Na čem pracuju: duben 2021

Na konci března jsem si vyjela na kole po Chřibech, jen v tričku. Duben byl sice opět trochu chladnější, ale i tak jsem se snažila pomalu začít se stavěním a hlínařením, když už konečně skoro nemrzlo. A po večerech jsem pokračovala s ponořením do historie a psaním článků.

Sedmdesátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Původně každý týden, teď už jen jednou za měsíc (i víc) píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v dubnu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots + začátek nové spolupráce (povídka)

2) co jsem četla: Jerzy Kosiński – Nabarvené ptáče

Co jsem viděla: závěrečné díly 10. řady The Walking Dead a první díly Příběhu služebnice

Co jsem poslouchala: koncert Aneta Langerová a Janáčkova filharmonie 2021, koncert Radůza a Plzeňská filharmonie 2016, koncerty Glena Hansarda 2013 a 2016 a k tomu různé pracovní mixy (slavic trap, dark country, dark viking, shaman healing…)

3) co jsem psala: článek o ekologii v březnu (do časopisu Roots) a 3 články o mých předcích a historii (Josef Kyzlink, nar. 1862 – můj praděd, Blanensko a Olomučany podle Vlastivědy moravské, Prachové mlýny v Josefovském údolí).

4) domeček: přes den jsem snažila najít si nějakou práci venku – tesání a obrušování trámků na dřevník, vožení hlíny na pole… Uvnitř jsem pokračovala se stavbou komory.

Uvařila jsem podbělový med. A zprovoznila pračku, kterou jsme si nastěhovali v zimě. Společně s novým vysavačem to najednou začíná vypadat jako domov 🙂

Hlína: poprvé po zimě jsme vyjeli dělat hlínu, hurá! Tentokrát hrubou ve zděné novostavbě v Kníničkách.

5) byrokracie: vyplněné a odevzdané daňové přiznání (na poslední chvíli jako vždy)

6) nákupy: jak už jsem psala, pořídila jsem vysavač, hlavně teda kvůli stavbě (vysátí prachu z otvorů pro chemické kotvy), ale i do domácnosti. Na Aliexpressu jsem si koupila softshellové barefootky (jsou boží!) a pár pracovních drobností (měřidlo úhlů, dva sukovníky, držák pravého úhlu).

Co plánuju v květnu?

Květen už je skoro u konce, přesto teprve píšu plány. Od začátku měsíce jsem se nezastavila. Co jsem chtěla dělat a co dělám?

1) korektury: korektury pro časopis Roots + nová spolupráce – experimentální povídka (psaná bez diakritiky a bez velkých písmen)

2) co budu číst/poslouchat: dočtu Nabarvené ptáče

3) co budu psát: další články do časopisu Roots, další kapitoly čarodějky Hanny. Chci taky dál pátrat v archivech po mých dávných příbuzných. A ráda bych se vrátila k úpravám textu své budoucí knihy s pracovním názvem Mistr.

4) domeček a hlína: hlínařská sezóna se rozjíždí. K tomu ale potřebuju pracovat i doma. V květnu bude prioritou střecha dřevníku a komora vedle světnice (což už je dlouho, ale buď nejsou podmínky – počasí, zdraví; nebo mi dlouho trvají různé přípravné práce). Ráda bych si taky zkusila dřevěnou schránku na dopisy s cinkovanými spoji.

5) byrokracie: přehledy na sociálku a zdravotní pojišťovnu; platba daní; sčítání lidu a pár restů.

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *