Na čem pracuju: květen 2021

Ani květen nebyl ještě teplým měsícem, musela jsem topit skoro každý večer. Stavební sezóna se ale konečně rozjela, a tak jsem byla dělat hlínu a pokročila jsem i u sebe doma. Navíc jsem pomohla s úpravou povídky.

Sedmdesátý první díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Původně každý týden, teď už jen jednou za měsíc (i víc) píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v květnu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots + nová spolupráce: korektura a částečná redakční práce povídky (zpověď muže zamilovaného do nepolapitelné Veroniky), psané bez diakritiky a pouze malými písmeny. Velmi zajímavé!

2) co jsem četla: nic 🙁

Co jsem viděla: několik dílů Příběhu služebnice, film Chlast s Madsem Mikkelsonem (5/5)

Co jsem poslouchala: rozhovor s Janem Ungerem (kapela Zrní, GoOut), Potenciální rizika Wim Hofovy metody (Code of Life), hudbu od Zrní, Vasilův rubáš, U2, Wardruna, hang drums, slavic trip hop a nově také Scarlet Pleasure (kvůli ústřednímu songu z filmu Chlast).

3) co jsem psala: článek o ekologii v dubnu a článek o lince na recyklaci odpadů (do časopisu Roots), jeden článek o mém předkovi (Karel Kyzlink, 1820-1896) a jednu novou kapitolu Čarodějky Hanny.

4) domeček: největší akcí bylo sestavení přesahu střechy dřevníku (stojky z rostlého habru, šikmé zavětrování na čep a dlab) a pokrytí přesahu střešní fólií. Nad budoucím dřevníkem jsme opravili část štítu, která je z kotovic. Použila jsem na to hliněnou maltu s přídavkem ricinového oleje. Zatím to vypadá, že skutečně dobře odolává dešti.

Na zahradě a na poli jsme zasadili rajčata, cukety a další.

Hlína: na novostavbě v Kníničkách jsme natáhli finální omítky. Na pár dnů jsme se vrátili do domu Kiršových, udělat pár oprav po zatečení vody.

5) social life: na návštěvu přijela sestra s děckama (1,5 a 3,5), byli jsme se podívat “na zvířátka” a se synovcem jsme vyrobili jednoduchý svícen

Co plánuju v červnu?

Protože už je měsíc v polovině, můžu říct, že plány byly opět narušeny zásahem vyšší moci. Co bych ale i tak ráda zvládla?

1) korektury: korektury pro časopis Roots + nová spolupráce – copy webových stránek

2) co budu číst/poslouchat: dočtu Nabarvené ptáče

3) co budu psát: další články do časopisu Roots, další kapitoly čarodějky Hanny, případně úplně nový příběh o pirátech. Chci taky dál pátrat v archivech po mých dávných příbuzných. A ráda bych se vrátila k úpravám textu své budoucí knihy s pracovním názvem Mistr.

4) domeček a hlína: chci pokračovat v práci na dřevníku a na komoře uvnitř domu. Ráda bych si taky zkusila dřevěnou schránku na dopisy s cinkovanými spoji.

5) byrokracie: přehledy na sociálku a zdravotní pojišťovnu

čerstvě vysazená rajčata
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *