Na čem pracuju: červenec 2017

ukaž co dělášNa konci července jsem se znovu učila chodit. Ještě teď mi to nejde úplně dobře, ale už skoro. Celý měsíc jsem se válela v posteli a myslela na to, co všechno nestihnu. Jak ráda bych vstala a šla pracovat. Rukama. Fakt. Nebo prostě jen šla. Kamkoliv. Ale jako každá krize, i tato byla restartem a posunutím se na nový level: navázala jsem dvě pravidelné spolupráce – jednu psací (články pro časopis Roots) a druhou editovací (technické články pro společnost Vortum). A k tomu podepsala smlouvu na korektorské a redaktorské práce na sci-fi knize. Radost. Ze všeho.

Třicátý sedmý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v červenci?

Válela se v posteli. Doslova. Jak už jsem psala minule, na konci června jsem si pohmoždila nohu. Z původně optimistických 2 týdnů byly 4, než jsem byla schopná začít aspoň po domě pajdat bez berlí. Další týden jsem zkoušela chodit i trochu dál, ale moc to ještě nešlo. Po pěti týdnech jsem berle konečně definitivně odložila – a odjela na stavbu. Ale to už byl vlastně skoro srpen.

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti (nechtěla jsem si brát neschopenku, ale možná jsem měla – dojít na šalinu a pak do 1. patra byl téměř nadlidský výkon); opis textů v angličtině; editace technických článků (Vortum) a navíc jsem začala pracovat na sci-fi knize (korektura).

2) psaní: psala jsem hodně a bavilo mě to – celkem 4 články o bylinkách pro časopis Roots (článek o brutnáku vyšel i online), nobelista Elias Canetti a 10 tipů pro mimoškolní sebevzdělávání I a II

Návštěvnost Tichého koutku se trochu zlepšila: 3215 UN/ 4779 návštěv. Děkuji!

3) co jsem četla: dočetla jsem komiks Habibi (v angličtině), přečetla Odvrácenou strana Měsíce od Martina Sutera (skvělá kniha o ztrácení a hledání identity) a rozečetla Zen a umění údržby motocyklu.

Co jsem viděla: bylo toho hodně, co jiného taky chcete v posteli dělat… Takže tentokrát to bude celá hitparáda:

Všechno nebo nic (1/5)

Zelený sršeň (2/5)

Kick-Ass II (2/5)

Bezva ženská na krku (3/5)

Sherlock Holmes (2009) (3/5)

Krása divokých koní (3/5 – kniha byla mnohem lepší)

Syn zmaru (3/5)

Lucy (3/5)

– Assassins Creed (3/5)

Kick-Ass (4/5)

Okresní přebor – poslední zápas Pepíka Hnátka (4/5)

Království nebeské (4/5)

Hon na pačlověky (v originále to zní líp: Hunt for the Wilderpeople) (4/5)

Král Artuš: Legenda o meči (5/5)

4) domeček/ zahrada/ doma: za celý červenec jsem akorát pomohla se zavařováním meruněk a okurků (ty byly kupované) a pak jsme ještě zpracovali asi 2 kila josty z naší zahrádky. A to je všechno. Fakt. Děsný, že?

5) kurz kreslení (Drawing Nature, Science and Culture – Newcastle University): první 4 týdny jsem zvládla s přehledem. Docela dobře rozumím videím (jsou s AJ titulky) i textům a stíhám kreslit – kreslila jsem list dubu, meruňku, šnečí ulitu, list květáku a zatím největší dílo byla studie měsíčku lékařského.

6) další: nastavila jsem si automatické postování článků z blogu na FB, zprovoznila jsem Instagram. Byli jsme u porážky selátka a pak u jeho grilování (u jezení taky, ale já osobně maso nemusím, takže jsem nemusela ani tohle). A největší novinka: (staro)nový notebook, repasovaný Dell Latitude.

Jaký bude srpen?

Protože jsem prošvihla celou první polovinu prázdnin (práci i zábavu), budu dohánět, co se dá. A k tomu samozřejmě pokračovat ve všem, co jsem začala v červenci.

1) korektury/ editace: korektury v Rovnosti, editace článků pro Vortum, korektura sci-fi knihy

2) psaní: opět budu psát články o bylinkách do časopisu Roots a snad i něco na blog

3) co budu číst: Zen a umění údržby motocyklu a pak bych ráda zase něco s napínavým/ akčním dějem

4) fyzická práce: začátek srpna jsem strávila u hliněných omítek, konec bude patřit bourání padající příčky. A někdy mezi tím bych ráda vyrobila nový záhon a novou poličku.

5) další: rehabilitovat a postupně začít chodit. Úspěšně dokončit kurz kreslení. Navštívit Art mlýn v Bohuslavicích u Kyjova. Oslavit prckovy narozky.

20248496_1553816221337359_1482994471429890470_o

 calendula m

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

One reply to “Na čem pracuju: červenec 2017”

  1. Pěkná úroda! A gratuluju ke korekturám a editaci :). Fakt super. Já bych zas chtěla překládat z AJ do CZ, ale zatím jsem nic nenašla. Uvidíme časem :D.
    Krále Artuše jsem viděla v Budapešti v takovém retro kině, byl to skvělý zážitek ♥.
    A kreslíš fakt skvěle 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *