 🙁

Co jsem viděla: Slunovrat (4/5), Americká reportérka/Whisky Tango Foxtrot (4/5), Futurologický kongres (4/5), Polar (5/5), Arctic: ledové peklo (2,5/5)

3) co jsem psala: článek o svatolíně cypřiškovité

4) domeček a hlína: vyměnila jsem původní závěsný (vyhnilý) dřez za nový (tedy starý, ale novější), skříňkový. Sama jsem si to celé přepojila. Ubourala jsem kousek stropu nad předsíní a kousek příčky mezi obývákem a předsíní. Dál jsem pracovala na novém dřevníku, na zídce kolem dvora a vevnitř na dokončení příčky mezi kuchyní a obývákem.

5) zdraví/social life: lázně! Dopřála jsem si pobyt v Turčianských Teplicích a bylo to super 🙂

6) nákupy/věci: bourací/vrtací kladivo, barefoot botky (objednávala jsem je v září, došly v listopadu, takže si je poprvé obuju až na jaře), malou japonskou pilku, teplé boty

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *