Na čem pracuju: září až listopad 2019

Podzim byl krásný, teplý a dlouhý, přesto se mi nepodařilo dokončit skoro nic, co jsem chtěla mít hotové. Nestíhala jsem ani číst, ani psát… Právě kvůli teplému počasí jsem se totiž pustila do další stavby: polorozpadlého dřevníku, a to mi sebralo poslední čas i síly. Ale i tak jsem ráda za všechno, co mi tento barevný a činorodý podzim přinesl.

Šedesátý první díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Tentokrát tedy opět jen letem-světem. Doufám, že od příště už se už vrátím k měsíčnímu reportování a plánování…

Co jsem dělala v září?

1) korektury: korektury pro časopis Roots a jednu knihu (samonáklad)

2) co jsem četla: nic 🙁

Co jsem viděla: Trestanec (4/5)

3) co jsem psala: článek o slzovce obecné

4) domeček a hlína: přivezli nám dřevo na topení – třikrát bryčka tažená dvěma krásnýma klisnama. Dobetonovala jsem nový základ zídky kolem dvora a začala ji stavět. Opravila jsem svod ze střechy pomocí flexi hadice a začala s demolicí dřevníku, který nám doslova padal na hlavu. Předala jsem starý dřevěný vozík do dobrých rukou.

Pracovala jsem na opravě venkovní omítky jednoho slamáku.

5) nákupy/věci: koupila jsem si skutečné “pracovní boty” (vyžadují je, když pracuju na oficiální stavbě)

Co jsem dělala v říjnu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots, korektura práce slečny copywriterky a jedné knihy (samonáklad)

2) co jsem četla: nic 🙁

Co jsem viděla: Smrtelné stroje (3/5), Michael Kohlhaas (4/5)

3) co jsem psala: článek o houbě jménem slizečka porcelánová

4) domeček a hlína: opravovala jsem (přebetonovávala) staré základy dřevníku a opravovala a trochu zvyšovala jeho zadní, cihlovou zeď. Vpředu jsem dostavěla kousek zdi z kotovic, přitom jsem musela opravit i roh zděné kůlny, který se mi trochu sype. Dřevo vybourané z kůlny rovnou řežeme a skládáme na topení, hlínu ze základů vozíme na pole. Zadělala jsem mezeru u stropu v obýváku. Na zahradě jsme sklidili tři obří dýně a papriky kozí rohy.

Pracovali jsme (úplně naposledy) v Ondruškách, dodělávali jsme dusanou podlahu a nějaké drobnosti.

5) social life: s kamarádkama z vesnice jsme si vyšly na procházku do lesa, na houby. A v pátky se scházíme na kulturáku na deskovky.

6) byrokracie: musela jsem do Kroměříže na živnostenský úřad na namátkovou kontrolu. Dopadla dobře, ale ztratila jsem tím 2 dny.

Co jsem dělala v listopadu?

1) korektury: korektury pouze pro časopis Roots 

2) co jsem četla: nic 🙁

Co jsem viděla: Slunovrat (4/5), Americká reportérka/Whisky Tango Foxtrot (4/5), Futurologický kongres (4/5), Polar (5/5), Arctic: ledové peklo (2,5/5)

3) co jsem psala: článek o svatolíně cypřiškovité

4) domeček a hlína: vyměnila jsem původní závěsný (vyhnilý) dřez za nový (tedy starý, ale novější), skříňkový. Sama jsem si to celé přepojila. Ubourala jsem kousek stropu nad předsíní a kousek příčky mezi obývákem a předsíní. Dál jsem pracovala na novém dřevníku, na zídce kolem dvora a vevnitř na dokončení příčky mezi kuchyní a obývákem.

5) zdraví/social life: lázně! Dopřála jsem si pobyt v Turčianských Teplicích a bylo to super 🙂

6) nákupy/věci: bourací/vrtací kladivo, barefoot botky (objednávala jsem je v září, došly v listopadu, takže si je poprvé obuju až na jaře), malou japonskou pilku, teplé boty

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *