Na čem pracuju: leden 2017

ukaž co dělášNa začátku měsíce jsem strávila několik skvělých, mrazivě dobrodružných dnů u přátel. Tedy u mého kamaráda a učitele Ondřej N. Navzdory tomu, že jsem se vrátila se spoustou inspirace, jsem ale další dny moc kreativní nebyla. Chvíli mi trvalo, než jsem si od toho dobrodružství odpočinula a našla si svoji brněnskou rutinu. Ale potom… jsem konečně začala psát a navíc, pod dlouhé době, i malovat!

Třicátý druhý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v lednu?

1) korektury/editace: jen a pouze v Rovnosti

2) psaní na blogy: plány a vize na rok 2017/I, přehled přečtených a top 10 knih za rok 2016, nová knižní výzva 2017, periodizace dějin Mezopotámie a článek o svátku Imbolc. Zveřejnila jsem i starší ukázkový PR článek a na Jiný proud jsem sepsala (aspoň částečně) kalendárium zajímavých událostí pro rok 2017.

Návštěvnost tohoto blogu byla opět rekordní (ano, chodí vás sem stále víc a víc a já jsem za to neskutečně vděčná): 4854 UN/ 7142 návštěv (neboli průměrně 230 lidí denně).

Psaní knihy (román): předsevzala jsem si, že do konce června budu v polovině, tj. že budu mít asi 70 stran. Zatím to nevypadá, z původních 20 stránek se mi text rozrostl o pouhých 6 stran. Za to, že píšu pomalu, může můj editorský perfekcionismus (aneb zkoumání toho, z jaké strany mi sluníčko svítí do tváře, když se v 10:00 vydám tou a tou cestou).

3) knihy: přečetla jsem první díl legendární japonské mangy Inu-yasha, dokonce mi tentokrát ani nevadilo, že je to anglicky. Docela ráda bych pokračovala dalšími díly. Dočetla jsem Procitnutí do živé země (ekoeseje, David Abram), nakonec mi to přineslo zajímavou inspiraci. A oddechového Šťastného muže od Arta Paasilinny. Už dlouho jsem se u knihy tak nebavila, jako tady.

Velkým zážitkem bylo i prohlížení (na víc nebyl čas) luxusních komiksů, jako je nová Kytice od 12 českých autorů nebo Habibi od Craiga Thompsona.

Filmy: dostala jsem se pod Ondrův vliv a začala se koukat na horory – Silent Hill a Fantom Paříže. Pod mým vlivem jsme se zase dostali do Dantova Pekla, 2x jsem viděla Deadpoola (a dívala bych se klidně potřetí), jednou Musíme si pomáhat a k tomu pár pohádek (Alenka 2 a Kung Fu Panda 3). Stihla jsem i celý Matrix a pár nových dílů Sherlocka a Vikingů.

4) zabrala jsem ve studiu angličtiny na Duolingu, HTML na Codecademy a udělala jsem i pár lekcí googlovské Digitální garáže. Ze všeho nejvíc mě baví HTML. Navíc jsem rozchodila účet na Pinterestu, kdo se chce mrknout, je nově přidaný v kontaktech.

5) v prvních dvou týdnech jsem hlavně plánovala a ve druhých zase učila plánovat L. a prcka. S prckem se vytrvale učím, někdy je to lepší, někdy horší, ale snaha je vidět (v angličtině začal dokonce předbíhat, aby si mohl taky začít číst komiksy jako já – zatím začal Start Readingem).

6) po dlouhé době jsem nakreslila barevný obrázek. Protože jsem se psychicky připravovala na oslavu Imbolcu, byla na něm těhotná bohyně Brigit a míza stoupající ze země. Vidět ho můžete v článku o Imbolcu.

7) zdraví není teď v zimě nic moc. Chybí mi fyzická práce a čerstvý vzduch a sluníčko a vůbec. Pokud jsem v Brně, tak se skoro nehnu z paneláku, jen do práce a zpět. Pohyb mám, jen když  jsem na návštěvě mimo Brno (což bylo v lednu celkem 8 dnů). Na druhou stranu – pracovat bych stejně nemohla, ještě pořád se mi neuzdravily moje pohmožděné prsty (naražená kost se hojí pomalu). V únoru snad bude líp.

Co budu dělat v únoru?

Čekat na jaro…

1) korektury/editace: asi jen v Rovnosti + Ondřejova nová kniha

2) psaní: pracuju na článku o sumerské literatuře, což bude první díl nového seriálu z dějin literatury. Možná přibudou i další nobelisti. A snad i další články. Mimo toho chci samozřejmě pokračovat v psaní knihy – románu (15 stran), knihy o nobelistech a v dopisování svého stavebního deníku.

3) co budu číst: O čem mluvím, když mluvím o běhání (Murakami), Alenka v říši divů a komiks o Zátopkovi.

4) chci opět něco namalovat, možná to bude na téma měsíce na projektu Ilustrace

5) chtěla jsem to začít už v lednu, ale zřejmě je čas až teď po Imbolcu: chci uklízet, uspořádávat, zálohovat a minimalizovat. Konkrétně chci zazálohovat zbytek fotek na Flickr a zbavit se dalších pár kousků oblečení a 30 knih.

6) chystám se na první letošní pobyt v našem domečku, který musel přečkat mrazy bez nás. Už se nemůžu dočkat. Taky chci vyrobit poličku do kuchyně a připravit se na chvíli, kdy budu moct pokračovat se zděním (takže narýpat jíl). Dost důležité budou i osevní plány na políčko a shánění semínek.

7) chtěla jsem od 1. února začít běhat, ale uznejte, v té břečce to nejde (resp. nemám na to boty). Zatím to odkládám, ale snad i na to běhání ještě během února dojde, jinak u toho počítače zdegeneruju. Jen chci mít do té doby fungující GPS na mobilu, s měřením mě to baví o dost víc. Jo a když mluvím o zdraví, chci si vyzdravit svoje pochroumané prsty. Už jsem si vyběhala poukaz na magnetoterapii a pořídila prohřívací bylinkovou mast.

8) na konci února bych se moc ráda stala svědkem opravdového masopustu

v lese sníh

sýkorky 1

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *